Autor Téma: Tank 35(T) Škoda LT-35 (Panzerkampfwagen 35(t))  (Přečteno 25808 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

James Gastovski

• US ARMY
  • Corporal
  • WWII US
Re: Tank 35(T) Škoda LT-35 (Panzerkampfwagen 35(t))
« Odpověď #15 kdy: Červen 20, 2012, 12:04:51 »
Srovnání  průbojnosti kanonu tanků LT vz. 35 a Pz Kpfw III Ausf A-E
 Průbojnost kanonu Škoda A-3 tanku LT vz.35  Vzdálenost v [m] /tlouštka probiteho pancíře [mm]
100/37 , 500/31, 1000/26, 1500/22

Průbojnost kanonuKwK 36  tanku Pz Kpfw III A-E  Vzdálenost v [m] /tlouštka probiteho pancíře [mm]
100/34, 500/29, 1000/22, 1500/19
Jednička ostatním pojdme si usmažit pár rusů zmáčkněte to.
James Gastovski (Operace Flashpoint/Cold war Crisis/Úklidová četa)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #16 kdy: Červenec 06, 2012, 11:29:17 »
Ještě drobné doplnění bojového použití.
Útoku na Polsko se  účastnilo 106 tanků PzKpfw 35(t) a 8 velitelskými PzBfWg 35(t). Nenávratně zničen byl při polském tažení pouze jeden tank, dalších 10 poškozených bylo opraveno.
Francouzského tažení se zúčastnilo  celkem 118 tanků PzKpfw 35 (t) a 14 velitelských PzBfWg 35(t). Poškozeno bylo během tažení 45 tanků 6. tankové divize, z toho 11 nenávratně.
Při útoku na SSSR, kterého se zúčastnilo 155 tanků PzKpfw 35 (t) a 5 velitelských PzBfWg(t), bojovala 6. tanková divize jako součást skupiny armád Nord v pobaltských státech a u Leningradu. V listopadu 1941 byla přemístěna na moskevský směr a účastnila se bojů v oblasti Klinu a Kalininu. Do té doby divize neopravitelně ztratila pouze 7 tanků PzKpfw 35(t).
(Tanky PzKpfw 35 (t) tvořily páteř výzbroje 6. tankové divize až do začátku roku 1942, kdy byly staženy a vyřazeny z frontové výzbroje. Kromě 6. tankové divize, což byla jediná větší jednotka, která používala PzKpfw 35 (t), bylo v roce 1940 krátce několik kusů i u 3. motorizované divize SS Totenkopf.)
Jedná se pouze o použití v německé armádě a nejsou tak započítány ztráty armád Rumunska a Slovenska.

údaje převzaty z fronta.cz
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #17 kdy: Červenec 07, 2012, 11:58:46 »
Mě na tom fascinuje mechanická životnost tanků, sice je patrně na větší vzdálenost převáželi vlakem, ale stejně museli najet velké porce kilometrů..Jen v jakém stavu měli třeba po 500km pásy, apod..O tohle se bohužel nikde nedá dočíst..Bohužel zápisky nějakého tankového dílenského oddílu asi neexistuje..

Hany

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #18 kdy: Srpen 03, 2012, 07:26:48 »
Zrovna tento týden jsem podnikl každoroční návštěvu Lešan - a Lt vz.35 je přestříkaný a dodělanější (oba kulomety, kožené zástěry na blatníku,polstrovaný poklop...) než Lt vz.38

Docela to nechápu- vz.38 tu je od války, vz.35 jen čtyři roky.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #19 kdy: Srpen 03, 2012, 08:09:17 »
Fotečky by nebyly?  ???
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Hany

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #20 kdy: Srpen 03, 2012, 09:30:29 »
Fotky mám, jestli chceš dám Ti je na e-mail.

Dal bych je sem, ale nevím jestli by z toho nebyl nějaký problém...

Hany

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #21 kdy: Srpen 10, 2012, 06:56:50 »
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/124265-legendarni-tank-lt-35-se-po-rekonstrukci-ukaze-verejnosti/

Tady je něco o té poslední rekonstrukci.

Ale mohli se podívat na rok výroby - kdyby byl vyroben v roce 1939 jak v ČT říkaj, tak by nám při Mnichovu moc platné nebyly :-)

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #22 kdy: Srpen 11, 2012, 11:10:52 »
Psali ste že je ČSA nenasadila, ale to je  chbné třicetpětky si zabojovali proti ortnerům v čechách a proti maďarům na podkarpatské rusi.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #23 kdy: Srpen 11, 2012, 12:49:52 »
Je to velká krása ten tank a líbí se mi, že současní technici a inženýři přiznají, že je zarazilo, jací byli naši dědové šikovní..S tehdejšími možnostmi to byli virtuozové. Ne nadarmo ty naše tanky využíval Wehrmacht a dokázal, že to byl dobrý, spolehlivý výrobek.. ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #24 kdy: Říjen 23, 2012, 06:04:42 »
pár obrázků a troška počteníčka nejen o LT-35

http://www.utocna-vozba.estranky.cz/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #25 kdy: Leden 20, 2013, 06:04:05 »
A ještě něco o zkouškách LT-35 v SSSR (ještě před Mnichovem)

http://www.rotanazdar.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=80&lang=cs

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #26 kdy: Leden 21, 2013, 11:26:22 »
Bezva informace, přesně to odpovídá mému očekávání, z jakého důvodu vlastně Sověti chtěli provést testy tohoto tanku .. Okopírování a využití cizích konstrukcí a neplnění slibů, které předem avízovali..ˇAle ty dardy, co tanky dostávaly jsou obdivuhodné..Modernější stroje by tohle obtížně zvládly. Všechna čest..

Hany

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #27 kdy: Únor 17, 2013, 10:24:48 »
Tak, koupili by jeden stroj - rozebrali a okopírovali by ho...

čapajev

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #29 kdy: Srpen 06, 2013, 08:33:39 »
Menší upřesnění, proč je nýtovaný plát slabší. Samozřejmě je nejlepší když je všechno udělané z jednoho kusu, ale odlévání není moc přesné  a pevné, to už je lepší válcování a kování pod bucharem, ale to je časové náročnější. Odlévání používali Rusové u věží T-34/76 atd, Němci všechno kovali a válcovali. Ale k tématu, s nýty je celkem dost práce na slícování děr, nahřátí, rozklepání atd. Pak je ještě lepší si připravit hrany při obvodu a svařit to. A ted k té  bojové hodnotě. Jestli to nýtovali nýtkama 13 (klasika z nástrojovky atd.) unese to v příčném zatížení na směr osy asi 40 kg/mm2, samozřejmě musí být ale dobře rozklepaný atd. A proto se někdy může stát, že ty nýty povolí (viz Titanic- pod tlakem a ze struskové oceli nejhorší kvality), proto je dalko lepší to svářet nebo dělat z jednoho kusu a svařit po hranách a nejlépe podepřít nějakým naúhlovaným eL-kem. Od studenta strojařiny, který bere za lidovku nebo za 2
Je třeba uvažovat
                          Čapajev