Anketa

Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.

Revell
5 (25%)
Academy
0 (0%)
Hasegawa
0 (0%)
Italeri
1 (5%)
Zvezda
2 (10%)
Dragon
6 (30%)
Eduard
0 (0%)
Směr
1 (5%)
Matchbox
1 (5%)
Tamiya
4 (20%)

Celkem hlasů: 20

Hlasování ukončeno: Září 21, 2012, 09:36:49

Autor Téma: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.  (Přečteno 22310 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
« kdy: Září 22, 2011, 08:05:16 »
Nejlepší modelářská značka dle vás je...?

(Velmi nerad bych zde viděl výkřiky (příspěvky) typu "Revell je nejlepší!!!!" a nic víc, své tvrzení je třeba podpořit, proč!) *T*
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Jaká je dle vás nejlepší modelářská značka.
« Odpověď #1 kdy: Září 22, 2011, 08:12:23 »
Italery a Tamiya (která ti tam chybí)....

Jinak si vzpomenu na několik dalších značek:
Hobby Boss, Miniart

plus hromada českých výrobců....na Italery, pokud pominu Směr, jsem vlastně začínal s modely a ve své době byly špičkou :)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Září 22, 2011, 08:41:54 »
je to dosť komplikovaná otázka ale skúsim povedať ako si vyberám modely:
Kvalita:Dragon jednoznačne vedie ale za ním ide trumpeta samozrejme záleží kus od kusu
cena:Italeri,bílek,niektoré academy,revell,Tamiya znova kus od kusu
detaily :Zase dragon ale za cenu 40E za model je dosť veľa...

Najlepšie je vybrať si konkrétne mašinu napr Hetzera teraz ma na rýchlo napadlo že ho vyrába:italeri,Dragon  Tamiya aTrumpeter najlepšie z toho vychádza Italeri cena 11e oproti 30E kvality na solídnej úrovni...

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Září 22, 2011, 09:42:59 »
Co se týče postupovat dle kvality, to je přesně i moje hledisko. Dragon je podle mě kvalitativní jednička, navíc je dobrý i v celkem přiměřené ceně.  Italerka také není špatná, ale má svoje mouchy. Revell je dle mého názoru hodně dobrá značka, ale nestojí na absolutní špici. Mám tu i kousek od Airfixu, ale k tomu po zkušenostech s jeho figurkami přistupuji opatrně. S Bílkem zkušenost nemám snad žádnou, tamiya nedělá bohužel /72, takže to nemohu posoudit. Jinak přesně jak říkáš, je to kus od kusu různé.
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Září 22, 2011, 09:58:49 »
Bílkové modely sú skoro všetko prebali iných stavebníc (Italeri) Dragon je dobrý v 72 mám  pláne si urobiť  T-34 1941.Trumpeter má v 35 kvalitné a lacné stavebnice(14e) KV-2 a KV-1 potom taká tamiya od nej je dobrý panther ausf A (13E).Sú aj stavebnice ako kopro,um,icm na ktoré treba ísť opatrne a zo zásobou nervov...

Zvezda začína celkom makať na sebe vydáva jednu stavebnicu(aj figúrky) za druhou pričom kvalita a cena sú naozaj dobré.
Academy:Taktiež má pár lacných modelov na podvozku panzer 4 ktoré stoja okolo 11e ale kvalita nie je nič moc potom má samozrejme aj drahšie stavebnice ktoré sú dosť kvalitné alebo z interierom.
Italeri má tipy ktoré iný nevyrábajú.Revel by som hodnotil ako stavebnicu ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých ktorý si na ne môžu dokúpiť dosť doplnkov.Hasegawu nemôžem posúdiť.Roden je firma ktorá mi príde celkom kvalitná v 72 mám od nej rozostavanú 234/1..Tamka je stavebnica pri ktorej všetko pasuje ale staršie kity pôsobia ako hračka

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #5 kdy: Září 22, 2011, 10:11:21 »
Tu dragonovskou T-34/76 můžu jen doporučit. Sám jsem ji stavěl a výsledek je parádní. Ještě jsem ji dělal v době, kdy jsem neuměl s pigmenty, tak jí chybí patina, ale je součástí dioramatu, takže se to nějak ztratí.
Pokud bílek dělá v /35, tak to jde úplně mimo mě, protože tohle měřítko dělám strašně řídce, až vůbec.
Od zvezdy tu mám BTR-80, ale zatím jen v krabici a nějakou hodně starou sérii, nejspš. :-)
Italka je slušná firma, mám s ní dobré zkušenosti asi ze dvou, či tří kousků. Navíc se mi u ní líbí ta možnost easy kitu pro některé válečné deskové hry. Na to najíždí už i zvezda ale :-)
Hasegawa...no tak tu můžu jen doporučit. Ale pozor, má svoje vrtochy, jako například "pancéřový" neukrojitelný plast :D
Ten Revell, to je odlišný pohled na věc. Já bych ho vnutil i docela pokročilému modeláři jako oddechovku i jako normálně stavitelnou značku. Problém je u něj v ceně versus kvalitě. Že Dragon může poskytnout některé kousky za stejnou cenu, ale kvalitně výše.

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #6 kdy: Září 22, 2011, 10:20:04 »
musím súhlasiť.
Bílek robí aj lietadlá  72 (Italeri) Robil som od neho mig-29 a vtedy som prežíval tmelovú odyseu :D
Zvezda ma prekvapila figúrkami Nemeckých výsadkárov na Kréte ktorá by mala byť čoskoro aj tu v predaji.
Odporúčam na to btr tmel lebo vraj má dosť vecí na tmelenie(neviem potvrdiť lebo som ho nestaval)
Od dragona modely v 72 stoja zruba toľko koľko od academy v 35 :D ale stojí to zato keby si mohol napísať aj recenziu na ten kit t-34 od dragona nech viem na čo si dať pozor...  ;)

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #7 kdy: Září 22, 2011, 10:55:44 »
Jojo, to by šlo. Všechny modely, co jsem postavil si pamatuju fakt do detailu. Když se podívám na poličku, hned vidím, co a kde bylo dobrý, kde to mělo mouchy a co fakt bylo peklo, ale i tak jsem z toho vykřesal hezkou věc. Napíšu jí, ale asi až tak příští týden...Teď tu mám ten tahač :)

-Bobby Sands

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #8 kdy: Září 22, 2011, 11:14:40 »
No, kluci nevím, podle jakého klíče chcete hodnotit. Znám lidi, kteří nenechají dopustit na Revell nebo Heller, a Matchbox je pro ně    :)  "hluboká orba"....

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #9 kdy: Září 23, 2011, 11:08:16 »
To je právě to. :-) Já jsem se dal takovouhle otázku úmyslně. Aby se zahlasovalo a pak se rozjela nějaká menší debata právě o modeláři preferované značce proč právě volí tuhle :-) Jinak ano, Revell není špatná značka, to vůbec ne. Jen je o ní asi nejvíc slyšet, právě díky její reklamě. Ve srovnání s Tebou jmenovaným Hellerem má skutečně těžkou pozici. Ten je možná ještě lepší jak Revell. Mám od něj tu sadu Opela Blitze + PaK 40 a dost jsem s ní byl spokojen.

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #10 kdy: Září 23, 2011, 02:24:22 »
Zoberte si to tak:príde chalan do hračkárstva ak tam majú modely tak 95% sú revel a ostatné Airfix a to len čo som videl, samozrejme modelárske obchody majú väčší výber značiek ale znova prevláda Revel.Preto sa taká firma ako Heller je neznáma  ;)

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #11 kdy: Září 23, 2011, 04:52:07 »
Tamiya... Tamiya... a prečo ? Množstvo predlôh, dostatočne akčných, jednoduchých a zároveň presných, dostupných veľmi dobre... Tamiya je moja značka...

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #12 kdy: Září 23, 2011, 07:05:54 »
JA som hlasoval za Revell.

Hodnotil som skôr jeho celkovú dostupnoť a vcelku vydarené stavebnice (aj keď taký Ju 88 1:72, alebo T-34 1941 sú niečím oproti čomu je aj Airfix superkvalitné uďelátko :D ). Cenovo je pre mňa výhodný a dostupný a som s jeho výrobkami väčšinou spokojný. Mám tád aj modely od Tamky ale vysoliť 45 éčiek za Tigra II 1:35 je pre mňa "silná káva" :D. A ďalšie plus sú pre mňa práve často revellu vytýkané plastové pásy štýlu doštička dielik doštička. Rád sa s tým babrem hodinku a pol aby to potom vyzeralo fakt dobre :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #13 kdy: Září 23, 2011, 07:59:19 »
Díky za poslední dva příspěvky, pojďme si je rozebrat:

Bodlákova Tamka... Máš pravdu v tom, že tamiya je hodně rozšířená. Nemám s ní bohužel zkušenost, ale je pravda, že kolegové modeláři o ní vypovídají vcelku shodně-Kvalita, poměrně dobrá cena a spousta předloh. Bohužel nedělá /72 a to je podle mě škoda.

Povidkaruv Revell: Tady se asi shodneme :-) Revell je dostupný, cenově poměrně dobře si stojí. Jen přesně jak říkáš, má dost much, například ty pásy, občas návody si nesedí, sem tam lícování se musí upravovat,ale jinak je to dobrá značka.

A zaujímalo by ma, drahý kolegovia, kedy tiež začněm písať po slovensky lebo tu sú samí Slováci. :D  Len tak ďalej lebo mezdinárodná spolupráca sa musí predsa utužovať, lebo nie? :-)

Modeláři všech zemí, spojte se! :-)

-Bobby Sands

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #14 kdy: Září 23, 2011, 08:17:47 »
Po dlhom uvažovaní som zvolil Zvezdu a to preto že model nestojí veľa a keď si dokúpime doplnky bude nás stáť toľko koľko lacnejší dragon alebo aj menej,kvalita bude na vysokej úrovni a samozrejme pokiaľ nekupujeme kovové pásy alebo resinové doplnky  8)