Anketa

Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.

Revell
5 (25%)
Academy
0 (0%)
Hasegawa
0 (0%)
Italeri
1 (5%)
Zvezda
2 (10%)
Dragon
6 (30%)
Eduard
0 (0%)
Směr
1 (5%)
Matchbox
1 (5%)
Tamiya
4 (20%)

Celkem hlasů: 20

Hlasování ukončeno: Září 21, 2012, 09:36:49

Autor Téma: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.  (Přečteno 22302 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
« Odpověď #15 kdy: Září 23, 2011, 11:28:10 »
To je právě to, Zvezda není cenově příliš drahá. Mám od ní /35 BTR-80 a co jsem koukal na jednotlivé rámečky, kvalitativně se to špatně netváří. To, jak to půjde k sobě je věc druhá. Zatím mám tenhle kousek v krabici a potrvá ještě delší dobu,než se k němu dopracuju  :) Doplňky nekupuju, přijde mi to zbytečné... :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #16 kdy: Září 27, 2011, 10:40:04 »
Zvezdu by som označil ako "polotovar" základ pre mašinu máte lepty,kovová hlaveň to všetko posúva model na vyššiu úroveň (hoc leptom neholdujem)

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #17 kdy: Září 28, 2011, 06:48:30 »
Zvezda je docela zajímavá. Mám tu od ní jeden modýlek, tak až se k němu dopracuju, tak za rok :D Tak se do něj pustím. Cenově je právě dobrá, je to pětatřicetina, a stál mě ani ne pět stováků. Nevím, kolik je to na eura, ale tady je to docela výhodná cena. Ty doplňky...jak je to cenově? Já právě jsem byl jednou u modeláře a tam jsem viděl docela horentní ceny,až i kolem 800 Kč, je to možný??
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #18 kdy: Září 29, 2011, 02:05:58 »
Samozrejme je to možné záleží od výrobcu a počtu u nás stojí eduard okolo 8 eur (priemerne niekde je lacnejší na inom drahší) plechom moc neholdujem lebo síce oživia model (ale zas nejak výrazne nie) a ak potrebujem nejaký vačší plech jednoduchého tvaru nie je nič lepšie ako kúpiť plechovku od kokakoli a spraviť to z neho (dobre sa stým robia schurzeny) :D ale dosť často si neodpustím a kúpim si kovovú hlaveň vyzerá o dosť kvalitnejšie ako plastová a model dosť oživí  :)

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #19 kdy: Říjen 01, 2011, 10:02:29 »
Vidíš to, ta plechovka od pití mě nenapadla. Já tyhle doplňky nepřidávám celkově. Spíš si vystačím s pigmenty a doplňky z vrakoviště, těch tu mám až dost. Navíc některé dragoňácké modely obsahují železné doplňky už v základu stavebnice. Stejnak s nimi neuím pracovat, tak si je schovávám na vrakoviště.

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #20 kdy: Říjen 01, 2011, 12:56:50 »
to mi pripomína môj druhý model bol to me 262 od smeru a boli tam aj lepty mal som vtedy len 9rokov a ja že to je nejaká hovadina ta som to vyhodil :D

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #21 kdy: Říjen 04, 2011, 09:31:51 »
Ty jo :-) Slyším prvně, že by Směr dělal lepty :) No jo..jak to teď vůbec je se směrem?? Vyrábí ještě?

-Bobby Sands

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #22 kdy: Říjen 04, 2011, 09:36:22 »
Revell (38.5%)

Academy0 (0%)
Hasegawa0 (0%)

Italeri:
1 (7.7%)

Zvezda
2 (15.4%)

Dragon
3 (23.1%)

Eduard0
(0%)

Směr:
 (7.7%)

Matchbox:
 (0%)

Tamiya:
1 (7.7)

Tak takhle vypadá prozatímní stav naší ankety. Docela mě překvapuje Tamiya, která obsadila takhle nízké číslo. Taky jsem docela koukal, že nikdo zatím nehlasoval pro Academku, která je dle mého názoru docela zajímavou značkou na trhu :)

-Bobby Sands

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #23 kdy: Říjen 04, 2011, 10:39:12 »
To bude skôr tým, že je tu málo modelárov. Ja som volil Dragona, aj napriek cene sa jeho stavebnice oplatí kupovať, sú veľmi kvalitné a oproti Revellu sa mi viac páčia pásy, ktoré tvorí jeden gumový celok.
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

Joe CSC

• RAF
  • Sergeant
    • Czech Spitfire Club
« Odpověď #24 kdy: Říjen 05, 2011, 06:56:26 »
Zhruba před 15 lety, kdy jsem ještě modelařil, nepatřil Revell zrovna ke špičce. Naproti tomu Tamyia a Hasegawa byly perfektní. Academy taky fajn, akorát tehdy nemívali moc dobrý obtisky. Dragon začínal...

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #25 kdy: Říjen 06, 2011, 06:28:52 »
Měl jsem oblíbenou Tamiyu, ale zdá se mi, že v poslední době v měřítku 1/35 nedosahuje takových kvalit a rozmanitosti jako Dragon.
Dragon je sice dražší, ale v krabici máte většinou kovovou hlaveň, základní lepty, kvalitní pásy. Díly ve velké většině případů lícují dokonale jako u Tamiye, netřeba kitovat. Ve figurách je dragon nedostižný, zvláště v GEN 2, kde se vyrovná rezinům. Firmy jako Zvezda nebo Italery už nekupuji, ale nezavrhuji je. Pro začátečníky nebo méně majetné kolegy je to dobrá volba, i já mám doma pár pěkných modelů. Další firmy, které mě zaujali jsou Bronco, Tasca a odnož Dragonu Cyber Hobby. Ale vede DRAGON!!!
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #26 kdy: Říjen 06, 2011, 06:37:46 »
Tamiyu opravdu v 35 překonal Dragon, jelikož mnoho modelů na trhu od Tamiye pochází ze 70.-80. let minulého století (ovšem na tu dobu vynikající kvalita, ještě se dá i srovnávat se současnými modely některých světových firem). Ovšem Dragon již vše dohnal a dá se říci že Tamiyu překonal. Navíc -  pro Dragon hraje i klad různých doplňkových setů přímo k modelům či akce 3 in 1 :)

Ve figurkách Dragonu jsou i vynikající detaily Generace 2, s kterými se již ani novější figurky od pana Tamiye nemohou měřit. Jedná se jak o kvalitu, tak o různorodost předloh (němečtí pěšáci, tankisté, spojenečtí pěšáci, Commandos, sovětší vojáci)...
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #27 kdy: Říjen 07, 2011, 09:02:01 »
Tak to tu nakonec vypadá na docela zajímavej souboj mezi Dragonem a Tamkou...Mám zkušebnosti s Dragonem a musím říct, že všechny modely od něj patřili ke špičce toho, co se mi dostalo do ruky. Je fakt, že trošku proti němu v některých ohledech mluví cena, která je však kompenzována rozmanitým příslušenstvím v podobě leptů, různých "bonusových" obtisků atd. :)

-Bobby Sands

nomad74

• Francouzská cizinecká legie
  • Caporal-chef
« Odpověď #28 kdy: Říjen 08, 2011, 01:19:57 »
Ja som zvolil revell, lebo som s nim spokojny.  Kupil som si raz Italeri s gumovymi pasmy a tie sa na napinacom kolese zacali trhat a zlepit sa to nedalo, ani horucim skrutkovačom to neslo tak som ho odložil a povedal ze Italeri u mna konci... PS. pred dvoma dnami som tento model vytiahol a začal dorabať, bohužial bez pasov...  :)
Si vis pacem, para bellum

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #29 kdy: Říjen 08, 2011, 06:14:50 »
S Jaroušem úplne súhlasím a to hlavne čo sa týka figúrok síce tie novšie stoja aj 14 eur ale sú veľmi kvalitné hoc bývajú iba 4.Tamiya má tiež dobré figúrky (myslím tie novšie) ale stoja toľko koľko starší dragon a preto u mňa na poli figúrkárskom vyhráva kvalitatívne Dragon hoc taký Masterbox začal vydávať výborné figúrky za rozumnú cenu za spomenutie stojí Romel a jeho štáb v Afrike alebo boj .čo ma najviac na Tamii sklamalo je prefíkanosť akou firma vydáva modely napríklad africká pechota od nej je vlastne to isté ako "Nemecká pechota" len inak nafarbené a sú tam hodené Tri figúrky navyše pritom sa nehanbia za to pýtať 8eur!  ::)

Taktiež aj toto je od tej istej firmy a a vyzerá to poriadne divoko! :D

PS:Dobré by bolo keby najprv uzavrieme tému   ktorý výrobca má čo dobré v bojovke a potom na figúrky atď. nech nevznikne guláš