Anketa

Líbila by se nová zajímavá, podrobná a realistická webová online hra na téma 2.Světové války, kde byste se mohli ukázat, zda dokážete vybudovat a vést rozsáhlou armádu a úspěšně dobývat území a nakonec společně vyhrát válku!

Ano! Moc by se mi to líbilo! Konečně tu něco na toto téma bude!
11 (52.4%)
Ano. Rád bych si ji zkusil zahrát. Je to něco nového.....popř.: Dobrý nápad na propagaci II.Světové v.
7 (33.3%)
Nevím, asi jo. Sice je to na toto téma, ale webovky mě nějak moc neberou
2 (9.5%)
Ne. K čemu to bude dobré?
1 (4.8%)
Ne! Je to celé blbost a nesmysl!
0 (0%)

Celkem hlasů: 21

Autor Téma: Webová hra na téma 2. světové války  (Přečteno 11641 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
  • Věčná sláva první republice, TGM a MRŠ.
    • Obnovme ČSR!
Webová hra na téma 2. světové války
« kdy: Červenec 04, 2011, 01:13:33 »
Zdravím! Již nějakou dobu se věnuji 2.světové válce (již 9let) jsem její velký fanda......a nyní jsem se rozhodl vytvořit webovou on-line hru něco na styl Travianu apod. Bude to však mnohem propracovanější a realističtější!! Učím se php a dělám již grafiku (do dané chystané hry). Dá mi to spoustu práce a času, než se mi to povede, ale jelikož jsem do tohoto tématu absolutní fanatik  ;D tak zkousnu zuby a zvládnu to! Plánuji to následovně....každý hráč bude mít svou základnu dále od frontové linie, bude na ní moct stavět různé budovy (továrny,letiště, doly??) - ekonomickou stránku nemám ještě úplně ujasněnou, protože nevím, jaké suroviny by mohli být potřeba....po tom jsem jaksi nikdy nepátral....jsem spíše zaměřen na techniku a také na vývoj front za války. Jsem dokonce i člen o.s. 19.Praporu Stráže Obrany Státu, takže jsem i aktivní "voják"  ;D  ;) Takže zpátky k věci....hráč bude moct stavět budovy,doly, potom tanky, obrněná vozidla, dělostřelectvo, letectvo a pěchotu a bude moct používat řadu různých možností a funkcí, které bude moci s jednotkami provádět. Bude pak dobývat území a snažit se posunout frontu, pak třeba i ve snaze získat, nebo obsadit některá města , lesy, surovinná naleziště. Válečné strany plánuji zatím 3...Němce, Sověty, Američany. Zítra ještě mohu dodat seznam plánovaných jednotek.
Prosím vás...potřeboval bych trochu poradit s návrhy...surovin budou asi 4 druhy: Peníze, Kovy?, potraviny, palivo. Jaké typy surovin by bylo nejlepší z reálné stránky použít co se týče 2.Světové války? Pak jak je získávat?
Sestavuji už vzorec pro počítání různých bitev a bojů....podrobnosti mohu také dodat a prodiskutovat je s Vámi.

Chci takto pozdvihnout tu neuvěřitelnou dobu 2.Světové války a všech fantastických strojů, co v ní bojovali a tím rozšířit vědomosti o ní o mnoho lidí :-)
Děkuji za rady :-)
První republika (1918 - 1938). Doba, kdy naše 2 národy byly na nejvyšší úrovni a měly největší moc. 5. nejsilnější armáda světa a ekonomika ČSR se dostávala mezi 10 nejvyspělejších ve světě.

Odkaz tohoto státu je třeba si neustále připomínat, neboť dokazuje, že my Češi, Moravané a Slováci máme na víc!

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Webová hra na téma 2. světové války
« Odpověď #1 kdy: Červenec 04, 2011, 12:53:36 »
Bohužel jsem Traviana ještě nehrál, tak ti v tomhle moc neporadím. Co se surovin týče navrhuji třeba ocel, ropu, peníze a potraviny.
Pro těžbu Ocele třeba stavba Ocelárna, pro potraviny třeba statek, na ropu těžební zařízení a na peníze banka (nebo důl).
Držím palce a moc se těším.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #2 kdy: Červenec 04, 2011, 03:24:01 »
Óó! Děkuji za podporu! ;-D Chci to fakt vypilovat! :-) Potom by tam jakoby druhý svět....válka opět začne! .-D Třeba něco podobného je na www.thesoldiers.cz ale to je o ničem!! To má do reality daleko :-)  Právě s těmi penězi je problém....buď....já nevím....banka? ale to je blbost. To za 2.Světové nebylo :-D Spíš obsazením měst? Ale to by zase nebylo ono z hratelného hlediska. Leda že by důl na uhlí a jeho prodej?? Dodám tedy jak jsem slíbil ty chystané jednotky! :-)
První republika (1918 - 1938). Doba, kdy naše 2 národy byly na nejvyšší úrovni a měly největší moc. 5. nejsilnější armáda světa a ekonomika ČSR se dostávala mezi 10 nejvyspělejších ve světě.

Odkaz tohoto státu je třeba si neustále připomínat, neboť dokazuje, že my Češi, Moravané a Slováci máme na víc!

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #3 kdy: Červenec 04, 2011, 03:44:06 »
Německé obrněné síly + dělostřelectvo: PzKpfw I, PzKpfw II C, PzKpfw III G, PzKpfw IV G, PzKpfw IV  H, StuG 40 G, PzKpfw V Panther, Hummel, PzKpfw VI Tiger, Jagdpanther, PzKpfw VI Tiger II, Jagdtiger.......Obrněná vozidla: SdKfz 251 Hanomag, SdKfz 222, SdKfz 234 Puma......Děla: pak35, pak38, pak40, Flag 88.....
Sovětské: T-26, BT-7, T-60, SU-76M, T-34/76, SU-85, KV-1, T-34/85, SU-122, SU-100, KV-2, ISU-152, IS-2.....M3A1 (v ruských barvách), BA-20M, ZIS-42 61K...děla (dnes ještě navrhnu :-) )
Americké: M3 Stuart, M24 Chaffee, M3 Lee, M10 Wolverine, M 18 Hellcat, M4A2 Sherman, M4A3E8 Sherman/Jumbo, M7 Priest, M40 Long Tom, M 36 Jackson, M26 Pershing
......Obrněná vozidla: M3A1 Half-track, M8 Greyhound, M 16-AA....děla: 37mm AT-Gun, 57mm AT-Gun, 75mm M5

Letectvo a pěchota bude ještě domyšlena (spolu s dalšími cca 1000 věcmi-prgramování :-D )

=> Opravdu se budete moct vyřádit a zkusit si, jaké to zhruba je být jedním z generálů a vést armádu :-) ;-)

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #4 kdy: Červenec 04, 2011, 07:18:27 »
A co to pojmout jako ministerstva místo dolů/bank/...? Každé území bude mít nějakou charakteristiku: příjem v penězích, suroviny a tím, že ho dobyješ se ti zvýší příjem u daného ministerstva.

Co se týče bojů, tak bych VELMI ocenil kdyby tato hra obsahovala nějaký útočný/obranný bonus pro zkušené jednotky. Tento bonus by se měl samozřejmě snižoval s tím, jak je potřeba jednotku dobudovat. Na druhou stranu je tu riziko, že by to omezilo hratelnost. Čím víc pravidel tím hůř.

No držím palce.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #5 kdy: Červenec 04, 2011, 08:26:36 »
Právě že o tomto něco v tom smylu ministerstva jsem už přemýšlel.....zase ale potom kdyby protivník ovládl větší a větší území, tak by jeho síla hrozně sílila, kděžto vaše by slábla :-/ Nevím nevím. Je to těžké :-D Bylo by fajn, kdyby hráč mohl tyto zdroje zvyšovat o úrovně a vždy za to samozřejmě (v podobě surovin) zaplatil. Možná že by....zvýšení příspěvku z ministerstva :-D ?

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #6 kdy: Červenec 04, 2011, 08:53:56 »
Na tom mi nepřijde nic zvláštního, že jeden sílí a druhý slábne. Co mně nejvíce na těchto hrách odrazuje je velmi laický bojový systém. V podstatě člověk může ovlivnit jen složení armády a prakticky žádná strategie do toho nemusí zasahovat. To je něco na co bych se soustředil... ale je to tvoje dílo a vytvoř si to k obrazu svému :)

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #7 kdy: Červenec 05, 2011, 01:10:32 »
Samozřejmě, že to nebude jen to jak říkáš!! ;-) Chci aby to bylo se vším všudy! Jsem teprv na začátku!
Hráč bude moct využívat nasledující typy strategií:
1. Volba používání letectva, zárověň obrněnců, pěchoty... Od nich plno typů jednotek => chytrá volba toho, co na dané jednotky nepřítele zrovna použít.
2. Na plánované mapě by měla být i fronta a různé další věci...např.města, surovinné zdroje, lesy, řeky + mosty atd...
3. Pěchota a dělostřelectvo(protitankové většinou)! se budou moct ukrývat v lesích a městech a tam budou mít výhodu momentu překvapení.
4. Samozřejmě bude moct používat průzkum, které budou umožňovat různé typy jednotek.
5. Bude moct používat ostřelování dělostřelectvem.
6. Bude moct na mapě utvářet obranné linie, kde si sám navolí z čeho se bude skládat!
7. Spolu s ostatními soubojovníky se bude moct domlouvat na různých útocích.
8. Hráč bude mít k dispozici různé "lsti", které bude moct použít na různé sektory! Např. dešifrování nepřátelských plánů => zobrazí se mu (nejlépe pomocí šipek) kam daný nepřítel posílá své jednotky.

Časem domyslím ještě spoustu různých šperků  ;) Takhle bych si to představoval pro začátek :-)
Myslím, že toho bude až až! :-D

Potřeboval bych už jen zjistit průraznosti pancířů všech obrněnců.....k "dokonalým" tankovým bojům.

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #8 kdy: Červenec 05, 2011, 06:56:28 »
Pokud jde o německé tanky, tak tě můžu odkázat sem: http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/ruzne/kanony.php

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #9 kdy: Červenec 05, 2011, 07:07:07 »
Super děkuju! Potřeboval bych ale spíše americké a sovětské....o německých už něco mám :-)

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #10 kdy: Červenec 05, 2011, 07:34:02 »
Americké a Sovietske boli jeden čas na Military.cz v sekcii tanky. A to zlepšovanie jednotiek by si mohol riešiť pomocou nejakých bonusových bodov ktoré hráč získava počas priebehu hry. Na začiatku hry by dostal nejaký základný balíček bodov a tie by mohol použiť na vylepšovanie jednotiek alebo nákup špecialitiek ako napr. plány rakiet a podpobne. tiež by sa mohla hodiť nejaká budova pre výskum kde by sa vedci starali o to aby hráč získaval nové a nové typy zbraní. (Nemôžeš predsa dať hráčom na začiatku vojny Tiger II alebo Me 262.

Tiež by ma zaujímalo či sa bude jednať iba o pozemné boje alebo tam chceš zakomponovať aj námorníctvo. Možno by stačilo aj okrajovo (sorry Lehman) ako podpora pri útoku (niečo ako je v Blitzkriegu).
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #11 kdy: Červenec 05, 2011, 07:52:29 »
Pravidlo No.I - čím míň věcí tam bude tím lépe. Raději pořádně propracovat systém s tanky popřípadě protitankovými děly a pěchotou, než tam tahat i lodě, letadla atd. Navíc mi i přijde že sis vybral moc velký výběr techniky, pět kusů ke každému státu by bohatě stačilo. Vždyť kdykoliv můžeš udělat vylepšenou verzi s dalšími přídavky. Sem tedy jednoznačně pro méně druhů jednotek ale promyšlené (trochu jako simulátor) než kupu všeho bez ladu a skladu (navíc bys to dělat tak dalších 200 let)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #12 kdy: Červenec 05, 2011, 08:32:16 »
Stanov si jestli usiluješ o co nejpropracovanější hru nebo o hodně hráčů (z čehož můžou časem plynout peníze). Podle toho to udělej složité.

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #13 kdy: Červenec 05, 2011, 08:33:06 »
To poviedkar: To už mám vymyšleno! :-) Bude tam budova továrny a každý tank bude mít určitou úroveň továren! Třeba takový Pz. I bude potřebovat úroveň továren na 1. kdežto třeba takový Tiger až 14.! A každá úroveň bude dost drahá ;-) takže toto je celkem v pohodě. Už to mám všechno nějakou dobu zpracováno ve wordech a teď k tomu dělám grafiku. Mohl bych pak ukázat kdybyste chtěli ;-)

To rase: Lodě tam nebudou...leda až někdy za nějakou hooodně dlouhou dobu....bojovat se bude na pevnině a ne na moři!
S letadly problém nebude....ty na mapě vidět nepůjdou a jen se každému zobrazí upozornění přicházejícího náletu na jeho takové a takové jednotky.
Počet jednotek? Pokud dojdu alespoň na to, jak to rozběhnout se 2 jednotkama, tak pak už nebude problém! To už pak jen doupravím a přidám ;-)
Co se promyšlenosti týče....chci to mít promyšlené co nejlépe! Proto se např. zajímám o ty průbojnosti pancířů....rychlosti jednotek a jejich pancéřování už dávno mám zpracované

...Takže asi tak :-)

tomas129

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • Obnovme ČSR!
« Odpověď #14 kdy: Červenec 05, 2011, 08:34:48 »
To Kageneck: Bude to kompromis ;-) Pro hráče ne příliš složité, ale zároveň bohatý výběr.