Autor Téma: TETOVÁNÍ - SS  (Přečteno 29646 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

T.Langr

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
TETOVÁNÍ - SS
« kdy: Březen 20, 2012, 03:51:16 »
Zdravim jak přesně vypadalo tetování příslušníků SS? Všude píšou něco jiného ... Děkuji

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Re: TETOVÁNÍ - SS
« Odpověď #1 kdy: Březen 20, 2012, 03:55:41 »

našiel som len toto (medzi kopou fotiek novodobých "náckov")

T.Langr

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2012, 04:04:04 »
právě, že tyto fotky jsem taky nelezl  :) asi se toho moc nedochovalo ...  :(

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2012, 04:18:11 »
Vidíš a já jsem si myslel, že je tam k té krevní skupině nějaký symbol..A byla by to pěkná pomsta někoho  uspat a otetovat  před koncem války...

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #4 kdy: Červen 21, 2012, 09:38:35 »
A proč to měli jenom oddíly SS? Vždyť Wehrmacht by takové užitečné opatření taky uvítal.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
« Odpověď #5 kdy: Červenec 02, 2012, 12:23:58 »
Wehrmacht byla pravidelná armáda a stačili jim ve své podstatě psí známky, oddíly SS byli zfanatizovaní nacisti podléhající přísahou přímo vůdci, ne své zemi jako německá armáda, ze kterých se nejdříve díky propagandě a následně bojovým nasazením stala elita(nemluvě o zvěrstvech,které bezcitně páchali) a odlišovali se nejen tímto tetováním, šlo v podstatě o Htmlerovinu, jak se více "z elitnit", o uspání a následný tetunk kvúli pomstě, si myslím že je nesmysl, naopak vyřezávání a hyzdění nožem v místě tetování je známé.....
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #6 kdy: Červenec 02, 2012, 07:42:28 »
Wehrmacht byla pravidelná armáda a stačili jim ve své podstatě psí známky, oddíly SS byli zfanatizovaní nacisti podléhající přísahou přímo vůdci, ne své zemi jako německá armáda, ze kterých se nejdříve díky propagandě a následně bojovým nasazením stala elita(nemluvě o zvěrstvech,které bezcitně páchali) a odlišovali se nejen tímto tetováním, šlo v podstatě o Htmlerovinu, jak se více "z elitnit", o uspání a následný tetunk kvúli pomstě, si myslím že je nesmysl, naopak vyřezávání a hyzdění nožem v místě tetování je známé.....

Od nástupu A. Hitlera k moci skládal i Wehrmacht přísahu přímo vůdci. A zvěrstev se jeho příslušníci účastňovali stejně ochotně a dobrovolně jako jednotky SS.
Ale jinak musím souhlasit, že někoho uspat a vytetovat mu krevní skupinu je velmi na hlavu padlý nápad.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Červenec 02, 2012, 08:40:43 »
Dám ti príklad:
Susedov pes ťa deň čo deň (po dobu dajme tomu 7 rokov) budí o 3 v noci s tým ,že tebe sa už potom nedá spať,jeho decká ti chodia kradnúť na pozemok ,on sám si velmi vychvaľuje nemeckú prítomnosť a stále ti dáva pocítiť najavo to ,že je bohatší , má väčší dom a nemusí chodiť každé ráno o 5 do fabriky tvrdo pracovať.. A zrazu naskytla sa jednoduchá príležitosť ako sa ho zbaviť a ešte byť za to odmenení . Dohodneš sa s kamarátom ,že ho v noci omráčite ,  vytetujete mu krvnú skupinu a následne ho pekne krásne udáte. Suseda zatknú  ,pravdepodobne mu aj zhabú majetok a život ide ďalej !
Znie to choro ,ale ľudia zabíjajú kvôli omnoho menším blbostiam...  ::)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #8 kdy: Červenec 02, 2012, 08:54:31 »
Nezlob se, ale opravdu až moc složitá a komplikovaná pomsta.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #9 kdy: Červenec 02, 2012, 09:21:10 »
Nehledě na to, že se dá dokázat i nevina..Záznamy jsou téměř kompletní , ale samozřejmě udělat to těsně po válce, kdy se SSmani stříleli na počkání by to byla tvrdá pomsta..

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #10 kdy: Červenec 02, 2012, 09:25:27 »
Nehledě na to, že se dá dokázat i nevina..Záznamy jsou téměř kompletní , ale samozřejmě udělat to těsně po válce, kdy se SSmani stříleli na počkání by to byla tvrdá pomsta..
Vzhledem k tomu, že ke konci války se do zbraní SS odvádělo povinně, stejně jako do armády, a tetování již nebylo běžně prováděno, by asi stačilo dotyčného zastřelit přímo, nebo ze zlomyslnosti jen udat. Výsledek by byl tentýž, jen menší námaha a konspirace.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #11 kdy: Červenec 02, 2012, 11:51:12 »
No myslím že do SS se koncem války neodvádělo, nebylo koho. Prostě se některé pluky wehrmachtu atd. takto povyšovaly a přejmenovávaly. Navíc když byly koncem války mezi SS zařazovány i oddíly zahraničních dobrovolníků (myšleno ty z východu, Asie a Balkánu). K tetování jejich členů nedocházelo. obdobně tomu bylo i u nově převedených jednotek pod jednotky SS. Uvědomme si že jednotky SS, které byly na začátku války opravdovou elitou (první procitnutí přišlo po útoku na Polsko, kdy museli tito superlidé po velkých ztrátách dopadnou zpátky na Zem), se nemohly srovnávat se směskou všeho co mělo nohy, z roku 45 (!)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

RavenFCB

• ČSR
  • Desátník
  • Divize Ostrava
« Odpověď #12 kdy: Červenec 03, 2012, 10:59:53 »
RASE - Pod to bych se podepsal  ;)
Christian de la Maziere ,bývalý příslušník 33. granátnické divize SS „Charlemagne“ píše ve své knize že přežil hlavně díky tomu,že ikdyž byl důstojník tak neměl tetování.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #13 kdy: Červenec 03, 2012, 06:15:58 »
No myslím že do SS se koncem války neodvádělo, nebylo koho. Prostě se některé pluky wehrmachtu atd. takto povyšovaly a přejmenovávaly. Navíc když byly koncem války mezi SS zařazovány i oddíly zahraničních dobrovolníků (myšleno ty z východu, Asie a Balkánu). K tetování jejich členů nedocházelo. obdobně tomu bylo i u nově převedených jednotek pod jednotky SS. Uvědomme si že jednotky SS, které byly na začátku války opravdovou elitou (první procitnutí přišlo po útoku na Polsko, kdy museli tito superlidé po velkých ztrátách dopadnou zpátky na Zem), se nemohly srovnávat se směskou všeho co mělo nohy, z roku 45 (!)
Bohužel se mýlíš, do zbraní SS se opravdu ke konci války odvádělo stejně jako do wehrmachtu. I když staří veteráni to považovali za  úpadek elity, ale nebylo jim to nic platné. Prostě se musely naplnit stavy jednotek a dobrovolnost šla stranou.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #14 kdy: Červenec 03, 2012, 06:37:52 »
Uvědomme si, co se mohlo koncem války odvádět... vpodstatě jen důchodci a děti, navíc ti již byli odváděni k lidovým granátníkům a volkssturmu. Tím neříkám že se nemohlo do SS odvádět tak jako k Wehrmachtu, jen poukazuju na to, že nebylo moc co odvádět ani do toho wehrmachtu (!). Všem bylo asi jedno co si o tom myslí staří veteráni, ale jde o to, že samotný Hitler a vlivní mocipáni byl proti tomu, aby z SS vznikla druhá armáda. Himmlerovi se skutečně podařilo patovou situaci, kde doplňovat vojáky, vyřešit, ale myslím že to bylo spíš tím, že mu bylo povoleno verbovat ze zahraničních dobrovolníků (Rusů, Ukrajinců, muslimů a východních národů).
Je sice pěkné že řekneš že se odvádělo do SS, ale já se pořád divím z čeho že měli ti verbíři brát (?!)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757