Autor Téma: 8,8cm Flak 36, 1/72, Revell  (Přečteno 2727 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hans Lehmann

• Luftwaffe
  • Oberjäger / Unteroffizier - četař
  • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
    • "We are last gantlemen"
8,8cm Flak 36, 1/72, Revell
« kdy: Září 05, 2011, 05:50:02 »
8,8cm Flak 36 (Sd.Ah.202/52), 1/72 Revell

Tento model som si kúpil už pred dávnymi mesiacmi, stál o niečo viac ako priemerný tank v tej istej mierke... po otvorení ma v prvom rade prekvapil počet dielov, a aké sú malé... samozrejme je to obtiažnosť 5 (viac ako 150 dielov) a to všetko som mal vtesnať do 9cm dlhého dela... po bližšom pozretí mi to ale až také neprišlo... samotné delo nebolo vôbec tak zložité, veľa vecí bolo na podvozku a treťom zariadení... už som jedno delo staval a tak viem že najlepšie čo môžem urobiť je namaľovať diely ešte pred tým ako ich vyberiem z kostry... a tak sa aj stalo... Nemal som najmenší problém pri stavaní, všetko bolo jednoduché jasné, a nedalo sa nikde pomýliť, aj keď bolo pár malých problémov s hrúbkou niektorých dielov, lepidlo všetko vyriešilo, všetky časti z ktorých bola farba obrúsená pilníkom som po zostavení znovu premaľoval, a som za to rád, keďže neskôr už bol problém sa k týmto miestam dostať cez spleť iných dielov... V pláne boli na výber dve možnosti umiestenia dela, pozícia pri streľbe a pozícia pri odvoze... ale celé delo bolo navrhnuté tak aby sa dalo hýbať všetkými dôležitými dielmi, a tak som si povedal prečo toho nevyužiť... delo som postavil aby sa mohlo aj previesť, aj strieľať ale nestrieľalo sa z pozície kedy bolo delo kolmi držané k zemi ale bolo stále pripevnená k podvozku.... mal som naozaj dilema či sa typ 36 mohol takto používať, našiel som tak len typ 18 ale nakoniec mi to prišlo jedno, po malých úpravách bolo delo pripravené sa nasadiť... možnosť že by delo bolo možné z podvozku dať dolu na palebnú pozíciu a znovu na podvozok som hneď zavrhol, podvozok nemal oporu ak by k nemu delo nebolo pripevnené a jednoducho by sa to rozpadlo...  k delu som dokúpil postavičky v rovnakej mierke taktiež od Revell a tie po namaľovaní nahodím na model... Jediné čo ma naozaj vytočilo boli nálepky... na poznávacej značke bolo na výber označenie WH alebo SS, vybral som si SS, ale znak SS už tak veľký sotva jeden milimeter sa mal skladať z dvoch častí... z toho som mal vážne strach, navádzal som tam tie časti špendlíkom a stalo sa že mi to už nechcelo pohnúť a to ešte nebolo na mieste, nakoniec som tam kvapol trochu vody a pohlo sa... ale z tej časti modelu mám ešte doteraz nočné mory..

Aj keď je toto delo tak malé, a má veľa dielov stavalo sa mi ľahšie ako iné modely ktoré boli oveľa väčšie, a na oko jednoduchšie...

"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Re: 8,8cm Flak 36, 1/72, Revell
« Odpověď #1 kdy: Září 05, 2011, 06:10:02 »
Asi si ho aj ja postavím  :D potom to môžme porovnať veď sa uvidí  ;)

a zabudol som máš to dobré mne sa páči  ;) :)

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Září 05, 2011, 08:12:59 »
Pěkný model, vážně pěkný model, klobouk dolů před Tvojí trpělivostí, o to více, že je v měřítku 1:72.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Září 13, 2011, 08:19:11 »
Krásná prááce! :-)

A teď já: Jsi mi vzal hračku, já chtěl po Jagdpantheru dělat ten flak taky a taky jsem chtěl napsat recenzi :D Nevadí, mám tu v záloze něco jiného :-) Ještě jednou, krásná práce

Filip
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands