Autor Téma: Výroba obtisků?  (Přečteno 11270 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Výroba obtisků?
« kdy: Srpen 22, 2011, 08:37:29 »
Ahojte kluci, rád bych věděl, zda dokážu jako amatér si udělat podomácku obtisky na model (nedokážu je nikde sehnat, jedná se o písmena WD na americký stroj, s tím jejich klasickým přerušováním jednotlivých čár). Jedná se  o to, zda bych je jako amatér dokázal vyrobit ,,na koleně".......případně kde bych si mohl je nechat vyrobit (u nějaké firmy) a za kolik?

Když mi pomůžete, tak vám sem potom hodím foto modelu :D
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Výroba obtisků?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 22, 2011, 09:01:21 »
No já bych použil širokou papírovou lepící pásku, nalepil ji zkušebně na sklo (nebo jiný povrch ze kterého se dá snadno odlepit, hodí se je taky trochu ošolichat, aby nelepila zase až moc), následně bych na pásku nakreslil daný motiv (záleží na zdučnosti), vyřízl jej paspartovacím nožem, části které chci barevné bych pak vyhodil a nechal jen negativní obrys. Tuto šablonu bych pak jemně přidělal k modelu a přetupoval barvou (velice opatrně aby se barva nedostala pod šablonu). Pak bych šablonu jednoduše odlepil (až trochu barva oschne).

ps. opatrně ať se šablona nepřilepí moc silně a nepoškodí tak hotový lak. Všechno si nejdřív vyzkouše někde bokem a nezapomeň že lepidlo na pásce musí být trochu ošoupané (třeba ji můžeš párkrát nalepit na dřevo)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Srpen 22, 2011, 09:03:41 »
Ahoj výroba obtiskov nie je zas tak zložitá pokiaľ máš k tomu veci tu dám odkaz kde to je podrobne rozpísané mne to pomohlo  ;)

Ak by si mal problém kde zohnať papier na obtisky hodím link  :)

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=21140

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #3 kdy: Srpen 22, 2011, 09:31:05 »
Ahoj výroba obtiskov nie je zas tak zložitá pokiaľ máš k tomu veci tu dám odkaz kde to je podrobne rozpísané mne to pomohlo  ;)
Ak by si mal problém kde zohnať papier na obtisky hodím link  :)
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=21140
Kdyby šlo nějaký složitější znak, dal by se tento způsob použít. Ale kvůli dvěma písmenům? To snad ne!
V každém větším městě existuje reklamní firma, které dělá potisk výloh, aut. Používá barevné folie, ze kterých laserem vyřezává kdeco. Typy písma má určitě v základu, je schopná vyřezat i několika milimetrová. Řešil bych to tímto způsobem, cena do 50,- Kč za celou abecedu (samozřejmě udělá jen pár kusů). Nevím, jak velká by měla být ta písmena?
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Srpen 22, 2011, 10:07:32 »
Je to skôr rada pre všetkých čo by niečo také chceli urobiť  ;)

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #5 kdy: Srpen 22, 2011, 11:01:45 »
rase: díky, zkusím a dám vědět
jugen: díky za dokaz, rovněž zkusím :) jenom poznámka - ten odkaz na papíry si měl hodit hned :D
Tony: v jedné firmě sem se ptal ale takéto věci se údajně dělají pouze velkosériově. Jinak rozměry volacích znaků by měly být 15mm....

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #6 kdy: Srpen 22, 2011, 11:51:06 »
Stačí jenom najít nějakou reklamku kde mají vyřezávací plotr, vyříznuté je to hned. Kvůli dvoum písmenům bych si to ale radši udělal sám. Ne že bych byl přehnaně šetřivý, ale je to pro mě rychlejší a hlavně snažší než dojít do reklamky :D (navíc mě takové experimenty strašně baví).
Kdybych si nechával dělat potisk třebas na tričko, tak je jasné že tahle technika s páskou není moc dobrá (otestoval sem ji, ale akryl se loupe), ale tady není co pokazit. Ps. Dneska už existuje i speciální fólie na textil, ze které vám v reklamkách na plotru vyřežou co chcete (rychle a relativně levně). Plotr je tedy super věc
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #7 kdy: Srpen 23, 2011, 11:28:39 »
Papier si kupujem z tadeto http://shop.prospektor.sk/?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&cid=0&q=obtla%C4%8Dkov%C3%BD+papier+lakovan%C3%BD+pre+laserov%C3%A9+tla%C4%8Diarne&x=18&y=12&dispatch=products.search

Ale potrebuješ laserovú tlačiareň viem že sa to vyrába aj na klasické tlačiarne ale neviem kde to predávajú
Ja  si takto tlačím už dlhší čas je to niekedy náročné ale časom sa to vyplatí hlavne si tlačím viacej vecí naraz  ;)

mira.ko

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #8 kdy: Březen 07, 2012, 08:05:00 »
Ahojte kluci, rád bych věděl, zda dokážu jako amatér si udělat podomácku obtisky na model (nedokážu je nikde sehnat, jedná se o písmena WD na americký stroj, s tím jejich klasickým přerušováním jednotlivých čár). Jedná se  o to, zda bych je jako amatér dokázal vyrobit ,,na koleně".......případně kde bych si mohl je nechat vyrobit (u nějaké firmy) a za kolik?

Myslím, že nejjednoduchší bude mrknout se po modelářských obchodech, jestli to jsou jen trochu standardní písmena, tak je v kterémkoliv měřítku seženeš (teda celé abecedy i s čísly). Co třeba Propagteam, Artur, Modelimex, Valka nemají je? Jsem přesvědčen, že jo.
Druhá cesta je nechat si vyřezat plotrem nebo laserem masku (šablonu) a přes ni ty písmena stříknout nebo natupovat. Laser nebo ploter seženeš v každém okresním městě . . .
Nechat natisknout laserem na obtiskový papír, který seženeš v modelářských obchodech v průhledné a bílé variantě.
A nebo zkus se poptat, zda nemá někdo voskovou tiskárnu (já ji teda v životě neviděl, ale běžně to někteří šťastlivci používají). Výhodou je, že umí tisknout i bílou barvu . . .

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #9 kdy: Březen 07, 2012, 08:50:39 »

ahoj,že by nové obtisky na Marder II ????? ;D

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #10 kdy: Březen 08, 2012, 01:52:45 »
Ne ne, původně šlo o Mustanga v 72 :D Marder se pomalu může těšit na hotové pásy a základ terénu :D