Autor Téma: Co je to za uniformu?  (Přečteno 6343 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Co je to za uniformu?
« kdy: Duben 02, 2012, 10:31:30 »
Zdravím vás a prosím o pomoc při určení uniformy a hodnosti muže na fotce.

http://www.foto-album.cz/photo.asp?Id=249389

Díky moc

Jana

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Co je to za uniformu?
« Odpověď #1 kdy: Duben 02, 2012, 11:10:19 »
Uniforma je Rakousko-Uhersko, ale hodnost nelze přesně určit.
Může to být stabsfeldwebel, kadetfeldwebel. Nebo jen feldwebel. Na to není fotka moc zřetelná.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Dandy.DG.

• ČSR
  • Poručík
  • V boji pro vlast si nechám poslední kulku pro sebe
    • http://www.obecprlov.cz/
« Odpověď #2 kdy: Duben 02, 2012, 06:03:14 »
Souhlas je to feldwebel. Velikost toho lemování je nejvíce podobná právě této hodnosti. Prověřte samihttp://cs.wikipedia.org/wiki/Rakousko-uhersk%C3%A1_arm%C3%A1da
DANDY D.G

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #3 kdy: Duben 02, 2012, 08:15:40 »
krásná fotka...
to je nějaký tvůj příbuzný Jano ? víš o něm něco více ?
P.

Jana

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #4 kdy: Duben 04, 2012, 04:35:58 »
No, potřebovala jsem zjistit, jestli muž na fotce není ten, o které vím z archívů následující:

Nastoupil vojenskou službu u 13. zeměbraneckého pluku v Olomouci. Odtud byl přeložen, jak sám uvedl, kvůli veliteli hejtmanu Zapletalovi k polskému regimentu 57. S tímto plukem pak odešel na italskou frontu.  Podle evidenční karty legionáře sloužil před nástupem na italskou frontu 12 měsíců v hodnosti vojína jako telefonista u rakouského vojska.
V létě 1917 přeběhl do zajetí. Za krátko se přihlásil na základě letákové akce národní radě v Paříži k dispozici. Na základě toho byl, jak udává, transportován spolu s jinými českými zajatci do tábora československýh zajatců v Padule di Certosa. Tam dle své výpovědi utvořil s několika jinými nadšenými bojovníky protirakouskými československý dobrovolnický sbor, jehož účelem bylo zorganizovat všechny zajatce k odboji proti Rakousku. K dalšímu vývoji sám uvádí: "Když italská vláda povolila formování československých legií v Itálii, odebral jsem se jako poddůstojník se 34. plukem do severní Itálie, kde se formovaly vojenské jednotky československé pro bojové nasazení."

V hodnostech ani uniformách se vůbec nevyznám a tak mě napadlo se obrátit na vás:-)

J.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #5 kdy: Duben 05, 2012, 10:50:32 »
Příbuzný?
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

Jana

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #6 kdy: Duben 05, 2012, 12:14:19 »
Ne,není to příbuzný. Mohl by to být člověk, o němž píšu diplomovou práci a ráda bych to zjistitla, i když to není podmínka k tomu, abych práci dodělala:-) Jen mě to samotnou zaujalo. Fotku mám od pravnuka toho muže, o němž píšu práci, který ale taky bohužel neví, zda je to on...

Jana

Jana

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #7 kdy: Duben 05, 2012, 12:33:08 »
Ještě jsem našla lepší fotku...

http://www.foto-album.cz/photo.asp?Id=249453

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

TheDevilsGuard89

• Finská armáda
  • Korpraali - Svobodník
« Odpověď #9 kdy: Březen 25, 2013, 05:10:45 »
Zdravím, připojím se s obdobným dotazem  ;)

Toto je fotka z 16. dubna 1917, z Italské fronty. Druhý chlapík zprava ve spodní řadě je můj pradědeček. Rád bych zjistil něco víc o jeho hodnosti a vyznamenáních, ale moc se v tomto oboru nevyznám. Armáda je to Rakouská, dle tří frček na límci předpokládám hodnost četaře, útvar pravděpodobně pěchota. Opravte mě, jestli se pletu :) Dále pak jsou tu ještě ta vyznamenání, a sice dvě medaile a jeden kříž. Je to vůbec možné z té fotky identifikovat, co jsou to za metály? Díky :-)

ODKAZ NA VĚTŠÍ ROZLIŠENÍ FOTKY: https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/416904_259689834108130_782707214_n.jpg
Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu.

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #10 kdy: Březen 26, 2013, 07:58:28 »
Hej máš pravdu ide o čatára zugsfuhrer, pravdepodobne pechoty. Tie medaily nie je v detaile dobre vidieť, ale typoval by som ich na Vojenskú záslužnú medailu /Signum Laudis/, príp. medailu za chrabrosť.  Na pravo to vyzerá na Vojenský záslužný kríž.

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #11 kdy: Březen 26, 2013, 11:26:31 »
Toto je fotka z 16. dubna 1917, z Italské fronty. Druhý chlapík zprava ve spodní řadě je můj pradědeček. Rád bych zjistil něco víc o jeho hodnosti a vyznamenáních, ale moc se v tomto oboru nevyznám. Armáda je to Rakouská, dle tří frček na límci předpokládám hodnost četaře, útvar pravděpodobně pěchota. Opravte mě, jestli se pletu :) Dále pak jsou tu ještě ta vyznamenání, a sice dvě medaile a jeden kříž. Je to vůbec možné z té fotky identifikovat, co jsou to za metály? Díky :-)

Bych to typoval na běžné vyznamenání SIGNVM MEMORIAE, které bylo ve vojenské i civilní verzi. SIGNUM LAUDIS – bylo důstojnické vyznamenání a bylo znakem nejvyšší císařské pochvaly. Mužstvu byl tento metál udělován v ojedinělých případech. 
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

TheDevilsGuard89

• Finská armáda
  • Korpraali - Svobodník
« Odpověď #12 kdy: Březen 26, 2013, 12:24:53 »

Bych to typoval na běžné vyznamenání SIGNVM MEMORIAE, které bylo ve vojenské i civilní verzi. SIGNUM LAUDIS – bylo důstojnické vyznamenání a bylo znakem nejvyšší císařské pochvaly. Mužstvu byl tento metál udělován v ojedinělých případech.

Zajímavá náhoda, že tu o tom mluvíme, zrovna o víkendu jsem se díval na československý film z roku 1980 Signum Laudis :)
Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu.