Autor Téma: Panther A 1:35  (Přečteno 3629 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Panther A 1:35
« kdy: Červenec 25, 2011, 07:56:48 »
Toto je môj druhý model v 1:35 mám rád zimu tak som ho spravil v zimnej kamo plus vela blata...  8)

Má zobrazovať panthera o mojej obľúbenej divízie das reich z roku 1945 maďarsko.Budem rád ak k tomu niečo napíšete   ;D

http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=56066

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Re: Panther A 1:35
« Odpověď #1 kdy: Červenec 25, 2011, 09:54:07 »
Pekný model :D

No zopár vecí by som ti ako modelár modelárovi ako sa hovorí: vypichol

1. Blato! Niekde si o dal málo a niekde priveľa.

Málo blata máš naposlednom obrázku. Keďže je blato akoby stečené alebo opadané z pásov je vidieť samotné pásy ktoré si si zrejme vopred nenafarbil.

Na obrázku číslo 2 si zasa na časť pásov dal blata priveľa. No to by až tak nevadilo.

2. vec ktorú vypichnem sú samotné pásy. Dám ti radu ak staviaš tank a chceš ho zablatiť tak si najprv postav spodok tanku s podvozkom a osobitne si postav korbu s vežou (ak sa to dá). Na tvojich pásoch je vidieť samotný plast z ktorého sú zhotovené a to pozornému oku neunikne.

Pásy po zlepení prejdi hnedou farbou - zakryješ farbu plastu a možeš zablatiť ak sa blato všade nedostane tak to nebude tak nápadné. Až potom zlep vrch a spodok tanku dokopy a môžeš pokračovať v práci.

Inak korba sa ti podarila na 1. A blato je veľmi realistické. To ti oceňujem a pevne verím že nabudúce si dáš na takéto detaily veľký pozor. :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Červenec 25, 2011, 09:59:45 »
ďakujem ale pásy som dal zablátene pretože mi nejako popraskali po lepení tak som sa to aspoň takto snažil dám to do vineti tak sa s tým popasujem  ;)

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #3 kdy: Červenec 25, 2011, 10:03:04 »
Uhm. Dobre. A ešte jedna otázočka. Pásy boli gumenné alebo článkované plastové. Pokiaľ si spomínam tak tamka vňčšinou dávala gumenné. Tie po namaľovaní farbou zmiešanou s riedidlom mali veľmi dlhú dobu schnútia. A niektoré lepidlá nemajú veľmi dobrý účinok na samotný plast. Preto ti možno popraskali tie pásy.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #4 kdy: Červenec 25, 2011, 10:12:33 »
gumené a krátke dokonca keby tam neboli plastové články na bok panthera tak to asi nezlepím,dával som na to všetko čím som dovtedy lepil a dokonca som niekde cvakol tmel  :-\

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #5 kdy: Červenec 25, 2011, 10:25:32 »
Klasický problém. Dáš pásy dohromady. Kvapneš lepidlo a ono ti to rozožerie gumu tesne za spojom. Na tekéto vecičky skús používať sekundové lepidlo. To ti pás zalepí na 100%. Používaj ale iba v prípade gumových pásov. Poriadne zalep a potom natiahni na dobre zalepený podvozok. Ale ak boli tie pásy naozaj krátke tak možno šlo o výrobnú chybu.
                           Alexander Berkman

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #6 kdy: Červenec 25, 2011, 10:36:39 »
No ja som aj použil sekunďák potom som išiel opatrne nasadiť druhý a pás a zrazu sa to odlepilo potom sa to takto opakoval 3krát teraz gumáky dávam dokopy malím drôtikom ktorý tam ani nie je vidno keď to takto mám tak spoje za kvapnem a už to drží

poviedkar

• Luftwaffe
« Odpověď #7 kdy: Červenec 26, 2011, 10:50:16 »
Šikovný trik s tým drôtikom :D To by ma asi nenapadlo. No dobre. Ale nabudúce sa skús vyvarovať takýchto chýb :D
                           Alexander Berkman

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #8 kdy: Červenec 27, 2011, 10:03:30 »
Lepu zdar,tenhle fígl se zdrátováním pásů jsem začal používat taky,jako modelářský ucho jsem si před 12ti lety kupoval modely od Academi  a tam to s pásy jinak nešlo,vteřiňák nedržel a obyč lepidlo je naleptávalo a rozpadaly se,ale obyč lepidlo,dřív jsem si na to své patlání kupoval takoví to žlutý lepí-M :-)))