Autor Téma: německé polní jeřáby  (Přečteno 10957 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
Re: německé polní jeřáby
« Odpověď #15 kdy: Srpen 11, 2011, 10:41:18 »
Když tady píšeš o tyčení trojnožky a nandavání kočky a o vercajku,tak jsem se tento týden probíral z mrákot nad opravou OT-64.V pondělí jsem do toho sedl že to po pouti pojedu umejt tak jsem to nastartoval,nafoukal vzduch,zařadil a .......ono nic.nějak mi ani nedošlo že SKOT tradyčně neposkakuje s otáčkama motoru ,neslyšim chrastění reduktoru,tak jsem se děsil že budu muset sundat věž,vytahnout wilsonku a pak se dostat na reduktor.
taková 14ti tunová kráva a je to z motoru na převodovku přenášený řetězem....
Naštěstí to byl jen ruplej královskej hřídel,demontáž/montáž 1hod/8min  ;)Prej je to bolístka tohohle stroje a nejsem jedinej komu se to prej stalo při startování a úplně potichu.
No nic,takže před opraváři vojenské techniky za jakéhokoli válečného konfliktu hlubokou poklonu,k ničemu se nemuže,všude je špatně vidět a když se člověk o něco praští tak to docela bolí a že u tý techniky je to věčně :D

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #16 kdy: Srpen 11, 2011, 10:57:04 »
Souhlas a tam jde o kejhák zato v míru max. na hlášení a pak do basy..Já nevím, kde se u Tigra napínají pásy, ale přendavání převozních pásů na širší bojové, když je v dálce slyšet rachot pásů nepřítele, musí být o nervy..Sice to prý dělala posádka, ale dílny nandavaly pásy v bojové oblasti, kolikrát přímo při útoku..U T54 je jen napnout trvalo dost dlouho a člověk se pak ani nenajedl... ;)

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #17 kdy: Srpen 11, 2011, 11:14:02 »
No já jsem na jaře nandaval pás na OT-810 a taky jako žádná sláva,ve dvou jsme to dělaly asi 4 hod.já vim že s vercajkem to umí každej v.l ale bez napínáků to není ono.
Toho halka nám do skanzenu přivezly plně vybavenýho ale nenechavá menšina spoluobčanů nám z toho udělala spíš kus šrotu než exponát.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #18 kdy: Srpen 11, 2011, 11:16:07 »
A co vám z toho mohli ukrást..? On byl otevřený..?

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #19 kdy: Srpen 11, 2011, 11:24:53 »
To nebyl,v zadu byl jen vysací zámek.Je to radiovůz tak nám lohly centrálu(tu jsme vykoupily ze šrotu zpět)hevery,náhradní články pásů,stahovací matky na pásy,pajsry,různý vehementy určený pouze na opravu toho stroje,třeba trubkovej klíč na povoleníhnací rozety,ten má v sobě takový výstupky že to prostě nikam jinam nepoužiješ ale bez něj jsi druhej.
Různý propojovací kabely,tankový baterie,lafetu,no člověk by plakal kdyby to viděl

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #20 kdy: Srpen 11, 2011, 11:56:13 »
Tak to je naozaj škoda  :( takým treba odseknúť ruky  >:( podali ste aj trestné oznámenie?

mohol by si sem hodiť foto  ;) pretože by som to rád videl

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #21 kdy: Srpen 12, 2011, 12:54:43 »
To já bych strašně rád hodil foto ale volako mi nejde,já se s PC moc nekámošim.Máme to v barvách Wehrmachtu 1.Pz.div polské tažení.
A na koho??ti řeknou že je to halda šrotu a za  2 měsíce to hoděj do šupliku.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #22 kdy: Srpen 12, 2011, 11:26:26 »
Trestní oznámení je k smíchu..,tady to nakonec dopadne tak, že nastoupí soudce lynč a tenhle zlodějskej ksindl se bude věšet a střlílet..bohužel se může stát, že to od.ere nevinný, ale to se soudům stává běžně..Ale jak jde o jejich platy, tak se činí ..Budete muset hold stavět hlídky a uvést mašinu do bojové podoby..Nebo dát dovnitř psa Baskervillského.. Co to je za svět, když někdo vykrade bojový transportér.. :'(

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #23 kdy: Srpen 12, 2011, 08:00:08 »
To já bych strašně rád hodil foto ale volako mi nejde,já se s PC moc nekámošim.Máme to v barvách Wehrmachtu 1.Pz.div polské tažení.
Pokud umíš poslat fotky alespoň přes email, pošli mi je, já je sem (nebo podle typu techniky) dám.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

brano

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
« Odpověď #24 kdy: Srpen 18, 2011, 10:14:11 »
Ahoj kamarádi modeláři,
dnes ráno se mi dostala do rukou stavebnice Pantheru od Tamiye,tak jsem hned sedl k PC a hledal různé detaily,studoval kamufláže a pomalu si ujasňoval jak bude model vypadat než mi padla do oka fotka zde na panzernetu.
Je to ta předpředposlední a poslední,rota mechaniků vyndavá rozvodovku z Panthera k opravě,pro diorámu jak dělaný akorád drobnej problem.
Je tam vyfocena zadní část Sd.kfz7/4 Kranwagen,to vše je bezva až na to že není nikde žádná fotka jak toto vozidlo vypadalo,tím spíš bych si toto vozidlo chtěl postavit protože to bude novostavba a originál :)
Ďěkuji Vám za pomoc

Ak myslíš toto ( http://www.panzernet.net/panzernet/fotky/tanky/pz5/194.jpg )

foto, tak to je Sd.Kfz.9/1.

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #25 kdy: Září 02, 2011, 09:26:24 »
Ahoj kamarádi, tady je pár fotek které jsem sliboval. Moc děkuji za pomoc Tonymu. Skanzenový OT-810 (o pár příspěvků výše) a můj OT-64.

.........................mohol by si sem hodiť foto  ;) pretože by som to rád videl

To já bych strašně rád hodil foto ale volako mi nejde,já se s PC moc nekámošim.Máme to v barvách Wehrmachtu 1.Pz.div polské tažení................

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #26 kdy: Září 02, 2011, 10:01:38 »
Greife, řekni Tvůj osobní názor na kvality obou transportérů a sice je nejde  porovnávat, ale jestli by to šlo, říci jejich klady a zápory..Díky

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #27 kdy: Září 02, 2011, 10:31:59 »
Greife, řekni Tvůj osobní názor na kvality obou transportérů a sice je nejde  porovnávat, ale jestli by to šlo, říci jejich klady a zápory..Díky
Myslím, že rozvíjet diskuzi tímto směrem není žádoucí, fotky sem byly vloženy pro předchozí diskuzi. Další by bylo již mimo téma. Pokud by GREIF chtěl vyhovět žádosti, může fotky použít do toho správného tématu a zpracovat malou slohovou práci na téma "Příběh transportéru OT-64 (Sd.Kfz.251)", žádné profičlánky, ale jak ho získali, co a jak opravovali, jak jezdí, i to co žádá železňák......atd.

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #28 kdy: Září 03, 2011, 11:38:51 »
Ahoj,tak srovnání obou vozidel není problém,klidně založíme nové téma kde o obou vozidlech napsat co budu vědě,klady/zápory,různá technická data a zkušenosti s opravami a provozem obou obrněnců.
Slibuji že se na nové téma vrhnu hned po neděli.

Tony eM

• Administrátor
« Odpověď #29 kdy: Září 03, 2011, 01:48:02 »
Není nutné zakládat nové téma, příslušná témata zde máme. Bude to tam na místě (zde to potom promáznu - poslední čtyři)

http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,1203.0.html (Sd.Kfz.251)
http://www.panzernet.net/php/index.php/topic,3432.0.html (OT-64 SKOT)