Autor Téma: Kamufláž-bez stříkací pistole  (Přečteno 6134 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Redwolf

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Kamufláž-bez stříkací pistole
« kdy: Prosinec 04, 2011, 02:09:32 »
Zdravím,v modelařině jsem začátečník a právě jsem začal stavět model od firmy Revell: Hawker Hurricane Mk.IIC 1/72. A mám obavy o to jak udělám kamufláž na trupu letadla. Sříkací pistoli nemám,tak pokud by jste mi mohli poradit nějaké postupy. Díky

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Re: Kamufláž-bez stříkací pistole
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 04, 2011, 03:26:35 »
Nemáš náhodou niekde na internete kamufláž v ktorej ho chceš robiť? lomené polia na krídlach sa dajú napríklad urobiť aj vymaskovaním lepiacou páskou (najlepšie papierovou a aj rôzne malé fľaky sa takto dajú vytvoriť). No bolo by dobré vidieť ako má tá záverečná kamufláž vyzerať nech ti môžeme lepšie poradiť.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 04, 2011, 04:40:26 »
Model natri farbou ktorá tam je v minime v tej kamufláži a potom si z plánika vystrihni kúsky papiera ktorý označuje farbu ktorú si tam dal potom ich prilem na model (nežne alebo model najrpv zalakuj lesklým lakom a potom páskov tam prilep ten papierik a farbíš.

ak by si niečomu nepochopil na tom račej sa spýtaj

Redwolf

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 04, 2011, 04:48:16 »
         Něco takového

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 04, 2011, 04:55:03 »
Tak to ani nemusíš maskovať  ;) stačí pevná ruka a pôjde to v pohode väčším štetcom

Redwolf

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 04, 2011, 05:10:26 »
Díky  ;)

Redwolf

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 04, 2011, 05:25:07 »
Ještě se chcu zeptat jak to udělat aby přechody mezi těmi barvami vypadaly přirozeně

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 04, 2011, 05:36:02 »
nesmú byť medzi nimi prechody a sú na to ešte techniky ktoré by som ti ešte neodporúčal robiť a keď máš štetec tak ti ani nepôjdu .

Hlavne dbaj na čistotu stavby a keď model namaluješ zalakuj ho matným lakom to by malo utlmiť prechody  ;)

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 04, 2011, 05:42:14 »
Než budeš nanášet dekály tak model natři naředěnym lesklim lakem,nech zaschnout,nanes dekály a pak to vem matnym nebo polomatnym a přechody mezi barvami se ztratí a ještě jako bonus eliminuješ hrozbu  že ti budou stříbřit  obtisky.

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 04, 2011, 05:46:49 »
Pane kolego nezlob se ale na žlutý barvě se ti udělaj přechody i kdyby si se rozkrájel,to máš jako zelená a červená.je to prostě konzistencí a štětcem přechod uděláš vždy.

Joe CSC

• RAF
  • Sergeant
    • Czech Spitfire Club
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 06, 2011, 08:30:53 »
Bez pistole by se daly ty pozvolný přechody zhruba udělat i natupováním - pomocí kousku molitanu / houbičky.
Udělal bych to touhle technikou udělal komplet - zlehoučka naznačit tužkou hranice kamufláže, pak prvně natupovat světlejší barvu (pískovou) v potřebných polích trochu s přesahem a na ni dodělat hnědou.
Barvu je dobýr si namíchal spíš řidší třeba do zátky od piva, pak zlehka namáčet kousek houbičky a naťukávat na model. Hlavně pak pro tu finální hnědou, kterou uděláš i přechody mezi polema je potřeba opatrně.
Kdysi jsem takhle nabarvil bez pistole celý letadlo a dopadlo to obstojně  ;)
Good Luck!

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 18, 2011, 08:58:19 »
Podepisuju v přesné rozsahu to, co říká Joe, hned nademnou. S molitanem/vatou mám poměrně dobré zkušenosti. Jen doplním...otupuj barvu kousek vedle třeba na kousek papírku, a potom nanes na modýlek. Jen častěji musíš potom namáčet. Tahle možnost se mi jeví jako jedna z nejlepších, non-airbrushových možností :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands