Autor Téma: Fallschirmjäger-Brigade Ramcke  (Přečteno 5911 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kageneck

  • Administrátor
  • Příspěvků: 2615
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Fallschirmjäger-Brigade Ramcke
« kdy: Srpen 08, 2008, 08:37:16 »
Fallschirmjäger-Brigade Ramcke
Parašutistická brigade 1 byla původně sestavena pro obsazení Malty plánované na rok 1942 (viz Operace Herkules). 1. dubna byla brigáda oficiálně pojmenována Fallschirmjäger-Brigade Ramcke. Jednotka se do Afriky dostala v červnu 1942.
Brigáda při útoku na Suez bojovala po boku 25. italské pěší divize Bologna. Útok jak známo ztroskotal a Britové zahájili protiútok. Během něj byl jednotka tvrdě atakována a ocitla se v obklíčení. Rommel včetně jeho štábu považoval brigádu za ztracenou. Než aby Ramcke kapituloval, rozhodl se probojovat na západ. V tomto období ztratila brigáda přibližně 450 mužů.
 Po odvážných zdržovacích bitvách severně od Ruweisatského hřebenu, začala 3.listopadu 1942 brigáda Ramcke, bez vozidel, vést ústupové boje a pěšmo se stahovala na západ. Z noci na 7. listopad brigáda navázala kontakt se zásobovací kolonou britské 8. armády. Bez jediného výstřelu se parašutisté zmocnili kolony a již plně motorizovaní pokračovali na západ. To se posledním 600 mužům po projetí 200 mil nakonec podařilo (datum překročení vlastních linií se mi nepodařilo zjistit).
30. listopadu 1942 bylo velení předáno Oberstleutenantovi Hansi Krohovi a Ramcke obdržel Dubové ratolesti od Adolfa Hitlera. Brigáda byla na „odpočinek“ převelena do Tunisu a přejmenována na Luftwaffenwaffen-Jäger-Brigade 1. Tam zbytky jednotky za těžkých bojů ustupovaly až do kapitulace v březnu 1943.
Velitelé:
    • General der Fallschirmtruppen Hermann-Bernhard Ramcke (1. duben 1942 – 30. listopad 1942)
    • Oberst Hans Kroh (30. listopad 1942 – duben 1943)
Znak jednotky:

Fotky:


zdroj:[/list]
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Peter Steindl

  • Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Příspěvků: 792
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Re: Fallschirmjäger-Brigade Ramcke
« Odpověď #1 kdy: Srpen 09, 2008, 08:18:09 »

Hermann-Bernhard Ramcke

Vyznamenání:
Dubové ratolesti:
Generálmajor Hermann-Bernhard Ramcke - 13.11.1942
Rytířský kříž:
Kapitán Günther Straehler-Pohl - 10.5.1943

Günther Straehler-Pohl

Ramcke nakonec dosáhl hodnosti generála výsadkového vojska a od podzimu 1944 až do konce války byl velitelem pevnosti Brest. 19. září 1944 získal současně meče a brilianty k Rytířskému kříži.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

kcobain

  • Wehrmacht
    Leutnant - poručík
  • Příspěvků: 284
Re: Fallschirmjäger-Brigade Ramcke
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2009, 08:52:16 »
Mám tady pár foto:
 




jugen

  • Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
  • Příspěvků: 536
Re: Fallschirmjäger-Brigade Ramcke
« Odpověď #3 kdy: Srpen 10, 2011, 11:36:00 »
prosím vás neviem si predstaviť to zmocnenie klony bez výstrelu viete mi to vyjasniť?  :)

Kageneck

  • Administrátor
  • Příspěvků: 2615
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Re: Fallschirmjäger-Brigade Ramcke
« Odpověď #4 kdy: Srpen 11, 2011, 12:07:28 »
Podrobnosti bohužel neznám. Nicméně moment překvapení hrál asi podstatnou roli.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel