Autor Téma: Vought F4U-5 Corsair 1:72 Revell  (Přečteno 2165 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Vought F4U-5 Corsair 1:72 Revell
« kdy: Listopad 13, 2011, 06:17:51 »

Slovo na úvod:

V rámci posledného sťahovania sa som bol nútený opustiť rozpracovaný model Condora od rovnakého výrobcu a po práci som tak nemal "do čoho pichnúť". Našťastie aj v zahraničí ľudia vedie čo sú to modely a tak som našťastie narazil na malý obchodík s modelmi aj v novom bydlisku. Výber to nie je boh vie aký ale keďže som nutne potreboval niečo čo by som mohol zlepiť, potmeliť alebo vyrezať z plastu tak mi zrak padol na revelácky F4U-5 Corsair. Stavebnica mala pribalený štetec a tri farby čiže sa jednalo o kit pre modelára začiatočníka :D . Rozhodne to nie je môj šálek kávy ale čo už. Ľahší o niečo vyše dvadsať eur som si niesol domov model ktorý mal aspoň farby ako bonus.

Stavebnica:

Po rozbalení som našiel v krabici rámčeky odstrieknuté z tmavomodrého plastu (pre mňa novinka) a po zbežnej kontrole som nenašiel žiadne viditeľné nedostatky. Úroveň obtiažnosti je stanovená na číslo 3 čo je taký zlatý stred. Neviem či to bolo mojou zručnosťou alebo tým že v revelli to nemajú ujasnené čo je ťažké a čo ľahké ale mne to pripadalo ako prechádzka ružovou záhradou. Stavba ide ako po masle a ani som nemusel tmeliť hoci prechod krídlo trup je trochu ťažšie zdolateľný a ak vám to nekřupne a dosadne tak pomôže len tmel. Trochu zjednodušené mi pripadali šachty podvozkov ale keďže už zjav stavebnice nahováral že je pre začiatočníkov povzniesol som sa nad to s miernym úsmevom. Priložené farby sú nepostačujúce pre náročnejšieho modelára. Nedá sa s nimi nejako poriadne urobiť kokpit (pomohol som si farbou na nábytok značky IKEA :D ) a šikovný modelár bude buď improvizovať alebo si nejakú tú farbu dokúpi.

Stavebnica nám ponúka obtisky dvoch strojov z vojny v Kórei. Prvý slúžil v námorníctve na lietadlovej lodi USS Franklin D. Roosvelt a je konkrétne z roku 1953. Druhý stroj patrik k U. S. Marine Corps a slúžil na leteckej základni Yonpo v roku 1950. Ja som si prácu trošku uľahčil a zvolil prvý stroj z lietadlovej lode.

Moje poznámky k modelu:

Model sa stavia celkom dobre ale niečo mi k nemu chýbalo. Neviem možno to bolo absenciou bômb pod krídlami alebo aspoň rakiet ktoré by ho spravili "ostrejší" no guľomety mi akosi na tento stroj nestačia. V stavebnici sú nejaké tie diely navyše ale žadne bomby ani rakety ani nič čo by model doladilo k dokonalosti.

Celkové hodnotenie 8 z 10.

Nabudúce: Focke Wulf Fw 200 Condor 1:72 (a konvoje sa tešia :D )

Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman