Autor Téma: Charkov 1943 - vzor pro hru  (Přečteno 21651 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2848
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #30 kdy: Červenec 15, 2011, 08:31:01 »
Deutches Wochenshau:
Ohromné ukrajinské město Charkov, zbrojnice Ukrajiny, byl obklíčen bolševickými hordami. Leč jednotky SS ve městě vedou tvrdé boje a Německý vojáky opět dokazuje, jak nezdolně chrabrým je. Maršál letectva Goering přislíbyl že bude bránící se jednotky plně zásobovat svými dopravními letouny. Generál Hoth zatím na zemi organizuje mocné pancéřové divize které mají za cíl prolomit ruské pozice kolem města a dovést zásoby do města po zemi. Zatím na předměstích Charkova, mocné tanky Tiger likvidují na ohromné vzdálenosti jeden ruský tank za druhým. Pancéřoví granátníci směle prorážejí nepřátelské linie na svých obrněných transportérech a vzdušný prostor je plně ovládán Luftwaffe. Nepřátelské síly vázané v oblasti dosahují neskutečných počtů, leč jsou bolševickým velitelům zcela k nepotřebě. Něměčtí vojáci zarputile a nezlomě na sebe vážou četné nepřátelské armády a hrdině vedou boj do posledního muže. Za vlast, národ a vůdce.

http://www.youtube.com/watch?v=2p1KtUfsDbI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=752yjnasqCc
 

Sahidko a Fryk:
Divize Grossdeutschland se beze strát odpoutala od nepřítele a zaujala nové pozice více ve vnitrozemí. Zdá se že ruské jednotky v poblasti jsou stále ještě otřesené útokem na Belgorod a spíše se zde snaží budovat obranu. Utoky jsou jen minimální a daří se je bezestrát odrážet. Ale i ztráty nepřítele jsou jen minimální. I v úseku divize SS Liebstandarte se jedná jen o oťukávání. Rusové jsou rádi že jejich nepřítel je zakopaný a stačí jim jen je párkrát za den ostřelovat děly. 40. armáda generálmajora Moskalenka tak může plnou silou udeřit na jiných úsecích fronty.

Bazil:
Na pozice tvé baterie podnikli rusové několik menších útoků, ale byly rychle zničeny díky silné dělostřelecké palně. Došlo dokonce i ke krátkému dělostřeleckému souboji, ale opět se tvé mechanizované houfnice ukázaly být velice efektivní, jelikož dříve než se na ně zaměřily ruská děla, stačily změnit svou pozici. V bojích se vyznamenaly především stroje Hummel, kterým se podařilo zničit na třináct nepřátelských tanků (mezi nimi i samohybné houfnice SU-122). Tvá děla také poskytla kýženou podporu jednotkám SS v ulicích Charkova, kde německé jednotky musely postoupit rusům část města.

Pospec:
Jelikož jednotky SS Liebstandarte a divize Grossdeutschland jsou poměrně klidné a jen se brání, rozhodl generálmajor Moskalenko že elidní jednotky povedou průlom právě proti relativně slabé 168. pěší divizi. V momentě kdy se německé jednotky chystaly podniknout výpoad, stihla je ruská dělostřelecká příprava (stejná děla která krátce oťukávala i Bazila). Německé jednotky byly zakočené a útok byl zrušen. V tom se oběvily siluety velkého počtu sovětských tanků T-34/76. Německé tanky se začaly přeskupovat a počaly pálit, když v tom se na bojiště snesly v devastujícím množství malé letecké bombičky z ruských Šturmoviků. Letouny přeoraly německé pozice a poničily i zásobovací kolony za frontou. Dílo zkázy dokonaly útočící tanky a gardoví motostřelci. Při jednom z leteckých útoků byl zraněn i velitel 168. pěší divize – generál Pospec. Přeživší jednotky utekly k pozicím jednotek SS na Severu. Ruským jednotkám se tedy podařilo odsunout zbytky německých sil a vrazit tak do německé obrany hluboký klín.
Ztráty:
PzKpfw IV Ausf. F2 – 3, T34/76 – 3, Stug III Ausf. F – 1, Marder III – 7, SdKfz 251 – 3,
Wehrmacht – 220, Pak 40 - 3 , opravářská rota 12 mužů, 1 x Bergerpanther, nákladní vozidla – 12

Lehmann a Jugen:
Na kótu 187 zaútočily ruské Šturmoviky a podařilo se jim obrátit německé jednotky na ústup směrem na Sever, kde se jim podařilo skrýt se u jednotek 36. motorizovaná divize, na kterou ruské letouny neútočily. V podstatě se jednalo o štěstí, jelikož kóta 187 byla krátce na to obsazena ruskou pěchotou. Ruské pěchotě se ale podařilo zahnat i zbylé obránce a vznikl tak v Německém postavení velký klín. Vesnice poblíž kóty 150.5, kde se střetávají pozice 36.motorizované divize a divize Grossdeutschland byla prudce ostřelována ruským dělostřelectvem a místní jednotky vesnici vyklidili. Vrátili se do ní až po bombardování. Ještě než ale stačili zaujmout postavení v poničené vesnici, vyřítily se z lesa Jihovýchodně od vesnice ruské tanky. Nastal chaos a po urputném boji se podařilo rusům vesnici dobýt. Ze severu dokonce na Lehmanovy síly zaútočila i ruská pěchota generála Moskalenka. Lehmannovy a Jugenovy jednotky tak byly zcela odříznuty od zbytku vojska.
Ztráty Lehmann:
T-34/76 – 2, SdKfz 251 – 2, Wehrmacht - 40
Ztráty Jugen:
PzKpfw III Ausf. N – 3
Marder III - 4
Wehrmacht - 20
nákladní vozidla – 4

Uwe Los:
Jednotky se nejprve začaly přesouvat na Jih k podpoře ustupujících Pospecových jednotek, pak ale rusové prolomili frontu i na Severu a tanky se znovu přesouvaly jiným směrem. Tyto přesuny paradoxně tvé jednotky zachránily, jelikož se vyhly hlavnímu náporu. Problém je ale v tom že začínají ubývat pohoné hmoty. Tvým tankům Pz.IV se podařilo překvapit několik ruských tanků a tři nepřátelské stroje zničit a pět obrátit na ústup. Dál se ale tvé tanky neodvážily. Letecká převaha rusů je totiž velká a hrozí další letecké útoky. Ztráty ale naštěstí tvá jednotka neutrpěla.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1544
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #31 kdy: Červenec 16, 2011, 12:55:37 »
Rozkazy pre divíziu Grossdeutschland

Operácia UNSERE PFLICHT:

Grossdeutschland sa pre potreby nasledujúcej operácie rozdelí do dvoch bojových skupín. Kampfgruppe "Kempf" bude pozostávať z 10 tankov Pzkpfw IV, troch Pzkpfw VI, jedného Pzkpfw III a 140 granátníkov v 11 Sdkfz 251. Prosím Bazila, aby vybombardoval dedinu, ktorá nám stojí v ceste. Ešte počas delostreleckej paľby podniknú tanky Kampfgruppe "Kempf" obchvatný manéver dediny zo severu. Paľbu budú riadiť moji delostreleckí pozorovatelia, aby nedošlo k ohrozeniu vlastných tankov. Po skončení delostreleckej prípravy vtrhnú do dediny granátnici so svojimi halftrackmi a našim posledným Pzkpfw III (tmavočervená farba). Podporovať ich bude aj 5 dlhohlavňových tankov, zvyšné Pzkpfw IV a všetky Tigre budú pripravené odraziť očakávaný protiútok zo severu. V rovnakom čase, keď bude Kampfgruppe "Kempf" dobýjať dedinu sa do boja zapojí zvyšok divízie. Kampfgruppe "Scherer" bude tvoriť 8 tankov Pzkpfw IV a 70 granátnikov v 6 Sdkfz 251. Spočiatku budú postupovať zarovno s Kampfgruppe "Kempf" na úrovni dediny sa však stočia smerom na juh a pozdĺž cesty sa prebijú k našim líniam. Hneď ako bude dedina dobytá zhromaždí Kampfgruppe "Kempf" všetky svoje sily a podnikne výpad smerom k pozíciam Lehmanna a Jugena. Výsledkom bude vytvorenie ústupového koridoru (vyznačený čiernou farbou).Citace
Vojaci !! Pred nami stojí zatiaľ najťažšia úloha, ktorá nám bola zverená. Vyžaduje si maximálnu odhodlanosť, zarputilosť, tvrdosť a vieru v úspech. Práve preto si myslím, že sme tí praví na jej splnenie. Grossdeutschland vpred !!
The only easy day was yesterday.

jugen

 • Wehrmacht
  Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 536
Re: Charkov 1943
« Odpověď #32 kdy: Červenec 16, 2011, 10:57:35 »
Rozkazy pre Júgenovú jednotku:

Operácia:Bruder pflicht

Moje jednotky zoberú čo sa bude dať a pripravia sa k útoku zaútočíme v momente keĎ bude sahidková jednotka na začiatku dediny kde sú rusovia a zo všetkým čo máme sa pohneme na ruskú bandu.Zajatcov nebrať ani omylom musia vedeť že naše jednotky tu niesu na porážky a že nebudú tolerovať takéto chovanie rusov.aby sa zabránilo stratám požadujem aby sa 40 chlapov rozdelilo do sdkfz 251 a pálilo zo všetkého čo tam bude.Pokiaľ  by bola šanca  niečo ukoristiť okamžite sa to zoberie na nákladné vozy.Pokiaľ sa nám prienik podarí začneme budovať obranné postavenia a čakať na doplnenie mužstva,munície,potravín,paliva a ak velenie bude k nám dobré tak aj strojov.

Zase žiadam velenie aby mi priradilo tanky ktoré budú mať na vrh nad t-34 plus pechotuPzKpfw III Ausf. N – 8
SdKfz 251 - 8
Wehrmacht - 60
nákladní vozidla – 7

Bazil

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 39
Re: Charkov 1943
« Odpověď #33 kdy: Červenec 16, 2011, 11:10:31 »
Na pomoc Sahidkovi posielam 4 húfnice Wespe a jeden Hummel, so zvolením Sahidka sa húfnice môžu pridať k operácii i po vybombardovaní dediny.
Zvyšok obrnenej techniky občas zmení postavenie, aby sa vyhlo zbytočným stratám spôsobeným delostrelbou či letectvom nepriateľa.
Pechota ostáva na svojich pozíciách.
samohybná houfnice Wespe - 12
samohybná houfnice Hummel - 6
SdKfz 261 (velitelské vozidlo) – 2
Wehrmacht – 150
nákladní vozidla – 16

Hans Lehmann

 • Luftwaffe
 • Oberjäger / Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 117
 • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
  • "We are last gantlemen"
Re: Charkov 1943
« Odpověď #34 kdy: Červenec 16, 2011, 01:21:14 »
Skupina Lillienne sa vo vhodnom čase presunie smerom k Sahidkovi a po dosiahnutí okraja dediny sa otočí na juh kde sa pokúsi pomôcť pripravovanému útoku... avšak sa nebude príliš pliesť do bojov, keďže mám len ukoristené ruské tanky budú neustále nahlasovať svoju pozíciu rádiom všetkým jednotkám čo sa zúčastnia operácie "UNSERE PFLICHT" aby sa nestalo že sa moje tanky dostanú do krížovej paľby zo všetkých strán...

Skupina Lillienne:

T-34/76 - 9
SdKfz. 251 - 2
SdKfz. 261 - 1
Pz.granadier - 30
Wehrmacht - 110
Nákladné voz. - 5

Skupina Anett sa otočí smerom na juh a pokúsi sa pomôcť Jugenovi pričom zaútoči o niečo južnejšie ako Jugen...

Skupina Anett:

SdKfz. 251 - 4
Pz.granadier - 30
Wehrmacht - 120
Nákladné voz. - 13
"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

Uwe Los

 • Wehrmacht
  Obergefreiter - desátník
 • Příspěvků: 43
Re: Charkov 1943
« Odpověď #35 kdy: Červenec 17, 2011, 09:54:13 »
PzKpfw IV Ausf. F2 - 7
Wehrmacht - 110
nákladní vozidla – 7
Vojaci! Ocitli sme sa v obkľúčení, ale nevešajte hlavy. O vašej nezlomnej vôle a neotrasiteľnej morálke nepochybujem. Teraz to však treba dokázať aj v boji, po ktorom budeme víťazi, alebo porazení. Bite boľševické hordy do posledného náboja. Za vlasť, za fuehrera, za našich kamarátov...
Rozkazy pre  bojovú jednotku:  Bojová jednotka zaujme postavenie na mieste predpokladanéhe únikového koridora, kde budú narýchlo pripravovať obranné postavenia zložené z dômyseľne vybudovaných guľometných hniezd pravdaže náležite maskovaných a vzájomne sa kryjúcich. Pokúsime sa urobiť čo najlepšie zázemie pre ustupujúce vojská a spolu s nimi sa pripraviť čeliť  ruským útokom. Pešiaci si aj s výdatnou pomocou civilného obyvateľstva vykope zákopy ako sa bude dať, no aspon pre streľbu v pokľaku. Taktiež nás budú obyvatelia živiť všetkým čo majú, pre ich dobro :). Tanky Panzer IV v počte 7 budú čo najlepšie ukryté a pripravené na paľbu proti ruským vojenským cieľom. Upozorňujem, že treba strieľať iba na jasne sa javiace ruské tanky a paľbu spustiť na vzdialenosť menšiu ako 600m. Žiaden ústup, žiadny zajatci. Tu na predmestí 2. najväčšieho ukrajinského mesta budeme bojovať za vyššie ciele
Zároveň prosím velenie o zásoby munície a pohonných látok pre tanky a na tento účel posielam 4 nákladné autá.
„Mŕtvy Hitler je nebezpečnejší ako živý.“ Erwin Rommel

fryk

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 91
Re: Charkov 1943
« Odpověď #36 kdy: Červenec 17, 2011, 12:23:47 »
SS Leibstandarte

PzKpfw VI Tiger - 6
PzKpfw IV Ausf. F2 - 8
SdKfz 251 - 10
Panzergrenadier – 85
opravářská rota 20 mužů, 1 x Bergerpanther
nákladní vozidla – 8
Martin Fryk: Vojáci, konečně nebudeme jen sedět a bránit se, jdeme do útoku !

Dle Pospecovi mapky se stáhneme ke městu, a následně zaútočíme.
Ovšem, nebudu dělit armádu, vytvořím takový železný projektyl, který budou tvořit Tigery, po straně budou útočit ostatní technia ,a zbytek bude vše čistit.
Útok má krycí jméno Thorovo kladivo.


Přesun musí být tichý, vše spořádané.
Vkládám důstojníkům určitou moc a mou naději, že mě nezklamají.


„le brave des braves“

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2045
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Re: Charkov 1943
« Odpověď #37 kdy: Červenec 18, 2011, 05:22:10 »
168. pěší divize Wehrmachtu:
Hrdinní vojáci Wehrmachtu! Stojí zde před vámi největší povinnost! Povinnost ochránit vaše rodiny v naší vlasti před bolševickými hordami! Když padneme my, padne Charkov, když padne Charkov, padne Ukrajina. Když i ta padne, padnou i naše síly ve střední Evropě a Balkáně. Odtud je to do Německa pouze krok. Proto od vás požaduji, aby jste zde splnili svoji povinnost. Ne padnou za Vůdce a vlast, ale žít dále, aby se naše nejhorší sny nestaly skutečností!Početní stavy:
4 Marder III
3 Pz.IV
5 Stug III
19 SDKfz 251
2 Pak 40
220 Wehrmacht
1 Bergenpanther + 8 mužů opravářské čety
5 nákladních vozů

Plány velení 162. pěší divize:
Zahájíme s Frykem ústup.  Na našich bývalých pozicích budou vybudovány atrapy děl, okopů s figurínami a střelnými zařízeními, aby nepřítel nic nepoznal.
Ústup bude veden přímo do Charkova, přesněji do nejjižnějších čtvrtí, neobsazených nepřítelem.
Zde své síly přerozdělíme. Já osobně rozdělují své zbývající síly na čtyři skupiny:

Skupina I:
2 Pak 40
100 Wehrmacht
2 Stug III
3 Sdkfz 251

Vybuduje obranné pozice na severu města. Klade se důraz na opevnění domů a vybudování kulometných hnízd z otvorů sklepů směrem na ulici. Poblíž budov budou vybudovány dřevěné přístěnky a zčásti zaházeny sutinami, aby nebyly nápadné. Pěchota se zde bude chránit před mrazem a nepřítelem. Sdkfz 251 budou zčásti zakopány a zaházeny hlínou a sutí, zvrchu chráněné plechem a sutí. Bude se jednat o malé bunkry a místní velitelství.


Skupina II:
2 Marder III
3 Stug III
5 SdKfz 251
50 mužů Wehrmachtu

Skupina II zaútočí jižně od města (viz mapa), kde bude mít za úkol prorazit ruské linie obklíčení a navázat spojení s německými jednotkami mimo kotel. Prosím velení, pokud se průlom povede, aby koridorem přišly posily a zásoby. V případě neúspěchu se jednotky stáhnou a zahájí práce na opevnění na kraji města.


Skupina III:
3 Pz.IV
2 Marder III

Bude tvořit druhý sled skupiny II. Poskytne jí palebnou podporu z dálky (odrážení nepřátelských tanků a ničení pozic nepřítele). V případě neúspěšného pokusu o průlom, bude tato jednotka operovat ve prospěch místních obránců.


Skupina IV:
70 mužů Wehrmachtu
14 Sdkfz 251
1 Bergenpanther + 8 mužů pěchoty

Bude tvořit zálohu pro případ zničení celé divize. 70 mužů pěchoty bude dělat dozor na ulicích, hlídat před rabováním a provádět kontroly. Osádky z ,,251" budou tvořit palebné vějíře v ulicích ve prospěch jednotek SS. Opravářská četa bude dělat to, co je jejím úkolem.


Fryk povede útok na pravé pozice podle mapy, kterou přiložím....
MAPA - http://www.pictureup.cz/media/images/18072011/9190c25691a6ab32262cdd615c4ec1cac7889fcf.jpg
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

rase

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2848
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #38 kdy: Červenec 19, 2011, 04:31:05 »
Sahidko:
Kampfgruppe "Kempf" v podstatě bez větších strát obsadila trosky vesnice. Podařilo se zajmout několik rusů, kteří byli následně transportováni do zázemí. Jednotky se následně spojily s jednotkami uvězněnými v kotli. Při ústupu ale nastaly potíže a jednotky jen s vypětím všech sil dokázaly udrážet útoky ruských tanků ze Severu. Naštěstí ale postup ruských tanků zbrzdil nedaleký les a palba z tanků Tiger. Kampfgruppe "Scherer" sváděla neobyčejně urputné boje s Ruskými jednotkami zakopanými u silnice vedoucí na Jih. Díky štukám se podařilo zničit několik opěrných bodů a zbytek pěchoty se buď podařilo zničit odhodlanými útoky pěchoty, nebo pouhou lokální přesilou. Celá operace byla úspěšná. Koncem dne ale na tvé jednotky nalétaly letouny šturmovik s velice ničivými kazetovými bombičkami, které velice silně devastovaly slabě pancéřované jednotky.

Jugenovy a Lehmannovy jednotky byly při přesunu velice těžce poškozovány, ale podařilo se jim dostat se až k hlavním pozicím.

Bazilovo dělostřelectvo v podstatě velice úspěšně podporovalo všechny ostatní jednotky. Ztráty naštěstí jsou jen tři houfnice Wespe.

Pospec:
Jednotkám se skutečně podařilo vystihnout okamžik kdy se k městu blížily jednotky generála Hotha. 168. pěší divize se tedy úspěšně připojila k jednotkám SS (nehratelné) které vyrazily naproti vysvobozovací armádě. Ruské jednotky byly odraženy a raděj se stáhly. Podařilo se utvořit bespečný korodor pryč z Charkova. Velká část nehratelných jednotek se rychle stáhlo a ostatní nehratelné jednotky buď zajištují koridor, nebo stahují poslední zbytky vybavení z města. Generál Hoth předpokládá že se ostatní jednotky z kotle také stáhnou. Dříve než se rusové zmátoří a znovu kotel uzavřou. Na koridor opět nalétávají ruské šturmoviky a hrozí že bude průchod brzy ucpán zničenými vozidly.

Fryk:
Jednotky tvrdě zaútočily proti ruským jednotkám. Zde ale pancéřový klín narazil na silnou palbu z ukrytých protitankových děl. Zdá se že obranu zde tvořila pouze pěchota a protitanková děla. Jednotky SS se pošramoceně pokusily o další útok na jiném místě. I zde je stihla palba protitankových děl z lesa. Nyní ale bylo rozhodnuto že průlom musí vyjít. Tanky dorazily až k lesu a rusové bylo zatlačeni více do hlubin lesa. Tanky se do lesa neodvážily a zůstalo tedy na pěchotě aby umlčela nepřátelskou palbu. Zhruba u kóty 144,7 došlo k překvapivému protiútoku rusů a několik pěších jednotek bylo odříznuto a po tvrdém boji byl kontakt ztracen. Zbytek pěchoty se raděj stáhnul pod ochranu tanků. Palivo z poškozených tanků bylo přečerpáno do Tigerů a následně se vojsko stáhlo zpět do města. Hothův sbor se dostal do města a tak nebylo třeba odvádět pozornost rusů.
 Deutches Wochenshau:
http://www.youtube.com/watch?v=qBUtuekn7MQ&feature=fvsrUploaded with ImageShack.us

Soupis jednotek. Nemusí sedět s tím co máte sepsáno u sebe. Takový je ale současný stav.

Sahidko –
motorizovaná divize Grossdeutschland
PzKpfw VI Tiger - 3
PzKpfw IV Ausf. F2 - 14
PzKpfw III Ausf. N – 2
SdKfz 251 - 12
SdKfz 261 (velitelské vozidlo) - 1
Panzergrenadier - 160
ženyjní rota - 25
opravářská rota 32 mužů, 4 x Bergerpanther
nákladní vozidla – 26


Pospec –
168. pěší divize
PzKpfw IV Ausf. F2 - 1
Stug III Ausf. F - 2
SdKfz 251 – 8
Wehrmacht – 180
Pak 40 - 2
opravářská rota 8 mužů, 1 x Bergerpanther
nákladní vozidla – 3


Bazil –
samohybná houfnice Wespe - 9
samohybná houfnice Hummel - 6
SdKfz 261 (velitelské vozidlo) – 1
Wehrmacht – 70
nákladní vozidla – 13


Lehman –
36. motorizovaná divize
T-34/76 - 4
SdKfz 251 - 2
SdKfz 261 (velitelské vozidlo) - 1
Panzergrenadier – 30
Wehrmacht - 160
nákladní vozidla – 6


Fryk –
SS Liebstandarte
PzKpfw VI Tiger - 5
PzKpfw IV Ausf. F2 - 7
SdKfz 251 - 3
Panzergrenadier – 58
opravářská rota 15 mužů, 1 x Bergerpanther
nákladní vozidla – 6


Jugen –
PzKpfw III Ausf. N – 4
SdKfz 251 - 5
Wehrmacht - 40
nákladní vozidla – 3


Uwe Los –
PzKpfw IV Ausf. F2 - 4
Wehrmacht - 70
nákladní vozidla – 4

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1544
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #39 kdy: Červenec 22, 2011, 06:41:31 »
Rozkazy pre divíziu Grossdeutschland:

Všetky moje sily sa stiahnu cez otvorený koridor smerom k jednotkám generála Hotha, kde sa pripravia na protiofenzívu s cieľom opätovne Charkov dobyť :).

Citace
Vojaci napriek nášmu maximálnu úsiliu a obetiam, ktoré sme priniesli je pád Charkova len otázkou nasledujúcich hodín. Nemá zmysel, aby sme sa nechali zbytočne vyhladiť. Hlavy hore, pred nami je ešte veľa ďalších bitiek !
The only easy day was yesterday.

jugen

 • Wehrmacht
  Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 536
Re: Charkov 1943
« Odpověď #40 kdy: Červenec 22, 2011, 07:22:48 »
Rozkazy pre divíziu Jugena:

Moje jednotky sa stiahnu cez koridor a taktiež sa budú pripravovať na opätovné dobytie cestou spať však zoberú z mesta a pohľadajú všetko čo sa nám môže zísť jedlo,zbrane,pt delá,muníciu atd.
Nenecháme tam ani jedného muža a ani jedno naše vozidlo.Vojakov upozorňujem že každé jedno vozidlo má svoju cenu preto sa snažte o ne neprísť!


znova žiadam velenie o tanky,stíhače tankov,pt delá,vojakov!!!!!Ak ich nedostanem hrozí zničenie mojej jednotky

lBojovali ste statočne ale obetovať sa nemá teraz zmyse

Jugen –
PzKpfw III Ausf. N – 4
SdKfz 251 - 5
Wehrmacht - 40
nákladní vozidla – 3

Bazil

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 39
Re: Charkov 1943
« Odpověď #41 kdy: Červenec 22, 2011, 09:16:36 »
Vojaci nasadnú na nákladné vozidlá a s čo najväčším množstvom zásob sa stiahnu. zvyšok bude vyhodený do vzduchu. Húfnice budú pomáhať udržať koridor čo najdlhšie otvorený.
Húfnice nemusia šetriť palivom ani strelivom. Ostanú na pozíciách, kým neprejde posledné vozidlo a posledný vojak. Húfnice s dostatkom paliva sa stiahnú s poslednými mužmi. Zvyšné budú vyhodené do vzduchu a ich posádky nasadnú na posledné nákladné vozidlo a odídu s ním.
Auf wiedersehen Charkov!

Bazil –
samohybná houfnice Wespe - 9
samohybná houfnice Hummel - 6
SdKfz 261 (velitelské vozidlo) – 1
Wehrmacht – 70
nákladní vozidla – 13

Čest padlím obrancom! 

Hans Lehmann

 • Luftwaffe
 • Oberjäger / Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 117
 • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
  • "We are last gantlemen"
Re: Charkov 1943
« Odpověď #42 kdy: Červenec 22, 2011, 11:26:08 »
36. motorizovaná divízia

Sa taktiež sťahuje z Charkova, obe skupiny Lillienne aj Anett sa v rovnakom čase posunú smerom do koridoru kde sa ešte ostávajúce 4 tanky T-34 pokúsia zadržať ruskú armádu... Zároveň žiadame velenie o prezbrojenie a doplnenie stavu tankov... to čo tu predvádzame teraz nie je motorizovaná divízia....

Obe skupiny:


T-34/76 - 4
SdKfz 251 - 2
SdKfz 261  - 1
Pz.grenadier – 30
Wehrmacht - 160
nákladné vozidlá – 6

"Situáciu už nemožno zachrániť, bojovali ste statočne, vaša vlasť aj rodiny sú na vás hrdí. Obetovať sa však nie je riešenie, treba sa zotaviť z rán ktoré vám tento boj neľútostne uštedril. Nelúčte sa, pretože my sa vrátime...

Vaša chvíľa, vojaci moji, ešte príde"
"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

Uwe Los

 • Wehrmacht
  Obergefreiter - desátník
 • Příspěvků: 43
Re: Charkov 1943
« Odpověď #43 kdy: Červenec 23, 2011, 09:27:41 »
Uwe Los –
PzKpfw IV Ausf. F2 - 4
Wehrmacht - 70
nákladní vozidla – 4
Jednotky sa usporiadane stiahnu von z obkľúčenia, vezmú čo najviac zásob a stiahnu sa cez koridor von z tohto pekla. Jednotka sa musí preorganizovať a načerpať nové sily do budúcich bojov. Ak by nás Rusi prenasledovali, alebo chceli nás odrezať tak radšej padnúť v boji, ako pri pokuse o bezhlavý útek.Morálka musí byť dodžaná.
„Mŕtvy Hitler je nebezpečnejší ako živý.“ Erwin Rommel

fryk

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 91
Re: Charkov 1943
« Odpověď #44 kdy: Červenec 23, 2011, 11:44:27 »
Nejprve budeme bránit ústup všemi silami.
Budeme poslední, kdo odejde z kotle.
Jsme SS a dle toho to musí vypadat.
V případě odříznutí se nebudu pokoušet o probojování se do týlu, naopak udělám Legii mrtvých - budeme dělat záskošdnické akce.
Pokud to nebude možné, budeme bojovat do posledního muže.SS Liebstandarte
PzKpfw VI Tiger - 5
PzKpfw IV Ausf. F2 - 7
SdKfz 251 - 3
Panzergrenadier – 58
opravářská rota 15 mužů, 1 x Bergerpanther
nákladní vozidla – 6
„le brave des braves“