Autor Téma: Airpark Zruč u Plzně  (Přečteno 3538 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
Airpark Zruč u Plzně
« kdy: Prosinec 16, 2011, 08:01:22 »
Airpark Zruč u Plzně je soukromá sbírka otce a syna, já jsem na ní narazil náhodou, když jsem kolem projížděl, zastavil jsem a šel jsem se podívat, překvapilo mě vstupné 100Kč a hlavně podivný přístup majitele, musel jsem se představit, což nebylo nijak hrozné, ale ani příjemné. Opravdu mne zklamal majitel, vrhal po parku nepříjemné pohledy a na všechny koukal jak na zloděje (můj osobní pocit), to už nebylo vůbec příjemné, avšak nenechal jsem se tím rozhodit a v klidu jsem si prohlédl sbírku. Ze sbírky mne nejvíce zaujala socha Stalina a poté exponát, na který jsem se křivě díval již od příchodu, bylo jím obrněné vozidlo s dvojitým protileteckým kanónem na podvozku Pragy V3S v kamufláži Wehrmachtu, řekl jsem si, že to je blbost, V3S se vyráběla od roku 1953, takže to nacisté rozhodně nemohly stihnout, na popisce u vozu jsem se poté dozvěděl, že vozidlo má kamufláž a výsostné znaky! Wehrmachtu jen kvůli atraktivitě, tak to mi přišlo jako opravdu špatný vtip. Muzeum je celkem pěkné, ale další obrovská chyba,byla u tanku T-34, zde byla umístěna cedulka s klasifikací tanků, ta však byla uvedena naprosto scestně, protože tanky byly děleny do 3 skupin (lehké, střední, těžké) podle hmotnosti!, což je naprostá hloupost. Z návštěvy airparku mám smíšené pocity  ;)
Odkaz na ne příliš povedené stránky http://www.airpark.wz.cz
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
Re: Airpark Zruč u Plzně
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 16, 2011, 09:23:39 »
K tomu Pldvk,jediný co to má s wehrmachtem společný tak je to dvojče na korbě.Vyvíjelo se v roce 1944 a naši chytří konstruktéři kanon poddimenzovaly pružinami na závěrech aby se kanon nedostal do výroby ( prostě jsme to sabotovaly :-)) )V roce 53 se výkresy vyndaly ze šuplíků předělal se projekt a kanon šel do výroby.a po pravdě střelba z kanonu je hukot,syce jsme měly slepé ale když byl kanon kolmo k autu a vodorovně tak při sešlápnutí obou pedálů vejda odskákala o 3 metry vedle :-)
My máme ve Smečně také vstupné ale 40kč a děti 20ku.
To že kouká jako sup tak je to normální,on to jinak neumí ale nedivím se mu,ono když Vám tam naběhne banda puberťáků tak potom týden opravuješ.(hajzlíci)ničeho si nevážej.Měly jsme tam kolem flaku imitaci palpostu z pytlů s pískem a když jsem se vrátil z projížďky tak pytle byly prořezaný,cca 110 pytlů,tj.Tatra písku,a takhle mužem pokračovat do nekonečna :-)

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 21, 2011, 08:23:31 »
Díky za to info k pldvk, tohle jsem slyšel poprvé.
Mohl bych se zeptat, kde se Smečno nachází, že bych se popřípadě přijel podívat (do muzea, nebo jak tomu říkáte? :)), rád bych pokecal, s někým kdo se tomuhle koníčku věnuje i aktivněji než já, sice si čtu vše s nálepkou "military", ale to je tak asi všechno, ke sbírání militárií popřípadě členství v KVH mi bohužel prozatím chybějí finance (to víš student  ;D)
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 22, 2011, 04:17:42 »
Ahoj,asi tak cca 8km západně od Kladna.Muzeum,on je to spíš skanzen,disponujeme nejautentičněji v republice vybaveným ŘOPíkem VZ:37/80 B.z. a jinak tam máme řadu voj.techniky.Koukni na vojensky-skanzen-smecno.webnode.cz a dočteš se něco více,ale upozorňuji že stránky jsou ještě v plenkách ;)
S financema jako student to znám,taky jsem studoval ale neboj,pak se to zlepší syc finančně ale zato časově to bude horší :D