Autor Téma: Hanomag Sd.Kfz. 251/1 Tamiya 1:35  (Přečteno 7426 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Hanomag Sd.Kfz. 251/1 Tamiya 1:35
« kdy: Září 22, 2011, 10:40:18 »
Slovo na začiatok

"Hakla" určite každý nadšenec zná a bez neho by som si nedokázal predstaviť Nemeckú armáda.Stručne by sa dal zhodnotiť ako polopásové obrnené vozidlo strednej kategórie ktoré sa vyrábalo v 4 verziach A to od ausf A až po D z toho verzie C a D boli najpočetnejšie.Bol tak multifunkčný že sa vyrábal aj  podverziach kde našiel široké uplatnenie od prevážania pechoty cez delostreleckú podporu až po prieskum.Bez neho by nemecký panzergrenadieri neboli tým čím boli.Zabojoval si od prvých dní vojny v Poľsku cez horúce piesky Afriky až po Ruské stepi.

Prvé dojmy:
Ako prvé ma zaujímali dekálé kde som bol nemilo prekvapený mal som totiž  pláne stroj od Afrika corpsu lenže ako viete má v znaku svastiku.Všetky tieto dekále boli prečiarknuté fixkou a boli nepoužiteľné...Preto som dlho googloval po nejakej mašine bez znaku afrikacorpsu po 20min keď som nič nenašiel povedal som si:tak čo určite na každú mašinu nedali znak.Čo som ako ďalšie riešil bolo taktické číslo kedže som našiel dosť fotiek kde nebolo taktické číslo a aj návod mi radil nech ho tam nedám pre stroj z Afriky.Po týchto činnostiach som zbežne prebehol návod kde som si povedal: toto sem nedám toto zase postavím skôr ako toto.Je to môj bežný postup robím to hlavne v oblasti podvozku ktorý musím ako prvý nafarbiť.Diely boli čisto odstreknuté kde tu stopa po vyhadzováku napočítal som ich len 3 ktoré boli vidno...

Stavba a Farbenie
Stavbu som začal tak že som nafarbil priestor pre vodiča a zlepil som dokopy hornú časť haklu a spodnú.Určite sa pýtate prečo som takto postupoval???Dôvod je jednoduchý mám rád používané,odreté stroje kde je vidno že posádka sa k nemu nechovala dva krát dobre  :) a na takéto "odreniny" sa hodí technika laku na vlasy myslím že ju ani netreba opisovať pretože pri ďalšom čítaní pochopíte jej princíp .Pre vnútorný priestor som ako podkladovú farbu použil RLM 76 od HOobby color ktorá slúžila ako štandardná farba Wehrmachtu.Nechal som 5hod schnúť.Následne som zobral lak na vlasy a postupne som 3 krát po sebe nastriekal vnútorný priestor samozrejme som nechal medzi jednotliví my vrstvami dobre preschnúť a dával som si pozor aby mi nevznikol "rybníček".Následne som rovnomerne naniesol farbu piesková žltá od firmy Hoby color ktorú používam bežne na púštne kamufláže (ale hodí sa aj na "ruskú modernu").Okamžite som zobral štetec z väčšou plochou ,namočil som ho do vody a potom som začal zotierať farbu tam kde ju posádka zošuchla,je dôležite uvážiť kde treba spraviť odreninu a kde nie.Odporúčam nespraviť rovnakú chybu ako ja a to je:do priestoru som naniesol farbu "puštná žltá" a nechal som preschnúť polhodinku verte alebo nie za takúto krátku dobu sa farba "uchytila" tak pevne že som musel silne tlačiť aby sa niečo zošúplo preto som sa nato vykašlal a račej som to pretrel rlm 76 a odznova....Následne som umiestnil lavičky pre výsadok ktoré som ešte pred umiestnením nafarbil zmesou farieb ako červená,tmavá zem,hnedá a čierna hoci sa nezdá výsledok bol naozaj zaujímavý a aspoň mne sa pozdával.Samozrejme som ich tam následne nalepil a.Následne som zobral olejovú farbu siena pálena ktorú som zľahka naniesol na priestor kde posádka chodí medzi lavičkami a rýchlo som to zotrel efekt ma tiež zaujal a nechal som to tak.Tým som mal vnútorný priestor za sebou.Potom som začal farbiť pojazdové kolesá,ešte doteraz má straší ta predstava že každé koliečko púštnou žltou a potom opatrne čiernou urobiť gumovú obruč.Keď som to dokončil tá radosť bola naozaj neopísateľná!Potom nasledovalo nasadenie pásov ktoré sú gumené nafarbil som ich farbou revel 83 a styčné plochy som dal čierno sivou čím som chcel naznačiť opotrebovanie.Potom až do konca žiadna záludnosť nečaká a preto by som len odporučil náradie dávať ako posledné a už nafarbené.Zlepený model som zase natrel farbou rlm 76 a postup sa znova opakoval ako pri interiéri tam kde posádka má náradie,vyskakuje alebo vstupuje tam to bude najviac opotrebované.Keď som to dokončil dal som náradie na svoje miesto.Nasledoval wash.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: Hanomag Sd.Kfz. 251/1 Tamiya 1:35
« Odpověď #1 kdy: Září 22, 2011, 10:48:47 »
Je překrásný, patrně zánovní a hochy boj patrně ještě čeká.. ;)

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #2 kdy: Září 23, 2011, 07:25:21 »
Určitě :) Mám dojem, že fotka by mohla pocházet z doby anšlusu Rakouska, někde jsem ji totiž viděl právě s tímhle popiskem. Ale jako kousek je to jinak kráásnej teda :-)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #3 kdy: Září 23, 2011, 12:35:43 »
Jelikož neznám žádného starého Wehrmachťáka, který by nám sdělil jízdní dojmy z tohoto stroje, požádám Greifa, zda by nám nemohl sdělit zážitky a pocity při jízdě jeho následníka ze soc. dob OT 810 a místo Maybachu šestiválce nám zprostředkuje vlastnosti motoru V 8  Tatra /modifikace T138/ v tomto stroji , který není také špatný, ale při průzkumu v týlu nepřítele by byl jistě více slyšet než šeptadlo Maybach.. ;).

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #4 kdy: Září 23, 2011, 05:01:37 »
Na fotke je Ausf. A, len tak pomimo...

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #5 kdy: Září 27, 2011, 10:35:28 »
Fotku som dal len ako ilustráciu a bol k nej aj popis:Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A alebo B v Berlíne na ulici Unter den Linden v roku 1940.

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #6 kdy: Září 27, 2011, 11:36:17 »
Tá budova v pozadí je Berôlínsky Dóm. Mohlo nám asi napadnúť že sa jedná o Berlín. Ale inak parádna fotečka :D len naskočiť a previezť sa s nimi :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #7 kdy: Září 28, 2011, 08:54:12 »
Ajoo :D No tak je to přeci jen v Berlíně. To by mě nenapadlo, kdyžbys nezmínil ten Dóm :) Jinak souhlas, fotka je to krásnáá
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #8 kdy: Září 30, 2011, 08:59:24 »
model je hotový môžte vidieť v tuto:http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,5315.msg95435.html#new

PS:hodnotenie by nezaškodilo  ;D

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #9 kdy: Září 30, 2011, 10:55:38 »
Greife, potěš nás komentářem zkušeností s OT 810., minule to bylo bezva..Mám rád praxi a přímé zkušenosti..Díky. Jugene omlovám se, že to zde ruším, smažu to, a možná to smaže za mne Tony, až to Greif přečte,děkuji.

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #10 kdy: Říjen 01, 2011, 09:58:59 »
Jůů, ten je hezkeej :) Fakt hezká práce, zvláště ty odřeniny a pod nimi vylézající tankovka šedka :) Pěkná práce. Já ho mám ve sbírce též, jen trošku světlejší :) Plánuješ něco dál? Já teď stavím diorámu, nic velkého, jen 1 T-34, dva tři pěšáčci a nějaké to okolí...

-Bobby Sands

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #11 kdy: Říjen 06, 2011, 07:27:54 »
Tady je také modýlek o Tamiye.Sd.kfz. 251/8 (sanitní verze)