Autor Téma: Leopard 2 A4 - 1:72 - Dragon  (Přečteno 3447 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Leopard 2 A4 - 1:72 - Dragon
« kdy: Duben 13, 2012, 03:15:43 »

Slovo úvodom
Dnes by som vám rád predstavil model tanku Leopard 2 A4.Tento tank som si vybral kvôli jeho ladným krivkám a tvarom.  :)
Model je od firmy Dragon ,čo znamená predom ,že väčšie nástrahy nás nebudú čakať.Jeho cena je na model v mierke 1:72 celkom vysoká (14 eur) ,a však je to kvalita a kto chce mať kvalitu musí si priplatiť.

Niečo o stroji

Tank leopard 2 pochádza z Nemecka konkrétne z výrobných hál firmy Krauss-Maffei Wegmann GmbH.Konkrétne táto mašina je v poradí 4 modernizácia pôvodného tanku.Tvarmi nám môže pripomínať tank Tiger.Hlavná zbraň je kalibru 120mm,tank váži  približne 55 T (bojová hmotnosť).Je to najvyváženejší európsky tank ,ktorý používajú okrem európskych štátov aj štáty ako Turecko,Kanada,Chile... Hlavným užívateľom bolo Nemecko ,a však už ho nepoužívajú a prešli na modernejšie verzie tohto tanku a to prevažne A5 a A6 pričom už je predstavená aj verzia A7.Toľko informácií o stroji,a ak by mal niekto záujem dozvedieť sa o ňom niečo viac na konci som dal odkaz na súbor v Pdf kde je o ňom naozaj kvalitne pojednávané.

Čo nás čaká po otvorení krabičky?
Po otvorení krabičky uvidíme 3 plastové vrecúška v ktorých sú časti tanku. Vaňa tanku nie je oddelená od ostatných časti tak ako býva zvykom ,ale je súčasťou stromčeka tj. musíte ju vystrihnúť.Potom je tam dlhá oblžniková tabuľka kde sú pripevnené vrecúška s drobotinou a sú tam pripevnené gumové pásy. Dragon pribalil lepty na zadnú časť tanku a to mriežky nad vetráky motora (nemôžem si spomenúť ako sa to presne volá ,ale dúfam ,že ste pochopili čo myslím). Planžeta s degálmi je naozaj široká. Sú tam obtlačky samozrejme na nemecké stroje a potom na stroje zahraničných užívateľov.

Návod k stavbe je naozaj dobre spracovaný.nestretneme sa s nekvalitným papierom ako u Revelu ,ale s kvalitnou brožúrkou ,kde nešetria s farbou.Kresby strojov ,ktoré sa dajú postaviť z obtlačkov sú taktiež farebné čo je viac než len potešujúce.

Na obrázku nižšie môžte vidieť propagačný letáčik na model:

http://www.scribd.com/doc/62394274/Leopard-2-and-2A5-Bohm-W-1998