Autor Téma: Váš první...?  (Přečteno 9252 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
Váš první...?
« kdy: Listopad 16, 2011, 05:17:25 »
Ikdyž je titulek poněkud zavádějící... :D... zůstaneme u modelařiny. Pamatujete si ještě na svůj první kit? Jak se vám stavěl, co to bylo zač, bylo to letadlo, tank, či snad loď? Pojďme si o tom trošku popovídat, ať tu rozjedeme nějakou tu diskusi :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Váš první...?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 16, 2011, 05:24:04 »
No jo, krásný dolnoplošník, myslím G.50, v měřítku 1/40 - vrstva barvy tlustší než samotné křídlo a jeho poslední let z okna přímo ukázkový, z kterého by si měli brát příklad i američtí letci :D
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Listopad 16, 2011, 06:34:34 »
Na názve som sa pousmial ale podme k veci  :D

Môj prvý model bol vrtuľník ktorý som dostal od nejakej maminej kamarátky k narodeninám mal som 7 a nemal som ani šajnu čo a ako preto to tak aj dopadlo lepil som ho sekunďákom a mal som to ako hračku   :)

Ale čo som ako prvý model postavil a vedel že to je model tak to bola stavebnica od smeru konkrétne Dewoitine 520 .Farbil som ho temperovými farbami podvozkové nohy som nedal lebo akože lietal a obtisky som tam nalepil aj stým modrým papierom no proste hrôza :D

Potom nasledoval jagdpanther a tiger od revelu v mierke 1:76 a 1:72 obidva katastrofa potom ešte ME-109 od revelu.Nakoniec som si po prvý krát objednal z netu hetzera a pár figúrok od tamky v 1:35 a potom som sa zlepšoval vlastne všetko čo som postavil po hetzerovi je tu :D

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Listopad 16, 2011, 07:18:08 »
No ono to také trošku dvojsmyslně vyznít mělo :D To byl účel :-) Ale teď k tématu, D 520 jsem stavěl také, ale nedopadlo to vůbec dobře. :) První kousek byl IL-2 Sturmovik, slepený asi tak před 10 lety. A od té doby nic, až před rokem jsem si poprvé (!!) od té doby koupil Pz IV od Hasegawy a od té doby je ze mě "veselý lepič" :-)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Listopad 16, 2011, 07:41:04 »
A toto je ten slávny hetzer :

Hans Lehmann

• Luftwaffe
  • Oberjäger / Unteroffizier - četař
  • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
    • "We are last gantlemen"
« Odpověď #5 kdy: Listopad 17, 2011, 08:55:58 »
Už len samotný názov tématu človeka popudí aby sa sem kukol... ;D

Ale môj prvý model si pamätám tak dobre akoby som ho staval včera... bola to slávna Marseillova "žltá 14-ka", k modelu som si aj na poradenie od predavačky kúpil aj lepidlo... na to že to bol môj prvý model to nedopadlo nijak zle, aj keď nebol maľovaný a obtisky som vystrihol a nalepil s modelárskym lepidlom na model (jojo, je to tak, žiadne namáčanie do vody, pekne aj s modrým podložím šup na model :D) Po čase som viackrát odlomil podvozok a znovu ho nalepoval, pretože som raz chcel mať lietadlo vo vzduchu, potom som si z iného modelu zobral pilota a posadil ho to vytrhnutého kokpitu.... no to čo sa s modelom dialo po stavbe je hrôza a strach... skúšal som ho namaľovať vodovými farbami... dlho sa to ale neudržalo... posledné čo si z neho pamätám že bol veľmi pevný a vydržal veľmi veľa zásahov od airsoftovej zbrane... mohol som mať 10-11 rokov...

"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #6 kdy: Listopad 17, 2011, 09:41:20 »
Ja som začal loďami- prvý bol Titanic od Revellu. Tú stavebnicu si pôvodne kúpil otec že skúsi modelárčiť, ale nedostal sa k nej. A tak sa jej zmocnil 12 ročný malý Ghola  :) Má na sebe tonu farby a vyzerá hrozne, preto ho mám na najvyššej skrini aby sa na neho ľudia mohli pozerať len zdiaľky :D

Potom som robil Torpédoborec od Hellera, ten už vyzeral lepšie

Potom som začal chodiť na modelársky krúžok a tam som zrobil nejakú záchrannú loď, tanker, ľadoborec. V skrini som našiel nejaké staručké rozrobené modely tankov (Sherman, Matilda, Panzer IV a Tiger) a stíhačiek (F-16, Zero a nejaký japonský torpédový bombardér), ktoré som dokončoval. Bolo to dosť zlé, napríklad tigrovi chýbalo predné napínacie koleso a pravý pás  :) A tak som sa dostal k vojenskej technike, ktorá ma už nepustila.

Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Listopad 17, 2011, 09:42:33 »
To hans lehman:Z obtiskami to máme rovnáke ale z koncom lietadlá nie ja som tu svoju dewtoine 520 proste zobral a hodil do koša :D

Hans Lehmann

• Luftwaffe
  • Oberjäger / Unteroffizier - četař
  • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
    • "We are last gantlemen"
« Odpověď #8 kdy: Listopad 18, 2011, 07:58:17 »
To by som nedokázal, všetky modely "1-vej generácie" ktoré som staval 10-13 ročný (potom bol rok a pol pauza) skončili tak že som sa s nimi hral vonku, a to bolo pomerne veľa modelov, medzi nimi aj B-25 Mitchell, alebo B-17, Me-262, Šturmovik, niekoľko tankov... zo všetkých týchto modelov mám už len smerové krídlo z Mitchella... teraz mi to vlastne príde ľúto, také modely a ja som ich doslova pokazil....
"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #9 kdy: Listopad 18, 2011, 01:09:09 »
Můj prvý byl L-29 Delfín od Kopro :) byl celej od lepidla a sklo se mi zevnitř zapotilo,barvy jsem neměl tak jsem to namaloval fixama :D ,když si na to vzpomenu dnes,po 20ti letech tak mně to vždy rozesměje.

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #10 kdy: Listopad 18, 2011, 05:12:02 »
Môj prvý, úplne prvý model bol vrtuľník AH-64 Apache od revellu. Za počiatok svojej modelárskej kariéry ho však nepočítam lebo ho zlepil otec (mohol som mať tak 8 rokov). Samozrejme veľmi dlho nevydržal (ako prvú som dolámal vrtuľu, nálepky sme pre istotu ani nenalepili a postupne som ho celkom rozbil). Potom som sa k modelárstvu dostal ako 12 - 13 ročný tak že som za tri zošity dostal od kamaráta tri modely. On ich mal plnú izbu a tak som takýmto spôsobom vyhandloval B-25 Mitchel, taliansku stíhačku Centauto, a nejaký dvojplošník bez horného krídla :D aj tie som rozbil v poradí dvojplošník, Mitchel, Centauro - to mi ostalo do dnešních čias ale jedna VOP je práve z dvojplošníka.

Prvý kit ktorý som si postavil vlastnoručne bol P-51 Mustang od revellu. Zelený plast mi prerážal cez farbu a polovica žraločích zubov skončila prekrytá zelenou farbou. Najprv vysel na modelárskom krúžku ako odstrašujúci príklad a potom som doň na bruchu urobil dierku, nastokol na hrubý drôt a dal to vonku na strechu altánku ako kvázi veternú smerovku :D . Potom to už bolo len lepšie :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #11 kdy: Listopad 19, 2011, 03:47:14 »
Koukám se nám diskuse pěkně rozjela! Výýbornéé :) Podívám se na půdu, možná tam ještě někde ta prvotina je, bych to nafotil a dal sem fotky, protože to stojí za to to vidět :D

-Bobby Sands

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #12 kdy: Listopad 19, 2011, 11:14:19 »
Mě modelování chytlo jen na poměrně krátkou dobu 2008-9. Pamětníci si možná vzpomenou na můj Könistiger (úplně první model) a Hakl (druhý a poslední).
Tady jsou odkazy.
Königstiger: http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,2765.0.html
Hakl: http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,3049.0.html
a závěrečné dioráma datované rokem 1944:
http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,3149.0.html

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #13 kdy: Duben 01, 2013, 05:24:13 »
Moj prvý model bol Mig-29 od Rewellu. Modely som začal stavať lebo aj moj tato lepil modely keď bol malý, a ja ako malý chlapec som sa mu chcel strašne podobať :D Mig nedopadol najhoršie, zlepil som ho celkom ok, ale podvozok je celý zapatlaný lepidlom, lebo nedržal, a ja som chcel aby to bolo čo najskôr hotové :D Dodnes má u mňa významné miesto, predsa to je prvý model ktorým to všetko začalo.........Ďalej nasledoval Potez 540, Churchill Crocodile Tank, Breguet 693 a Fokker E III.
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #14 kdy: Duben 03, 2013, 06:12:00 »
V sedmdesátých letech minulého století: Avia B534 od tehdejších KZ Prostějov. Měřítko 1/72.
Moc se mi to nepovedlo, chodil jsem do první třídy. Ale byl jsem spokojený, přece jen to byl první model.
Druhý byl vrtulník Mi 4, výroba modelu tuším tehdejší NDR (ten dopadl katastrofálně), a další byl L29 Delfín opět z KZ Prostějov.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ