Autor Téma: Nové logo Panzernet fóra  (Přečteno 11510 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Nové logo Panzernet fóra
« kdy: Červenec 10, 2011, 10:44:19 »

Už dlouhou dobu sme řešili problém starého loga, které je pro mnohé uživatele až moc v neonaci stylu (švabach, železný kříž atd.)
Chápu že tento styl je už vžitý a pro mnohé lákavý, ale napadlo mě udělat více moderní logo (logotyp). Nové logo je možné jednoduše vyhotovit jako samolepku, razítko, potisk na tričko a vše co vás napadne. Použil jsem hlavní barvy co jsou na fóru, tedy tmavě šedou a světlešedou (+ u verze 5 i červenou). Písmo se podobá azbuce a snažím se v něm odprostit od německého švabachu a více fórum propojit třeba s Tankistem. Hranatý tvar písma také lépe pasuje k hlavnímu tématu fóra a tou je vojenský technika (která je také povětšinou hranatá). verze 1-4 jsou více konvenční, verze 5 má zvýrazněné slovo net, což vychází z přípony .net u adresy panzernet.net. To je k omáčce zatím asi vše  ;D
Tady je několik návrhů ze kterých je možné vybrat:

1.
2.
3.
4. 5.

Pak sem umístím logo ve velkém rozlišení (a jednobarevné verzi) toto jsou zatím jen náhledy.
ps. osobně preferuji verzi 5
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Re: Nové logo Panzernet fóra
« Odpověď #1 kdy: Červenec 10, 2011, 11:01:51 »
Ak by som si mal vybrať tak by som volil číslo 5. Čierna, sivá a červená farba sa mi stále spájajú s týmto fórom. :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Červenec 10, 2011, 11:39:08 »
Velmi dobré návrhy, pracuješ opravdu rychle :)
Osobně považuju současné logo za velice povedené, ale je pravda, že by nebylo od věci se trochu politicky neutralizovat. Ze všech 5 předložených návrhů se mi nejvíce zamlouvá návrh č. 5, jelikož zachovává červenou. Také se domnívám, že by ostatní loga byla příliš nevýrazná.
Teoreticky by se pak daly použít písmena PF z loga jako ikonka stránky (v současné době používáme červený kříž v černém poli).
Tak uvidíme co na to zbytek. Zda-li je vůbec vůle měnit logo.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #3 kdy: Červenec 10, 2011, 02:10:17 »
Pávě sem si totiž vzpoměl na dobu, kdy sme chtěli dělat Trička, šiltovky, mikiny a potisky na hrnky. Tehdy byly právě problémy s technickým provedením. Ono pokud chceme potisk levný, tak musí být ve vektorech (křivkách) díky čemuž je obrázek možné vyříznout na plotru. Jako logo samotné by se používaly písmena PF a jako logotyp kombinace PF s textem Panzernet fórum. pak bych klidně sepsal celý logomanuál (tedy podmínky za kterých lze logo použít). Font který jsem použil je zdarma, tak není potřeba shánět licenci (!). Celkově by tedy neměl být s použitím problém. Můj návrh se použít může, ale klidně nemusí. Jen tak mě napadlo udělat pro tohle fórum pořádné a hlavně moderní logo. Většina lidí sice není graficky uvědomělá a rozíl nechápe, ale takový styl je dnes moderní. Tím sice nechci říct že musíme jít nutně s dobou, ale když je to zadarmo tak proč toho nevyužít (jinde se za to platí). 
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #4 kdy: Červenec 10, 2011, 03:31:31 »
Ahoj kolegové,

Tak jsem shlédl všechny ty návrhy. Musím říct, že jsou opravu povedené a jdoucí s dobou. Zejména ten poslední návhr s tím červeným "net" je hezký. Jen mě tak napadlo, co tam nějak vetknout ty "meče a brilianty" s kouskem té stuhy. Že by se to lehce graficky oživilo...

Filip
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #5 kdy: Červenec 10, 2011, 03:35:53 »
Myslím, že to je právě to čeho se chceme zbavit. Jakéhosi německého nádechu...

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #6 kdy: Červenec 10, 2011, 07:46:30 »
Kagenecku, to je sice pravda, ale jak se chceš zbavit německého nádechu, když kvůli Němcům WW2  začala..?A co si budeme povídat, jejich technika, uniformy, bojové umění i různá zvěrstva právě přitahují jak mládež, tak i nadšence v přerostlém , nebo nejlepším věku..? Já nejsem fašista ani všivý komunista, ale jejich technika, organizace a perfekcionismus mě oslovují a odvažuji se tvrdit, že jejich výrobky i v pozdějším konci války , kdy jim silně teklo do bot, měly větší kvalitu než  dnešní v mírové EU..Tady jde o to, oddělit vymetené palice /nácky, primitivy a jiné ujeté magory/ od nadšenců pro WW2..Což je nadlidský výkon a odstranit německý nádech znamená  obléknout si gymnasťorku a přejít z bláta do pořádné louže, v které na rozdíl od bláta jsme ještě nedávno stáli/někteří ani do sucha nechtějí/..Já budu radši v blátě ..., bez něho Panzernet zanikne... ;)

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #7 kdy: Červenec 10, 2011, 08:02:00 »
Tak jistě, máš pravdu. Ovšem musíme si uvědomit, že jd často o první dojem. Druhá světová válka nebyla jen o Němcích a ani toto fórum není pouze o Němcích. Právě proto se domnívám, že by změna loga (ačkoli současné logo považuju po grafické stránce za vydařené) mohla fóru prospět.
Ale svůj názor nikomu necpu, jsem rád, že vzniká konstruktivní debata.

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #8 kdy: Červenec 10, 2011, 08:28:20 »
Tak dobrá, vymyslím ještě něco bližšího Němcofilům  ;D
Nějakou změnu by to ale chtělo, jelikož se současným logem se nedají dělat zmíněné potisky triček, hrnků a jiných reklamních předmětů. Tyto věci sme se pokoušeli dělat už dávno, ale ve výsledku byly jen návrhy s tanky, železnými kříži a švabachem a upřímě vzato triko s železným křížem a švabachem si vezme do normální společnosti jen ten nejotrlejší z otrlých. Změna nutná je, jen jde o to jaká přesně to změna bude. Zatím není potřeba nic měnit, ale snažím se hledět do budoucna. Kdyby se lidé báli přicházet s inovacemi, tak tady je jen sekce o německých tancích a fórum by bylo mrtvé už před třemi roky.

Na tomhle logu už je zase symbol kříže, tentokrát ale trámového (nikoho neurazí, ale pro znalé lehce rozpoznatelné). Přeci jen k Panzernetu nějaký ten kříž patří  :)

ps. problém je v tom že po grafické stránce to původní logo vydařené není (tím nechci říct že ty moje jsou lepší, jen jsou použitelnější)

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #9 kdy: Červenec 10, 2011, 09:22:07 »
ten trámový kríž je dobrý ťah (aj pre nemcofilov :D) ale myslím že bude úplne stačiť keď bude v červenej farbe len tá prípona net čiže 1.varant
A dúfam že keď to tu prejde schvaľovacím procesom tak budú aj nejaké tričká a iné vecičky.

Apropo - Terajšie logo je naozaj vydarené a lahodí oku každého nadšenca ale v dnešnej dobe by toto fórum na googli preklikli len preto že niekto na ploche uvidí železný kríž a prvé čo ho napadne: - Ježiši náckovia! Preč odtiaľ!
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #10 kdy: Červenec 10, 2011, 10:34:38 »
Asi jsem to blbě napsal, mě vůbec nešlo o nějaký symbol, nebo znak, změna je život, a když se s ním  ostatní ztotožní, je to bezva..Jen jsem tím myslel, že od určitých věcí nelze ustoupit, ztrácela by debata postupně smysl..A Rase máš pravdu, do určitých "triček"se oblékne jen ten "duševně otrlý"..Já nosím k montérkám a u motorky čapku Bundesveru a na znaku mám odznáček, neboť nemám rád symboly..a třeba uniformu s nějakým znakem bych si do společnosti /možná tak na tankový den jako křoví/ nevzal, hlavně nějaké vyznamenání , které většinou vojáci získali v boji..Nemám na to prostě právo..Mám prostě k "cetkám" získaných v boji ůctu.. A jestli jsem Němcofil..patrně ano.., ale řekl bych v kladném slova smyslu..,je to patrně nějaká úchylka vzniklá v šestinedělí... :)

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #11 kdy: Červenec 11, 2011, 04:35:34 »
Poviedkar i Zelezny kriz mají svým způsobem pravdu oba. Pravda je, a to jsem vyzkoumal i sám na sobě, že jakmile máte cokoli...německého, tak to člověka přitáhne více, než třeba jiné odznaky válčící strany. Ta verze s trámovým křížem je podle mě kompromis pro zastánce určitého, promiňte prosím kolegové to slovo, německého vzhledu a jejich protějšky. Mě se líbí. Pravda zůstává v tom, že méně informované skupině potencionálním návštěvníkům fóra může určitá podoba našeho loga bít do očí a evokovat v něm určité předsudky, než by na stránky vstoupil. Tou první verzí (s červeným vybarvením písmenem "P" se zaručí i jistá neutralita loga. Tedy ani PROněmecké nebo PROTIněmecké.
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #12 kdy: Červenec 11, 2011, 07:34:35 »
Změna loga je důležité rozhodnutí. První věc, kterou bych řešil je, povolení či schválení od nejvyššího šéfa, panzerneta. Druhou věcí, či je změna nutná. Pokud na obě otázky mám kladnou odpověď, mohu se pustit do návrhů. Jako nejvhodnější se mi jeví návrh č.5, ten s tou červenou koncovkou -net. Možná by bylo dobré i zabarvit červeně i písmeno "P".
Ohledně dalších návrhů (s trámovým křížem), nejsou špatné, ale jsou zavádějící, to se pak nynější logo měnit nemusí. Panzernet již není fórem zabývající se pouze německou obrněnou technikou (jak to bylo při vzniku). To je asi vše.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #13 kdy: Červenec 11, 2011, 07:37:51 »
Ja som za zachovanie pôvodneho loga. Ale ja som bol proti väčšine zmien, ktoré sa týkali vzhľadu fóra, či samotných stránok panzernet a nakoniec som musel uznať, že išlo o zmeny pozitívne. Takže je možné, že to podobne dopadne aj v tomto prípade. :) Ak sa teda rozhodnete logo zmeniť zdržujem sa hlasovania.
The only easy day was yesterday.

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #14 kdy: Červenec 11, 2011, 07:53:48 »
Povolení od Panzerneta je sice potřeba, ale osobně sem s ním nikdy nemluvil a raděj celou věc nechám na adminech. Není nezbytně nutné měnit tu hlavičku na horní stránce fóra. Především mi šlo o lepší logo pro výrobu reklamních materiálu. Věřte mi, že samotný železný kříž i text jsou k těmto účelům zcela nepoužitelné (ať již jde o malé rozlišení, nebo tónové přechody). Změna tedy potřeba je.

Pohrál sem si s Tonyho návrhem (prvním je červené celé písmeno P a druhým písmeno P s vybarveným vnitřkem, možná není tak nápadné, ale zase je na dvou místech jak světle šedá, tmavě šedá i červená) osobně sem spíš pro návrh číslo 2 (s červeným vnitřkem) ale záleží na ostatních.