Autor Téma: US/English hvězda na kapotě vozidel.  (Přečteno 4696 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
US/English hvězda na kapotě vozidel.
« kdy: Červen 30, 2011, 12:55:52 »
Ahojte,

Mám otázku. Když máte na kapotě spojeneckého vozidla bílou hvězdu v kruhu nebo čistě jen tu hvězdu. Dá se řici, že ta v kruhu je určena pro armádu USA a ta bez kruhu pro britskou armádu? Ptám se proto, protože je mi dobře známo, že Britové neměli vlastní označení bojové/automobilní techniky. Jo jinak jedná se o model M3-Half track.

Díky, kolegové :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: US/English hvězda na kapotě vozidel.
« Odpověď #1 kdy: Červen 30, 2011, 04:18:49 »
To je fakt, přímé označení britských spojeneckých jednotek si nejsem schopen si vybavit...Samozřejmě mimo letectva...

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Červen 30, 2011, 05:01:18 »
Nejsem si jistý, ale tak jak to píšeš, to asi nebude. Zde je pár odkazů :
http://www.flickr.com/photos/leifsoderman/3942106531/
Je to viditelně americké vozidlo, a na boku bílá hvězda bez kruhu. Díval jsem se na další obrázky, kde vozidla mají na bocích a vzadu hvězdu bez kruhu a na kapotě hvězdu v kruhu, viděl sem takové značení i na tancích označené jako britské.
Myslím, že značení bylo rozlišné časovým obdobím.
http://www.rguns.net/Graphics/Misc/M3HalfTrack.jpg
http://www.pantser.net/wo2-us-made/ht/10-61-M3-bussum.jpg

tank Cromwell, 5. královského tankového pluku, 22. britské obrněné divize

Pokud chceš něco stavět, tak si vyber určitý vzor a podle něj udělej kamufláž.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Červen 30, 2011, 07:03:50 »
Díky,

Už jsem to našel. :-) Ale jak jsi psal, že na bocích byla hvězda bez kruhu...dovolil bych si nesouhlasit. Na několika materiálech z mojí knihovny jsem viděl hvězdu v kruhu. Ale to už je vyloženě malý detail, o to bych se nepřetahoval. Kažopádně díky za ty podklady. Mám tu ještě nějakou US techniku neslepenou, takže se to bude hodit.
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #4 kdy: Červenec 01, 2011, 12:37:47 »
Díky,
Už jsem to našel. :-) Ale jak jsi psal, že na bocích byla hvězda bez kruhu...dovolil bych si nesouhlasit. Na několika materiálech z mojí knihovny jsem viděl hvězdu v kruhu. Ale to už je vyloženě malý detail, o to bych se nepřetahoval. Kažopádně díky za ty podklady. Mám tu ještě nějakou US techniku neslepenou, takže se to bude hodit.
Ta hvězda bez kruhu, nebyla podmínkou, já dal pouze několik příkladů. Na technice se nacházely ty i ty druhé. A oba typy na jednom vozidle. Já jenom, že se mi nezdá, že v kruhu (USA), bez kruhu (V. Británie).
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #5 kdy: Červenec 01, 2011, 02:58:11 »
¨Např. i tanky ČS. samostatné obrněné brigády měly jako znak bílou hvězdu, a to na boku věže. V průběhu obléhání Dunkerque na přelomu let 44/45 byly tanky různě maskovány, přičemž byla pouze viditelná ona hvězda. Zbytek tanku, včetně označení k jednotce apod. bylo kompletně zakryto větvemi....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #6 kdy: Říjen 19, 2012, 02:59:43 »
Podle toho, co jsem čet, bylo to jednotné označení všech jednotek spojenců na západní frontě. Zejména jako rozpoznávací znak pro vlastní letectvo.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ