Autor Téma: Polná čapica M43  (Přečteno 7847 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Polná čapica M43
« kdy: Leden 03, 2012, 09:58:20 »
Ahojte prosím vás už dlho hladám túto čiapku na nejakom slovenskom internetovom obchode a stále nič narazil som síce na jeden ale to je zase česká stránka v slovenskom jazyku,viete kde by sa dala zohnať lebo z Česka objednávať je vražedná suma  :-\

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
Re: Polná čapica M43
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2012, 09:46:39 »
Jestli na to nespěcháš tak si počkej do května a jdi na nějakou akci (bitvu ) a tam většinou narazíš na stánky s čapkama,ošitím,vyznamenáníma a pod.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2012, 02:38:44 »
Aj nad tým som uvažoval ale treba mi to do konca januára má to ísť môjmu dedkovi ako darček lebo spomínal mi ako keď bol mladý nosil "nejakú čiapku" ktorá ostala po Nemcoch tak ma napadlo mu to dať ako darček kedže popis sedel a aj na foto ukázal že áno takto vyzerá len problém je to zohnať pri najhoršom by som to objednal z Česka ale račej chcem nájsť nejakú alternatívu..

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #3 kdy: Leden 04, 2012, 06:15:16 »
Našel jsem na TOP-Bazar.sk inzerát a tam ji někdo prodává. ( dano.divinsky@gmail.com ) tak to zkus a dej vedet.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Leden 04, 2012, 06:35:26 »
Greif ďakujem za ochotu bohužiaľ tomu som už písal a už to m predané asi to nakoniec zoberiem z česka

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #5 kdy: Leden 04, 2012, 07:23:09 »
Tak nic,snaha byla.....:-)

khotzel

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #6 kdy: Únor 06, 2012, 04:49:30 »
Možná jdu s křížkem po funuse ale za zkoušku to stojí(já si jí chci koupit taky)
http://www.reenactor.cz/672-wh-tankova-capka-m43-panzer-einheitsfeldmutze-m43-ww2.html
"My zvítězíme... díky našim tygrům!"

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Únor 06, 2012, 05:34:39 »
Z tejto stránky som objednával a kúpil som ich dve farba pre WH jedna šla dedkovi druhá mne a už ich tu mám.  :D

khotzel

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #8 kdy: Únor 06, 2012, 06:03:55 »
Já si ji koupím co nejdřív(tu tankovou), jsou boží.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #9 kdy: Únor 06, 2012, 06:05:09 »
Súhlasím príjemne sa nosia a asi si začnem skladať uniformu ale to je skôr vízia do budúcna.

khotzel

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #10 kdy: Únor 06, 2012, 07:37:47 »
to chci časem taky, ale leze to do peněženky.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #11 kdy: Duben 01, 2012, 11:29:50 »
Ahojte, riešim celkom zapeklitú otázku okolo ošitia tejto čiapky.Totiž našiel som obrázky kde je orlica spolu s "lebkou" na prednej časti tak ako je dole na foto,ale našiel som aj fotky kde je orlica na ľavom boku čiapky.Obidve verziu sú správne ,ale mňa zaujíma prečo je niekedy lebka spolu s orlicou na prednej strane a niekedy na ľavej.Viete niekto poradiť?

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #12 kdy: Duben 02, 2012, 03:20:18 »
na fotkách se objevujou oba dva způsoby, dle mého je to záležitost let 43-44, kdy se M43 už začaly objevovat masově, je to stejné postavení insignií jako na M40 lodičce (1. případ) a předválečné lodičce pro SS-VT (2. případ)
ke konci války se ale objevovala u W.SS konfigurace řekl bych obvykleji se strojově tkanými insigniemi typu BeVo - tj. ten pětiuhelník, jako na odkaze dole... přičemž černý podklad je pro tankisty a zelený pro pěchotu
http://www.germanmilitaria.com/WaffenSS/02Headgear.html

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #13 kdy: Duben 02, 2012, 07:00:39 »
ďakujem za odkaz.
Ja som si objednal takéto nášivky ,tak asi by mali byť dobré.

A mám ďalší dotaz ,pôvodne som chcel tieto nášivky dať  na látku rovnakej farby a však takú som nenašiel..  :-\ Máš na to nejaký typ?

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #14 kdy: Duben 02, 2012, 08:13:06 »
ty by měly bejt Ok, na tý horní čapce máš taky BeVo... na tý dolní to nepoznám.
jak to myslíš ? jako podklad ? tady pod to se nic nedávalo, šlo to přímo do látky... my to děláme tak, že se to obstřihne trochu víc než je třeba, jemně se to opálí aby se to netřepilo a pak jedeš bud jehlou a nití, nebo lépe šicím strojem rovně/entlem stehem přiměřený velikosti. na těch detailech, co jsou na tom odkazu, to jde vidět všechno...
pokud vím, tak ty nášivky (minimálně základní insignie) byly na oděvní součásti přidělaný už z výroby. 
PS: nejsem zas tak velký odborník na stejnokroje W.SS, tak to neber za 100proc. bernou minci  ;)