Autor Téma: Me-262 Smer 1:72  (Přečteno 4879 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Me-262 Smer 1:72
« kdy: Listopad 07, 2011, 10:31:27 »
História lietadla

Messerschmit 262 sa do histórie zapísal ako prvé sériovo vyrábané prúdové lietadlo.Jeho konštrukcia by sa dala označiť za nadčasovú a neskôr sa s ňou inšpirovali Rusi pri tvorbe svojej mig-15.Jeho slabinou však boli motory ktoré boli zložité ako na údržbu tak na užívanie.

Úvod
Keď som prišiel do novo otvoreného modelárskeho obchodu v meste prišiel som tam z víziou nič nekupovať len prezerať maximálne si kúpiť nejakú farbu alebo pigment nech môžem dokončiť Bt-5 ktoré som musel dať k ľadu, preto som mal pri sebe 5,50e.Prvé čo ma tam zaujalo bol Bf-109 G-6 od Italery ktoré bolo drahšie a preto som sa poobzeral po niečom inom.Do oka mi padla Me.262 od smeru a cena 4,58 ma presvedčila si ju kúpiť.

Začiatok stavby

Prvé čo postavíte je kokpit ktorý je dosť nahrubo ale stále lepší ako od Airfixu.Po zostavení máte postaviť krídla a spodok lietadla čo som preskočil (neskôr vysvetlím).Dostal som sa k kroku kde som musel dať k sebe dve časti trupu najprv som to skúšal na sucho potom som dal kokpit tiež nasucho čo sa mi vyplatilo lebo tam nesedel práve ideálne pretože smer vyrába aj dvojmiestnu verziu a tak maj rovnakú dľžku tieto kokpity len rozdiel je v sedadlách.Po menšom brúsení sa mi to podarilo tam dať celkom zrada je že musíte dať prednú nohu už v tejto časti stavby čo dosť prekáža odporúčam dať aj nejaké závažie do "čumáku" pretože vám neskôr bude padať na zadok to zistíte až na koniec kedy stým už nemôžete nič urobiť (bohužiaľ môj prípad).Potom som tam dal krídla ktoré tam išli bez väčších problémov problém bol iba z motorom ktorý som musel vy tmeliť lebo dobre nezapadol a zadné krídielka (neviem ako to nazvať ale asi viete čo myslím) potom som model nafarbil rlm 76 na horné plochy som potom naniesol rlm 75 a 74 potom som zostavil nohy a všetko o malo ísť na spodok okrem kolies znova som spodok nafarbil rlm 76 potom som dal kolesá.

Kamufláž

Krabica ponúka 2 kamufláže z roku 1945 obidve boli pre mňa zložité (mám štetec) a navyše som ani na ne nemal farby preto som hľadal na nete nejakú kamufláž kde bude šedá z ostrými prechodmi.Našiel som mašinu "Wiess eine" na ostré priechodi som použil tamiya pásku.
Boko rysy som mal na papieri preto ich sem nemôžem pridať ale aby ste mali predstavu:
práca iného modelára

Zhrnutie:

Stavebnica aj na svoju nízku cenu má čo ponúknuť,diely s čisto odstreknuté.Foto svojej práce hodím až keď dám dekále a urobím podložku dôvod je ten že mi mesík padá na zadok.

Lepeniu zdar!  :)

Filip Junek

• Čestný moderator
Re: Me-262 Smer 1:72
« Odpověď #1 kdy: Listopad 08, 2011, 10:58:00 »
No jo..."Směle ber hračku Směr" jak se prý za komančů říkávalo. Já od nich mám IL-2 a docela se na ní těším, má to nějaké lepty, tak jsem na to zvědav. Jinak recenzi chválím, kvalitněě zpracováno :) Zas je pravda, že na letadle v měřítku 1/72 se nedá vypracovat XY stránkový elaborát, ale četlo se mě to moc pěkně. Modýlek samotný podle fotky vypadá taky hezky ;-)

S těmi kamuflážemi je to bolest :D Sám jsem štětečkář a fukar nevlastním. To je pak děs být omezen jen kamufláží. Ale pozor...dáá se to obejít maličkým kouskem vaty/molitanu namočeným do barvy, zmuchlaným do malé kuličky a uchyceným v pinzetě/ versatilce. Barva se pak dá jakoby natupovat. Já zkoušel tu vatu -- na tom FlaKu právě. Malá plocha s tím jde dobře, ale jak velká, to čert ví... Nezkoušel jsem to. Hlavně to pouští chlupy a to je taková hlavní nevýhoda.

Jinak poměr cena/kvalita popř. cena/výkon dobrý, jo? Se na tu "švalbovku" asi taky podíváám :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #2 kdy: Listopad 08, 2011, 11:14:15 »
Filip - to je tak stavebnice označená Hi-Tech, ne? :) Dřív sem dumal čím se liší od klasické krabičky (byla dražší o téměř 100kč! :D )
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #3 kdy: Listopad 10, 2011, 05:36:35 »
Filip junek: volá sa to tupovanie tiež to tak robím lenže pri mojich jednofarebkách nie je moc možnosť to využiť a odporučil by som ti molitan je lepší ako vata a nepúšťa chlpy  :) a áno pomer cena/kvalita je viac než len v pohode.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Listopad 19, 2011, 10:49:35 »
Tu môže vidieť moju prácu zabudol som dať závažie preto vyzerá tak komicky mám v pláne mu spraviť podložku kde ho dám napevno aby mal trochu dôstojné prostredie :

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #5 kdy: Listopad 20, 2011, 01:27:30 »
Hmm pekné. Len mi prosím prezraď ako si farbil tie lomené polia na krídlach. Ručne alebo si na vymaskovanie niečo použil? Ďakujem.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #6 kdy: Listopad 20, 2011, 01:42:23 »
Použil som Tamiya pásku 6mm