Autor Téma: Charkov 1943 - vzor pro hru  (Přečteno 21669 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bazil

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 39
Re: Charkov 1943
« Odpověď #15 kdy: Červenec 07, 2011, 12:23:12 »
Podporíme útok Lehmanna. Všetky delá budú ostrelovať dedinu. Nepriateľ sa tým utvrdí v tom, že hlavný útok bude vedený práve smerom na ňu. Na dedinu zaútočí zlomok našej sily( 200 mužov + 3 Mardery a všetky SdKfz251). Stugy so zvyškom pechoty zaútočia na juhozápadné hranice kotla a pomaly budú smerovať na sever k dedine. Tam sa spoja so zvyškom divízie a dobyjú dedinu späť.Bazil –
Stug III Ausf. F - 13
Marder III - 3
SdKfz 251 – 12
Wehrmacht – 640
Pak 40 - 5
nákladní vozidla – 25

rase

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2848
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #16 kdy: Červenec 07, 2011, 06:30:39 »
Pospec a Fryk
Město bylo vyklizeno a brzy se jím prohnaly ruské tanky z 40. armády generálmajora Moskalenka. Několik explozí sice poničilo silnice, ale výbuchy nebyly dobře připraveny (nemáš ženysty). Ruské tanky a motostřelci tvrdě zaútočili na nové pozice, ale byli tvrdě zatlačeni od budov. Obdobným neúspěchem byl i útok pěchoty proti zakopaným jednotkám SS. Pro těžké kulomety bylo snadné kosit nepřítele ve velkých počtech. Útok přez zamrzlé jezero byl sice překvapivý a rusům se podařilo téměř prorazit obrané pozice, ale kvůli nemožnosti přisunout po ledě tanky, musel nepřítel ustoupit. Město je zatím silně ostřelováno nepřátelským dělostřelectvem. Sovětské letouny nyní obnovily útoky na pozemní cíle a podařilo se jim způsobit poměrně vážné škody na životech i materiálu. Jednotkám SS se rusové snaží vyhýbat a raději si berou za cíl 168. pěší divizi, kterou vidí jako mnohem snažší cíl. Jednotky SS pověsily mnoho domorodých obyvatel a místní obyvatelstvo je dost znepokojené. V lesích před pozicemi se prý formují poměrně silné jednotky partyzánů, podporované rudou armádou.
Ztráty Fryk:
4 nákladní vozidla, 1 Bergerpanther, 5 granátníků
Ztráty Pospec:
Stug III Ausf. F – 2, Marder III – 1, SdKfz 251 – 4, Wehrmacht – 80

Bazil a Lehman
Německým jednotkám se podařilo úspěšně uzavřít a zlikvidovat kotel. Ruským tankům došla munice a nafta. Zbylá pěchota se buď vzdala nebo byla zničena v boji. Drtivá většina opuštěných tanků byla buď zničena při postupu němci, nebo vlastními osádkami. Bylo ukořistěno 6 tanků T-34/76, které byly zařazeny do stavu 63. motorizované divize. Několik hodin po obsazení kotle se Ruským jednotkám podařilo překročit zamrzlou řeku a zničit místní německé jednotky. Samotný velitel Lehmann byl při útoku zraněn, když jeho velitelský vůz byl zasažen nepřátelským granátem (z velké vzdálenosti)
ps. žádní výsadkáři nejsou
Ztráty Bazil:
Marder III – 2, SdKfz 251 – 4, 40 mužů
Ztráty lehman:
Marder III – 3, SdKfz 251 – 2, SdKfz 261 (velitelské vozidlo) – 1,
Panzergrenadier – 30, Wehrmacht – 40, nákladní vozidla – 2

Sahidko
Menší boje se odehrály podle plánu již v noci, ale hlavní boje proběhly časně ráno z obav aby tanky neuvízly v nástrahách. Obrněné síly divize Grossdeutschland se prohnaly na sever a rozehnaly malé skupiny obránců. Při pokusu obsadit kótu ale byly tanky terčem zakopaného dělostřelectva. Tato děla se stala osudná především hůře pancéřovaným tankům. Od silného pancéře Tigerů se nepřátelské granáty jednoduše odrážely. A právě díky těmto těžkým tankům, podporovaným granátníky se podařilo kótu obsadit a děla zničit. Tanky Tiger následně ostřelovaly svými silnými děly ruské pozice v Belgorodu. Na vzdálenost půl druhého kilometru se podařilo prý zničit tři sovětské tanky. V oblasti ale začínají operovat nepřátelské letouny a hrozí že se pozemní jednotky stanou jejich obětí.
http://www.youtube.com/watch?v=gEvaq_1r_0s&feature=related

Ztráty:
PzKpfw IV Ausf. F2 – 1, PzKpfw III Ausf. N – 2, SdKfz 251 – 2, 15 granátníků

 
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2045
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Re: Charkov 1943
« Odpověď #17 kdy: Červenec 07, 2011, 07:44:25 »
168.pěší divize Wehrmachtu


Síly na přední frontě:
3 Stug III
12 Sd.kfz 251
8 Pak 40
200 Wehrmacht

Záloha:
3 Stugy III
13 Marder III
10 Sd.kfz 251
300 Wehrmacht

Logistická podpora (proviant+oprava poškozených sil):
opravářská rota 20 mužů, 2 Bergerpanter
17 nákladních vozů


Poslední městská linie:
Opevníme se v posledních domech ve městě. Do bojů ve městě zasáhnou 3 Stugy III, Hakly se stáhnou a připraví na noční útok (operace Unsere Freunde). Bojů ve městě se stále bude účastnit 200 příslušníků Wehrmachtu. 10 strojů Marder III (viz. zálohy) bude z dálky ostřelovat Rusy postupující z jihu.


Operace Unsere Freunde (Naši kamarádi)
Oněch 12 haklů s (100) pěchotou zaútočí tiše v noci proti unaveným Rusům. Posledních 1000 metrů půjdou granátníci potichu, nebudou střílet. Hlídky budou potichu podřezány. Pokusíme se obsadit sovětské tanky. Ty, které nepůjdou, protože tam v nich bude posádka a pod.) zvenku odpálit výbušninou s časovým zařízením na 15 minut či jinak poškodit (hlína do motorů, cokoliv, po čem se zadřou). Zařízení dobře ukrýt. 20 mužů (z oné stovky) se pokusí ve své blízkosti najít kaťuše apod. a poškodit jejich odpalovací zařízení a pohonné jednotky (postup podobný jako výše). Pokud se někdo vyzná v řízení sovětských tanků, tak usedne za jeho řízení a asi 5 minut po stáhnutí hlavních sil, vyjedou co nejrychleji k našim pozicím. Naše síly budou v tomto případě střílet pokud tank vystřelí první!!

V průběhu akce budou všichni na pozoru. Nebude promluveno vůbec německy!


Zálohy
Budou připraveny k podpoře jednotek ve městě či k odrážení útoku na jihu. Po úspěšném zakončení operace Unsere Freunde odvrátí od těchto jednotek pozornost a zahájí z dálky ostřelování ruských pozic, přičemž každých 10 minut skrytě budou měnit pozici. Pěchota bude obrněnou techniku bránit před možným přepadem partyzánů. Ostřelování bude probíhat po jednu hodinu a budou ostřelovány přední pozice nepřítele. Snad se nám ho podaří přesvědčit, že zde hodláme podniknout protiútok.

Zbylé tři Mardery III budou připraveny ostřelovat nepřítele ve městě v případě jeho postupu.
Opět požaduji zásoby munice, pohonných hmot a nyní i posily v podobě tanků Tiger, kořistní T-34 a 100 granátníků, včetně 5 protileteckých prostředků!! Jinak se síly na severu mohou jít se svými ofenzivními akcemi jít klouzat na led, protože mě ruské tanky doslova převálcují!

Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1544
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #18 kdy: Červenec 08, 2011, 01:37:24 »
Rozkazy pre diviziu Grossdeutschland: mensia cast mojich sil pripravia utok smerom na lavo od koty. Zucastni sa ho desat mojich tankov (vacsia cast Pzkpfw IV, zvysok Pzkpfw III, ziadne Tigre) a stvrtina granatnikov. Utoku bude predchadzat delostrelecka palba, prechod do ofenzivnych postaveni bude maskovany len minimalne, proste urobime vsetko preto aby si sovieti nase sily a a pripravy vsimli, ale neuvedomili si, ze sa utoku ucastni len zlomok mojich jednotiek. Utok nema za ciel vytvorit hlboky prielom, ale uputat pozornost a prinutit sovietov stiahnut odiely z ostatnych usekov mojej casti fronty. Postupovat rozhodne, ale prezieravo a minimalizovat pripadne straty. Zvysok Grossdeutschlandu po primeranom casovom odstupe zautoci na samotny Belgorod, ktory povazujem za dolezity zasobovaci bod sovietov v oblasti  (dufam ze ta dedina nado mnou je on, predsa len s rozlisenim mojho mobilu je to tazko poznat :P ). Pojde o utok typu "udri a utec". Postupovat maximalne razantne. Po dosiahnuti mesta tanky Pzkpfw IV.s castou pechoty obidu mesto zlava a zlikviduju tunajsie ruske jednotky. Tigre si vyberu vhodne vyvysene postavenia a budu ostrelovat jednotlive ciele podla uvazenia. Z juhu do mesta vstupia plamenometne tanky a Pzkpfw III s dvoma Pzkpfw IV, ktore sa postaraju o pripadne nepriatelske obrnence. Po prekonani nepriatelskeho odporu na lavom kridle tato skupina vstupi do mesta zozadu. Granatnici sa rozdelia rovnomerne. Po dobyti mesta odvezieme vsetky zasoby, ktore dokazeme a nasledne sa stiahneme spat na kotu, kde sa pripoji aj diverzna skupina. Zvysok znicime na mieste. Ani na kote sa vsak dlho nezdrzime. Ustup prebehne organizovane a nenapadne, tak aby si nepriatel nic nevsimol. Na mieste nastrazime atrapy, aby si myslel, ze tam stale sme a ked tak nane vyplytval aspon zopar granatov. Konecna zona ustupu je obranna linia vybudovana v minulom/predminulom kole mojimi zenistami. Od kazdeho  ocakavam plne nasadenie a maximalny vykon.   
The only easy day was yesterday.

fryk

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 91
Re: Charkov 1943
« Odpověď #19 kdy: Červenec 08, 2011, 10:40:06 »
Martin Fryk

Každý vzbouřenec, který bude chycen, bude bez milosti zastřelen.
Na vědomost se dává, že perzekuovány budou i rodiny partizána !


Musíme využít toho, že naše postavení je za řekou.
Jsme SS a dle toho se musíme i chovat.
Pokud Rusové nebudou na nás i nadále útočit(vyhýbat se nám) podnikneme krátké útoky... rychlý výpad a hned se stáhnout a bránit se.
Prakticky vyprovokujeme Sovětský útok.
Útočit budou naše předvysunuté jednotky, v týlu bude obranný val na kterém budou pracovat ostatní, tak aby byl připraven na následný(vyprovokaný) úder.
Klidně pro náš cíl zpálíme, zničíme co budeme muset.

Velitelství žádám:
Pokud je v týlu nějaká skupina, která není v boji nasazená, aby se přesunula do týlu a začala likvidovat partizány.
Nejlépe, kdyby se přesunula jednotka Totenkopf, kteří by zde mohli třeba cvičit nováčky, nebo se dostávat ,,do tempa''.

Pokud možno přiřazená ženistů, zásoby paliva, střeliva a pokud možno zvýšit jakoukoliv podporu.
„le brave des braves“

Bazil

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 39
Re: Charkov 1943
« Odpověď #20 kdy: Červenec 09, 2011, 08:25:28 »

 
Zaútočíme na ruský výbežok. Ak by Lehmann padol, ja a Sahidko by sme boli v obkľúčení. 1. skupina( Marder, 8 Sdkfz 251 a 200 mužov) zaútočí na kótu 108.3 s podporou Lehmanna.
Zvyšok síl bude smerovať na juh, kým sa nevytvorí kotol. Očakávam súhlas Lehmanna.

Stug III Ausf. F - 13
Marder III - 1
SdKfz 251 – 8
Wehrmacht – 600
Pak 40 - 5
nákladní vozidla – 25

Hans Lehmann

 • Luftwaffe
 • Oberjäger / Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 117
 • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
  • "We are last gantlemen"
Re: Charkov 1943
« Odpověď #21 kdy: Červenec 09, 2011, 04:59:45 »
Pripájam sa k Bazilovmu útoku a to spôsobom:

Skupina Lillienne teraz posilnená o ukoristené tanky T-34 ktoré boli narýchlo označené nemeckými znakmi a vlajkami na poklopy kvôli lietadlám... v plnej sile zaútočí zo severu na juh na útočiacu ruskú armádu aby sa aspoň čiastočne vyhla čelu útoku, po dosiahnutí pozícií oslabenej skupiny Anett sa otočí na sever a pomôže tak dobiť kótu 108.3 na čo sa postup nezastaví, útočiace sily sa rozdelia na dve skupiny približne rovnakej sily... jedna skupina povedie útok popri rieke, druhá priamo k blízkej dedine...

Skupina Lillienne (červený pruh - pozícia pred útokom, červené šípky - útok):
T-34/76 - 15
SdKfz. 251 - 2
SdKfz. 261 - 1
Pz.granadier - 30
Wehrmacht - 70
nákladné vozidlá - 10Skupina Anett po poslednom útoku zostala len hrstka pešiakov a pre to sa samotného útoku nezúčastnia, po prejdení pozícií skupiny Lillienne sa z tejto skupiny k Anett pridá niekoľko nákladných vozidiel... po útoku sa Anett pokúsi pomôcť s presunom materiálu Bazilovi prípadne sa len okrajovo zúčastní postupu na juh...

Skupina Anett (modrý pruh - pozícia pri útoku, šípka - presun po skupine Lillienne)

SdKfz. 251 - 6
Pz.granadier - 30
Wehrmacht - 70
nákladné vozidlá - 8

Ako posledné žiadam od velenia posily pre pechotu v podobe granátnikov a radových z Wehrmachtu, s niekoľkými delami (najlepšie samohybné delo Hummel) a doplnenie paliva a munície...


"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

rase

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2848
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #22 kdy: Červenec 10, 2011, 06:05:47 »


Pospec
Operace Unsere Freunde sice slavila úspěch a podařilo si zničit několik protitankových děl a tanků (byly ukořistěny tři tanky T-34/76), ale došlo k ruskému průlomu na Jih od tvých pozic. Divizi Totenkopf se naštěstí podařilo odrazit ruský útok od Charkova, ale ti se stočili na sever a těžce na tebe dotírají i z Jihovýchodu. Údajně se jedná o jednotky gardové pěchoty. Podařilo se úspěšně odrazit pár pěchotních útoků, ale početní převaha nepřítele je vysoká.
Ztráty:
3 děla, 30 wehrmacht a 2 mardery

Sahidko
Překvapivým útokem se podařilo vpadnou do Belgorodu a zničit zde velké množství provinatu a munice. Podařilo se ukořistit 12 nákladních vozidel. Když se rusové do města vrátili, našli zde jen trosky a hoříci domy. Na kótě již ale probíhal boj zcela jiný. Moskalenkova 40.armáda patrně již dříve připravovala útok do této oblasti a kóta tedy byla zasažena prudkou palbou z ruských kaťuší. Ztráty naštěstí nebyly nikterak vysoké, ale některé stroje byly poškozeny a nebylo možné je včas odtáhnout. Německé jednotky pak urychleně ustoupily do původních pozic. Těžké tanky Tiger se ukázaly být extrémě odolné (často utrpěli více než dvacet zásahů, ale žádný neprošel skrz pancíř) a především jen díky nim, se podařilo ruský útok zdárně brzdit. Bohužel do Kharkova bylo 8 SdKfz 251, 4 tanky pz.IV a zbylé dva plamenometné tanky. Zbytek divize Grossdeutschland zde totiž svádí tuhé boje o město (popsanými jednotkami tedy již nedisponuješ). Ztráty jsou relativně malé:
20 granátníků a dva pz.III.

Fryk
Jednotky SS Totenkopf nyní vedou boje o Charkov, tak nemají čas pomáhat vám na klidném úseku fronty. Hlavní boje probíhají jinde a Timošenkovy jednotky raději útočí na slabší úseky fronty. Tvé pozice jsou nyní ostřelovány povětšinou jen dělostřelectvem a kaťušemi. Byly zničeny dva obrněné transportéry.Bazil a Lehman
88. pěší divize vyrazila do útoku dle plánu. Z počátku byl postup hladký, ale Rusové poučeni z předchozích bojů vyčkávali a dobře se připravili. Německý útok se brzy zastavil v minovém poli, které sice bylo poměrně rychle vyčištěno, ale v tom se ozvala silná dělostřelecká palba. Některá vozidla dostala přímý zásah a celý útok se zastavil. Rusové podnikli tankový protiútok a jen s vypětím všech sil se podařilo zachránit nějakou techniku. Jen náhodou byl ruský protiútok zastaven až pěti štukami, kterým se podařilo zničit tři ruské stroje. Zbytek se pak dal na obezřetný ústup. Ztráty jsou ale vysoké skupina Anett již v podstatě jen pomáhala s odvozem raněných a poškozených strojů. Lehmanův útok na tom byl podobně jako 88.pěší divize. 36. motorizovaná divize dokázala obsadit kótu 108.3 ale rovněž se dostali pod silnou palbu nepřítele. Tanky se ale dokázaly dostat k postavení nepřátelských protitankových děl a některá zničit. Vojsko pak postupovalo obloukem na vesnici a cestou překvapili část ruských sil, které byly staženy z bojů s Bazilem. Vojska se sice dostala na dohled k vesnici, ale když přišly zprávy o nezdařeném útoku 88.divize, bylo rozhodnuto o ústupu i v této části fronty. Lehman ztráty 4 T34/76.
Vrchní velení rozhodlo o rozpuštění 88. pěší divize. Většina vojska byla poslána do Charkova, kde budou přerozděleni v místních jednotkách. 130 vojáků wehrmachtu také bylo přeloženo k Lehmannovi.
Bazil dostal velení nad mechanizovaným dělostřeleckým praporem:

Bazil –
samohybná houfnice Wespe - 12
samohybná houfnice Hummel - 6
SdKfz 261 (velitelské vozidlo) – 2
Wehrmacht – 70
nákladní vozidla – 16"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sahidko

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 1544
 • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. července 2008
Re: Charkov 1943
« Odpověď #23 kdy: Červenec 11, 2011, 12:09:47 »
Rozkazy pre divíziu Grossdeutschland:

Po krytím tmy opustíme kótu 159, o ktorú sme tak tvrdo bojovali. Sovietom musí zostať náš pohyb utajený. Počas ústupu vytvoríme dve samostatné provizórne obranné postavenia. Prvé (bližšie k Frykovi) sa oprie o malú dedinku a nachádzať sa tu bude 5 tankov Pzkpfw IV a 50 granátnikov a 4 SdKfz 251. Druhé bude prebiehať pozdĺž cesty a v dedinke na ľavo od Lehmanna s nasledujúcimi silami: 4 Pzkpfw IV, náš posledný Pzkpfw III, 60 granátnikov a 3 Sdkfz. Tieto jednotky budú mať za úlohu zadržať nepriateľský nápor a následne sa organizovane stiahnu k zvyšku jednotky (všetky ostatné jednotky Grossdeutschland), ktorá bude nachádzať na kóte 147,3. Odtiaľto budú Tigre svojimi ďalekonosnými delami ostrelovať všetky ciele na dohľad.

The only easy day was yesterday.

Bazil

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 39
Re: Charkov 1943
« Odpověď #24 kdy: Červenec 11, 2011, 01:58:35 »


Operácia Termopyly:
Muži vykopú zákopy spájajúce obe mestské štvrte (zelená). Pred zákopmi s pomocou obyvateľov vykopú úkryty pre pozorovateľov a falošné neobsadené zákopy s figurínami v uniformách(čierna). Ak začne streľba na falošné zákopy, bude to varovať zvyšok praporu a bude vyhlásená pohotovosť. Za hlavnými zákopmi budú zamaskované všetky húfnice okrem troch húfnic Wespe, ktoré budú tvoriť záložnú jednotku. tá v prípade núdze zasiahne do bojov.
Muži zabránia nepriateľom postup cez štvrte na oboch stranách línie pascami a podomácky vyrobenými náložami a do domov v oboch štvrtiach budú na strechách a v oknách zamaskovaní strelci (v pravej aj v ľavej  po tridsať) budú informovať o presunoch nepriateľa a v boji zastúpia radovú pechotu.  Zvyšok bude v zákopoch na hlavnej línii. Obyvatelia mesta  postavia  záložnú líniu, do ktorej ustúpia ak nepriateľ prerazí(červená).
Nákladné vozidlá budú neustále zásobiť mužov potravinami a strelivom. Denné dávky sa zvýšia ako to dovolí situácia.Húfnice budú stáť zamaskované za zákopmi a budú ostrelovať všetko v dostrelu.


PS Húfnice spustia paľbu na južné jednotky nepriateľa, ako žiada pospec.

pospec

 • Francouzská cizinecká legie
 • Lieutenant-colonel
 • Příspěvků: 2045
 • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
  • Pospec-blog
Re: Charkov 1943
« Odpověď #25 kdy: Červenec 11, 2011, 02:01:38 »
Stavy 162.divize Wehrmachtu:

11 Marder III
6 Pz.IV ausf F2
6 Stug III
3 T-34/76
5 Pak 40
22 Sd Kfz 251
470 Wehrmacht

2 Bergenpanther + 20 mužů opravářské čety
17 nákladních vozů

Operace Reise nach Berlin (Výlet do Berlína):
Všech 11 Marder III bude ostřelovat ruské pozice na jihu. Skupina 4 Pz.IV a 3 T-34/76 za podpory 120 mužů Wehrmachtu (v 10 Sdkfz 251) zaútočí jižně od města a pokusí se zničit (případně opět ukořistit) co nejvíce techniky a živé síly nepřítele. Bude se jednat o krátký výpad (asi max. půl hodiny), který (snad) zmate Rusy a zamezí tím, aby zaútočili na naše přeskupující se vojska. Zbytek našeho vojska se zatím stáhne na pozice mezi Bazila a Fryka, kde zaujme obranné pozice, které napojí na současné Bazilovy zákopové práce. Hlavním bodem nové obranné linie bude kóta 159.2, přičemž zde se stočí na sever směrem k Frykovi. Na tyto pozice se stáhnou všechny jednotky, které se neúčastní výpadu.


Upozornění pro naše vojáky - zajatce nebereme, jelikož nemáme dost prostředků, aby jsme se starali i o ně! Každý zajatec bude na místě zastřelen. Stejně by nás pouze zdržovali. Dále se modlit, aby jednotky na jihu nebyly ony obávané Gardové divize...


Operace Trojanisches Pferd (Trojský kůň):
70 mužů zůstane ve městě, kde se pochovává v budovách a bude vést záškodnický boj tím, že budou přepadávat sovětské hlídky, ničit nákladní vozy a techniku nepřítele. Boj do posledního muže, protože v sovětském týlu je čeká pouze smrt. Prioritou záškodnického boje se stane likvidace sovětských důstojníků (velitelé), specialistů (dělostřelci, obsluha kaťuš), spojek, rádiostanic apod.
 

Jinak bych chtěl požádat Bazila, aby se svými houfnicemi začal silně ostřelovat sovětské jednotky na jihu a dodal tak sovětům podezření, že se výpady mají očekávat i zde a roztáhly své síly. Na pomoc bazilovi, jež se přemístí do města, posílám 80 mužů pěchoty.


MAPA - http://nahrejto.cz/files/946462847897230544899.jpg
Přerušovaná čára - ostřelování Mardery III, plná čára útok jižně od města, žlutá čára nové pozice
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Hans Lehmann

 • Luftwaffe
 • Oberjäger / Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 117
 • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
  • "We are last gantlemen"
Re: Charkov 1943
« Odpověď #26 kdy: Červenec 11, 2011, 07:29:54 »
Skupina Lillienne sa stiahne na úroveň vznikajúcej obrannej línie ktorá bude spojená so Sahidkovou... Niekoľko tankov krytých pešiakmi budú v noci podnikať akcie na nepriateľské územie s cieľom lokalizovať nepriateľské sily, tam kde budú nepriatelia objavený sa na obrannej línií zoskúpí sinejšia obrana....

Skupina Lillienne (červené pozície):
T-34/76 - 11
SdKfz. 251 - 2
SdKfz. 261 - 1
Pz.granadier - 30
Wehrmacht - 140
Nákladné vozidlá - 5

Skupina Anett vytvorí obrannú líniu tvorenú zákopmi a pár atrapami diel.. ak sa objavia tanky, tanky zo skupiny Lillienne sa pokúsia svoju streľbu skovať za tieto atrapy...

Skupina Anett (modrá pozícia, jednotky ale zasahujúce aj do pozícií Lillienne)
SdKfz. 251 - 6
Pz.granadier - 30
Wehrmacht - 130
Nákladné vozidlá - 13

"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

Uwe Los

 • Wehrmacht
  Obergefreiter - desátník
 • Příspěvků: 43
Re: Charkov 1943
« Odpověď #27 kdy: Červenec 11, 2011, 07:49:04 »

PzKpfw IV Ausf. F2 - 7
Wehrmacht - 110
nákladní vozidla – 7
Rozkazy pre moje jednotky: Vojakom prikazujem zabudnúť na všetky vojenské cti, lebo tu sa bude zabíjať.
Nič viac iba umieranie, biologický fakt. Psychológia a morálka sa musí dodržiavať. Moja jednotka bude slúžiť ako rýchla mobilná záloha na tie najkritickejšie úseky frontu. Zatiaľ je dôležité aby vojaci cítili, že tu sú spolu. Jednoducho mi ide o ten správny priateľský bojovný duch.
Z tých praktickejších vecí, vojaci si vybudujú teplé zemľanky, a postarajú sa o okamžitú bojaschopnosť našich tankov panzer IV. Treba reagovať pružne podľa aktuálnej situácie, lebo prevaha rusov je veľká. Lovu zdar!
„Mŕtvy Hitler je nebezpečnejší ako živý.“ Erwin Rommel

fryk

 • Wehrmacht
  Unteroffizier - četař
 • Příspěvků: 91
Re: Charkov 1943
« Odpověď #28 kdy: Červenec 11, 2011, 10:41:22 »
Vojáci,
nesmíme usnout na vavřínech!


Vyčleňuji 2 Tigery, 25 Panzergrenadier, aby pročesali náš týl.
Taktéž nabídneme vesničanům jídlo, bezpečí, něbo něco, co chtějí.
Taky slíbíme milost pro jejich blízké (pokud jsou v odporu).
Vše jem když nám řeknou místo formujícícho se odporu.
Ovšem, že partizán nemůže čekat milost!


Taktéž znovu budeme praktikovat útoky útok a následné rychlé stažení.
Jedná se o snahu vyprovokovat Sověty a taktéž udělat ztráty.


Musíme pečlivě sledovat naše okolí, abychom se nedostali do obklíčení.
Vojáci budou muset ze sebe dát všechno, bojují za Německo!
Rovněž budeme dbát, aby se ze vším šetřilo - nesmíme si dovolit plýtvat..
SS Liebstandarte
PzKpfw VI Tiger - 6
PzKpfw IV Ausf. F2 - 8
SdKfz 251 - 10
Panzergrenadier – 85
opravářská rota 20 mužů, 1 x Bergerpanther
nákladní vozidla – 8
„le brave des braves“

jugen

 • Wehrmacht
  Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 536
Re: Charkov 1943
« Odpověď #29 kdy: Červenec 11, 2011, 11:57:30 »
PzKpfw III Ausf. N – 11
Marder III - 4
SdKfz 251 - 8
Wehrmacht - 80
nákladní vozidla – 11


Moje jednotky o sile 60  mužov sa presunú pod 187 kotu (na juh od lehmana) kde začnú okamžite budovať obrané postavenia. vyvýšeninu nech využijú všetky mardery a k tomu 5 panzer III.Nech ich kryje 10 pešiakov.
Paľba tankov je povolená podla  individuálneho uváženia.Jednotky nech sú neustále zásobované muníciou a jedlom.4 panzer III a 5 Sdkfz 251 nech sú pri  jednotkách ako podpora ( myslím tých 60 mužov).Okamžite začne verbovanie miestnych mužov do mojej jednotky.10 chlapov,3sdkfz 251 a 2 panzer IIi budú tvoriť mobilnú zálohu.

Poprosím velenie aby mi priradilo niake vlečné kanony alebo niake panzer 4 s dlhým kanonom ale nepohrdnem ani stíhačmi tankov