Autor Téma: Sturmpanzerwagen A7V (GER)  (Přečteno 30166 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
Re: Sturmpanzerwagen A7V (GER)
« Odpověď #30 kdy: Září 23, 2012, 12:32:03 »
Jo, tak ten A7V - U vypadá už o dost lépe  :P Je vidět, že si opravdu pro inspiraci nešli daleko... :-) Škoda, že se vývoj protáhl až do toho roku 1918. Jistě by bylo zajímavé porovnat tenhle stroj s britským protějškem  :P Jinak co se týče kořistních tanků, tak těch používali Němci opravdu veliké množství. Docela by mě zajímal i jejich počet ?
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #31 kdy: Září 23, 2012, 12:01:22 »

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #32 kdy: Září 23, 2012, 12:25:30 »

The only easy day was yesterday.

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #33 kdy: Září 23, 2012, 02:14:31 »
Sahidko  ;D Tvé fotečky jsou moc pěkné! Kořistního Whippeta jsem uloženého neměl. Ihned stahuji  :P Ten MARK-IV mužská verze a kořistní Renault FT-17 je také luxusní!  ::)  Mě se zase podařilo nedávno sehnat fotečky toho kořistního Saint Chamonda  :P

Sahidko

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #34 kdy: Leden 01, 2013, 05:32:49 »

štvorice nemeckých A7V aj s posádkami v roku 1918

a ešte jeden koristný Whippet

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #35 kdy: Leden 01, 2013, 05:48:55 »
Ta fotka s posádkami je skvělá, snažil sem se zpočítat kolik je tam vojáků (i důstojníků) a vyšlo mi +- 62 lidí, což by bylo zhruba 16 mužů na tank. Což potvrzuje běžně uváděná čísla (15-18 mužů). Překvapilo mě ale, že vojáci mají na hlavách klasické pěchotní přilby model 17. Na většině fotografií totiž vojáci mají jen polní čepice (různých druhů), popřípadě speciální ochrané přilby* (tvarem velice podobné britským helmám)
* což vedlo k častým omylům. Když se osádky zničených tanků vracely k vlastním zákopům, byly často postříleny, neb se jejich kolegové domnívali že se jedná o nepřítele

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #36 kdy: Leden 01, 2013, 07:40:34 »
Ten počet členů posádky tanku A7V jsme dost podrobně probírali tady...
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=209&t=2124&start=20

Re: Sturmpanzerwagen A7V
od badaxe » 20/12/2012, 21:49

Mám obavu, že pravdu kolik těch členů bylo se asi přesně nikdy nedozvíme  :-\
Já zastávám názor, že těch 18 členů je nesmyl...

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #37 kdy: Leden 07, 2013, 08:07:58 »
Předpokládám, že mechanici figurovali obdobně jako v T-35 - ěco jako techničtí přidělenci (pokud nemuseli fungovat jako v britských tancích, tj. jako řadiči. Víme vůbec, jakou měl A7V převodovku? Četl jsem, že až do MARKu IV musel občas řadiči vypomáhat nabíječ, teprve Mk. V měl převodovky hydraulické (předtím si bez automatu to řazení ani nedokážu bez synchronů představit, já nikdy netrefím pořádně meziplyn.). To s těmi podavači munice rovněž není jisté - pásy mohly být podávány ze schránek. Existovalo něco takového u MAXIMu?

Westphal

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #38 kdy: Říjen 15, 2013, 09:03:20 »
Po chvilce hledání jsem našel tyto videa, volně na internetu:
http://www.youtube.com/watch?v=qPaS3xV0oVE      - zde mě A7V dost překvapil svoji pohyblivostí

http://www.youtube.com/watch?v=ztkKJUQB4rU        - replika A7V na videu, zajímáme mě, jak taky vypadá zevnitř...
Taky je zajímavé, kolik videí je z Velké války!
"PS: Na Rommela nežárlím" - Claude Auchinleck, cca 27.1.1942, denní hlášení

Sahidko

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #39 kdy: Říjen 16, 2013, 02:16:07 »
...zde mě A7V dost překvapil svoji pohyblivostí...

Na upravenej ceste samozrejme, v rozstrieľanom teréne plnom kráterov to uz zrejme také slávne nebolo.

PS: diel dokumentárneho seriálu Greatest Tank Battles venujúci sa 1. svetovej vojne, na konci aj nemecké A7V (angličtina nutná): http://www.youtube.com/watch?v=RapOdGwIGKs

leon IV.

• ČSR
  • Kapitán
« Odpověď #40 kdy: Říjen 16, 2013, 09:01:07 »
Zkoušel jsem to hledat na webu ČT, ale bohužel tam je jen tohle
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10282929552-nejvetsi-tankove-bitvy/210382547010012-prvni-monstra/
Je škoda, že to tam nejde přehrát v češtině.
Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika.
Josif Vissarionovič Džugašvili (Stalin)

Westphal

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #41 kdy: Říjen 18, 2013, 07:36:27 »
...zde mě A7V dost překvapil svoji pohyblivostí...

Na upravenej ceste samozrejme, v rozstrieľanom teréne plnom kráterov to uz zrejme také slávne nebolo.

PS: diel dokumentárneho seriálu Greatest Tank Battles venujúci sa 1. svetovej vojne, na konci aj nemecké A7V (angličtina nutná): http://www.youtube.com/watch?v=RapOdGwIGKs

To samozřejmě, ale přesto. Stejně si myslím, že snad každý tank má problémy s jízdou ve zničeném terénu, plný kráterů po dělostřelectvu.  I tak mi přijde nápad A7V docela zajímavý. Má věž, narozdíl od Marku I, pro velitele, každý z nich má kanon, je dobře opancéřovaný. Prostě mně osobně přijde jako jeden z těch lepších prvoválečných tanků. Jenom mám pár otázek. Ty kulomety
jsou zřejmě vyndávací, že? Na videu, jehož odkaz je níže, kulomety v těch "okýnkách" nemá, na jiných fotkách zase ano. A neví někdo o videu, kde je A7V v akci? Ve videu na které odkazuje Sahidko je na konci řečeno: (pokusím se citovat, možná mu nerozumím, snad mě za to neukamenujete) "The carefully aimed shot hit the turret of the German tank, bring it to stand still. The shot instantly killed a gunner and morely (?worst?) two others." Pokusím se o překlad do češtiny: Opatrné zaměření a výstřel trefil věž německého tanku a tím ho donutil zastavit. Střela okamžitě zabila střelce a (?naneštěstí?) i další dva. Jak je možné, že střela zabila střelce, který se má podle nákresu nacházet úplne někde jinde? A ještě otázka, která sem asi úplně nepatří. Není anglicky první světová války World War First, a ne World War One, jak je v názvu videa?

Westphal 

"PS: Na Rommela nežárlím" - Claude Auchinleck, cca 27.1.1942, denní hlášení

Sahidko

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #42 kdy: Říjen 18, 2013, 08:12:17 »
V tom videu sa hovorí, že strela okamžite zabila jedného strelca a smrteľne (mortally) zranila dvoch ďalších. Ako? To netuším, jednou z možností sú črepiny vrhnuté zásahom do vnútra tanku.

PS: V angličtine môžeš povedať World War One alebo First World War oboje je správne.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #43 kdy: Říjen 25, 2013, 10:28:35 »
Anebo GREAT WAR.
"пуля дура, штык молодěц!!!"