Autor Téma: TETOVÁNÍ - SS  (Přečteno 28351 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: TETOVÁNÍ - SS
« Odpověď #15 kdy: Červenec 03, 2012, 06:40:58 »
Tyto jednotky prostě potřebovaly doplnit stavy. A nejjednodušší bylo přistoupit k povinným odvodům. Osobně bych řekl, že je to obecně známá věc. Je to zmiňováno ve více knihách. Nešlo asi o nějakou hromadnou záležitost, ale docházelo k tomu. Stejně tak byli jednoduše k wafen SS převeleni vojáci (včetně důstojníků) wehrmachtu
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #16 kdy: Červenec 03, 2012, 07:16:51 »
Druhé variantě s převelením věřím, je to logické, navíc pro důstojníky bylo toto předení výhodné, jelikož dostali automaticky vyšší hodnost. ty poviné odvody si ale pořád nedovedu moc představit - pokud se tak ale opravdu dělo, tak pak nemůžu nic namítat
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #17 kdy: Červenec 03, 2012, 07:42:55 »
Teď si nemohu zrovna vzpomenout na některou konkrétní knihu, ale nějak mám v hlavě větu "...ke konci války docházelo k něčemu nepředstavitelnému: k povinným odvodům k jednotkám zbraní SS. Punc elity byl nadobro ztracen." Stejně tak, se mezi plnohodnotné bojové jednotky zbraní SS začali převelovat dozorci z koncentračních táborů, kterými původní příslušníci doslova opovrhovali
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

RavenFCB

• ČSR
  • Desátník
  • Divize Ostrava
« Odpověď #18 kdy: Září 13, 2012, 07:23:22 »
Thor Herman - tuším že to byla kniha "SS - peklo na východní frontě" ? Taky už jsem přesně tu stenou pasáž už někde četl.

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #19 kdy: Září 13, 2012, 11:07:37 »
Nie som si teraz úplne istý ale napr. minimálne divízia Totenkopf bola už prvotne sformovaná aj z dozorcov z KT a po určitý čas dochádzalo k striedaniu služieb na fronte a v táboroch.

The only easy day was yesterday.

HansDietrich

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
  • Historie se nedá zopakovat.
« Odpověď #20 kdy: Listopad 08, 2013, 04:58:33 »
Zdravim jak přesně vypadalo tetování příslušníků SS? Všude píšou něco jiného ... Děkuji

Tohle by mě celkem taky zajímalo, v některých filmech je tetování zobrazené jako číslo,jindy krevní skupina,jindy runy ss. Tak co si má člověk vybrat?

Jinak tohle tetování z filmu Hitlerova SS Portrét zla je stejně směšně jako ten film :)
"Národ nezapomíná na činy,nikoliv na myšlenky."

1.LsAH Sturmbannführer  Hans Dietrich

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #21 kdy: Listopad 08, 2013, 06:07:39 »
Trošku gúglenia a nájsť odpoveď nebolo až také ťažké, takže v skratke: tetovala sa krvná skupina tzn. A, B, AB alebo 0. Tetovanie bolo cca 7 mm veľké a nachádzalo sa na vnútornej strane ľavého ramena asi 20 cm nad lakťom v podobe veľkého tlačeného písmena (alebo čísla pri 0) za začiatku Gotickým a v neskoršom období vojny aj Latinským písmom.

http://en.wikipedia.org/wiki/SS_blood_group_tattoo
http://www.axishistory.com/axis-nations/germany-a-austria/waffen-ss/124-germany-waffen-ss/germany-waffen-ss-other/1522-blood-group-tattoo
The only easy day was yesterday.

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
« Odpověď #22 kdy: Červen 29, 2016, 09:19:33 »
Zdravim jak přesně vypadalo tetování příslušníků SS? Všude píšou něco jiného ... Děkuji

Tohle by mě celkem taky zajímalo, v některých filmech je tetování zobrazené jako číslo,jindy krevní skupina,jindy runy ss. Tak co si má člověk vybrat?

Jinak tohle tetování z filmu Hitlerova SS Portrét zla je stejně směšně jako ten film :)

runy jsou blbost, opravdu tam měli krevní zkupinu, runy a jinak podobně velké znaky jsou spíše ve filmech, aby bylo vidět že je to ssák i pro laické oko, nebo aby veřejnost věci ne tak znalá rozeznala od sebe kdo je kdo.........
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.