Autor Téma: Novinky z oblasti vojenstva  (Přečteno 14239 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Re: Novinky z oblasti vojenstva
« Odpověď #15 kdy: Srpen 06, 2011, 09:17:25 »
Takže ak som to správne pochopil tanky nám ostanú iba t-72m2 ak áno koľko ich máme?

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #16 kdy: Srpen 06, 2011, 09:20:09 »
Pokiaľ sa nemýlim tak Moderna vznikla len v pár prototypoch a nikdy nebola zavedená do výzbroje.
The only easy day was yesterday.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #17 kdy: Srpen 06, 2011, 09:23:17 »
Fúúú takže tanky sú minulosťou sa dá tak povedať a ako je to s letectvo lebo som počul že ho tiež ideme zrušiť.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #18 kdy: Srpen 06, 2011, 09:36:15 »
Pokiaľ sa nemýlim tak Moderna vznikla len v pár prototypoch a nikdy nebola zavedená do výzbroje.
Je to tak, tank T-72M2 byl (je) jen ukázkový prototyp.

Slovenský tank T-72M2 „Moderna", který avšak nebyl zaveden do výzbroje. Vývoj probíhal v letech 1994 - 1996. Typické pro tento stroj jsou kanony ráže 30 mm na bocích věže.

Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #19 kdy: Srpen 07, 2011, 12:00:04 »
Zbavujeme sa komplet tankov preto som prípadný vojnový konflikt prirovnal k Zimnej vojne resp. k Fínom (tí tanky nemali a ubránili sa).

A nadzvukové letectvo to má tiež zrátané. Bolo vyhodnotené ako pridrahé a bude asi rozpustené. (Uvažuje sa nad nákupom 25 kusov moderných stíhačiek Fokker Dr I Ktoré by pokryli hliadkovacie lety a lety pre turistov :D ).

Kiež by boli tieto správy len novinárskou kačicou. Je na zaplakanie ako sa všetko ruší. :(
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #20 kdy: Srpen 07, 2011, 10:32:57 »
čo som pozeral armáda na svojich stránkach nemá o tom ani ň..

Politici zjavne nechápu že ak rozpustíme obidve zložky tak ich tak rýchlo neobnovíme a to hlavne letectvo..

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #21 kdy: Srpen 07, 2011, 02:04:21 »
Otázka, zda jsme někdy potřebovali tanky není moc na místě..Jejich nevyužití  neopodstatnuje jejich zrušení..Přece kvůli tomu nezačneme válku...? Já mám dokonce obavy, že jsme moc ukolébaní v tom našem blahobytu. Napadlo tehdy někoho, že 20 let po WW1 bude válka další? Může to přijít ze strany, kde se to dneska mele a je občanská válka..než se nadějeme a probereme, a než se naše slavná demokracie rozhoupe, můžeme stát frontu do krytu..A kvůli tomu armáda je , nebo se mýlím..? Doufám, že  nejsem sám, kdo si myslí, že štěstí  přeje připraveným... ;)

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #22 kdy: Srpen 07, 2011, 02:58:38 »
Súhlasím,znie to paranoicky ale treba byť pripravený v prípade konfliktu kým sa nato rozhýbe respektíve pokiaľ vôbec zasiahne ubehne dosť dlhý čas...

PS:v prípade konfliktu medzi členmi nato ako by zareagovalo nato?

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #23 kdy: Srpen 07, 2011, 05:33:34 »
To možná ani nikdo nepředpokládal a možná, že tato možnost ani není v přístupové smlouvě..Jestli by se všichni vrhli na útočníka, nebo jej zahrnuli miliardami EUR aby přestal , to je ve hvězdách. A co se ještě tanků týče, v případě napadnutí  by byl v prvním obranném sledu kdo? Pandury a v závěsu  speciální jednotky..? Možná by nám to mohl někdo nastínit, co by nahradilo tanky v případě napadení..? Tankové taxíky z EU? Nebo  se spoléhá jen na letectvo, které vše rozseká? Je mnoho nezodpovězených otázek, ale třeba hoši v epoletech mají vše vykoumané.. ;)

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #24 kdy: Srpen 07, 2011, 05:40:32 »
Na druhú stranu čo už by to musel byť za konflikt, aby sa doňho muselo zapojiť aj tankové vojsko Slovenska a aké by v ňom asi mala možnosti tridsiatka T-72jek ???
The only easy day was yesterday.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #25 kdy: Srpen 07, 2011, 05:59:11 »
Rušíme letectvo aj tanky a v tm prípade mi príde logické že keď uvidím našu t-72 tak si pomyslím že to vyhráme ale taký konflikt dlho nehrozí.
Bolo by zaujímave keby začali boje medzi nejakou zemou nato verzus zem nato ja som skôr názoru že nato by posílilo hranice a nechalo dané štáty nech si to vyriešia medzi sebou

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #26 kdy: Srpen 07, 2011, 08:26:41 »
Ide aj o to, že slovenské tanky sú už zastaralé, Česko má myslím pomerne moderné T-72CZ. Slovenské letectvo taktiež dožíva, veď tie MiGy sa nedajú opatrovať večne. Osobne by som bol za modernizáciu slovenského tankového vojska aj letectva, len kde na to vziať peniaze?
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #27 kdy: Srpen 07, 2011, 08:42:39 »
Stačí politikom zoškrtať plat ako aj znížiť ich počty,skúsiť od NATO dostať nejaké peniaze a pri tom najhoršom zorganizovať verejnú zbierku napr pošlete sms za cenu  2e a tie peniaze pôjdu našej armáde znie to šialene ale peniaze by sa našli len treba si niečo odpustiť hlavne tam kde idú peniaze jednotlivcom ako sú naši politici ( 100 poslancov by určite stačilo a peniaze čo by sa ušetrili by dokázali niečo pokryť ale problém je hlavne vo verejnosti totiž keď príde armáda na povodne tak sú super ale keď potrebujú prachy sú na h***o (nasadenie vojakov pri povodniach ide s peňazí určených pre daný rezort čož znamená ďalšie straty

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #28 kdy: Srpen 07, 2011, 10:38:53 »
Myslíš to dobře, ale platy politiků jsou jen kapky v moři..A NATO nám nic nedá, neplníme kvoty pro množství peněz z rozpočtu , které máme dávat na armádu..Armáda je drahá věc a u nás není moc oblíbená, protože nás nikdy neměla možnost bránit a obyvatelstvo ví, že to vždy nějak dopadne..Naučíme se arabsky nebo čínsky, rusky už umíme..

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #29 kdy: Srpen 07, 2011, 10:53:10 »
Hlavne treba vedenie ktoré má skúsenosti z touto problematikou a hlavne čo boli aspoň v armáde!!!
Armáda by nemusela byť zatvorená v kasárňach ale robiť čo sa dá určite mnoho súkromníkov by privítalo miesto sbs vojakov za rovnakú cenu štát by to stálo iba odvoz na dané miesto,proste bolo by veľa možností len by to niekto musel pretlačiť a hlavne by korupcia nesmela byť všade prítomná  >:(