Autor Téma: Hein Sverloh  (Přečteno 12728 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
Re: Hein Sverloh
« Odpověď #15 kdy: Listopad 11, 2007, 12:12:07 »
Prijde mi to pritazeny za vlasy, uz jen z toho hlediska, ze dotycnej maser by mel kosti v ramenu na prasek a o tom se nic nepise :)

EDIT: Precetl jsem tento clanek o Gockelovi http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2004/05/30/ndday130.xml

A nepise se tam nic o masivnim skore. Naopak, lezel schovanej pod drevenou deskou na ktery mel upevnenej kulomet, dokud neprestalo bombardovani. Kdyz prestalo, naskytl se mu pohled na stovky muzu na plazi. Zacal strilet ze sveho kulometu, byl to stary polsky vodou chlazeny kulomet, neco jako maxim. Ten byl po nejake dobe znicen nepratelskou palbou, Gockelovi se nic nestalo a po nekolika hodinach chtel jit ven a najit nejake jidlo pro sebe a sve kamarady. Kdyz prebehl do zakopu, ucitil silne skubnuti v prstech a kdyz se na ne podival, zjistil ze tri jeho prsty se ustrelene houpaly na slachach. Ale pro nej to byla milionova strela, protoze mohl opustit bojiste.

Takze Gockel ze tri probiranych nebyl ten reznik.

Tohle je jeho kulomet, nebo spise byl to tento model:

A takhle tehdy Gockel vypadal:

A takhle vypadal ve stari (jasna podoba se starou fotkou, je to on):

Milan S.

• Finská armáda
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
« Odpověď #16 kdy: Listopad 11, 2007, 03:11:04 »
To ja taky a narazil jsem nejcasteji na maxima a i ten clanek, co jsem postnul vypada dost verohodne, je dlouhej a je tam dost citaci samotnyho Gockela. MG42 jsem nasel vsude u Sverloha, ktery dopadl uplne jinak a dokonce je i o tom knizka v nemcine, jmenuje se jako ten bunkr "neconemecky 62" :). A u nej bych veril velkymu poctu zabiti, ale 2000 je moc. 1000 bych uznal vzhledem k zasobe munice a hlavni, kadenci, ucinnosti, mrakum nechranenejch cilu...

k-dog

• Host
« Odpověď #17 kdy: Listopad 13, 2007, 10:10:20 »
proč je nesmysl, že by Severloh mohl postřílet 2000 vojáků?vemte si jak to vypadá na Omaze..z výborně položeného místa měl pláž jako na dlani...nevím, jak jsou čísla nadsazená nebo podsazená, to už dnes nikdo nezjistí, každopádně s mg42 kterou měl mi to nereálné nepřijde..

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #18 kdy: Listopad 13, 2007, 10:38:17 »
Citace
Severloh mohl postřílet 2000 vojáků

Viděls někdy 2000 lidí pohromadě ? Je to strašně velke množství na jeden kulomet a jednyho "ušatyho germánca"...

500 třeba... 1000 možná, ale 2000 to už je moc...   kde by vzal tolik nábojů  :D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

k-dog

• Host
« Odpověď #19 kdy: Listopad 13, 2007, 11:03:55 »
myslíš, že se tam ty lidi vylodili najednou :roll: střílel jsi někdy z mg 42?já jo a jako nesmysl mi to nepřijde..a několikrát jsem psal, že náboje mu tam nosil jeho kolega... jinak na detektorwebu jsem objevil článek o něm i ve slovenštině- http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=show&lang=1&i=12060&mm=2&xb=2&vd=1

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #20 kdy: Listopad 13, 2007, 11:25:09 »
Citace
myslíš, že se tam ty lidi vylodili najednou  střílel jsi někdy z mg 42?já jo a jako nesmysl mi to nepřijde..a několikrát jsem psal, že náboje mu tam nosil jeho kolega

Proč sem pleteš, že si střilel z MG-čka, to s tim nemá nic společnyho, leda, že by si střilel pár hodin na živy cil. Střileli tam aji jini, ne jenom Severloh ! přečti si část "Iné skutočnosti" tomu věřím víc.

Tohle byla zajimava část :

Dňa 6.6.1944 došlo k záhadnej premene ?nevojaka? Severloha na strieľajúce monštrum. Je priam neuveriteľné, ako sa človek dokáže v okamihu zmeniť. Pritom nedostal žiaden špeciálny príkaz a dokonca nebol pri ňom ani jeho veliteľ, čiže mohol utiecť ako všetci vojaci okolo neho (od 12.00 hod strieľal len sám prakticky na celej pláži Omaha). On tvrdil, že strieľal podľa rozkazu. Môj osobný názor je, že ho to jednoducho začalo baviť a tak strieľal a strieľal. Alebo ako si inak dá vysvetliť, že vlastne 3 hodiny okolo neho už nikto nebol a on napriek tomu stále strieľal ?

Hein tou dobou ,na jiném místě, pomalu začíná nabíjet kulomet

ps. můj 1000. blábol na tomhle fóru  :o  :D

Tenkrát pomohl spoustě lidem, dostat se do "křemíkového nebe"

Když vystřílel všechny náboje, takhle vyřídil dalších 500 američanů...
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #21 kdy: Listopad 13, 2007, 11:37:29 »
Gratulujem  rase  :wink: ...prečo ?? pretože Severloh nebránil pláž sám. Kebyže on sám zabil 2000 mužov tak na ostatných už nič neostalo. Pretože maximálny počet zabitých je okolo 2500 pričom väčšina sa zhoduje na 1000 mužoch na RCT. Pretože mnoho mužov zomrelo a to sa ani nedostali z vyloďovacích člnov, stupili na mínu či ich zabil šrapnel alebo padli za obeť snajperom a pod, čiže ich pán Severloh ani nezahliadol. Pretože pláž je  dlhá okolo asi 4 míle takže pochybujem, že si postreloval celú pláž akoby tam nebolo x ďalších guľometov, ktoré sa starali o jednotlivé úseky takže asi preto.
The only easy day was yesterday.

k-dog

• Host
« Odpověď #22 kdy: Listopad 13, 2007, 12:57:44 »
Citace: "rase"
Citace
myslíš, že se tam ty lidi vylodili najednou  střílel jsi někdy z mg 42?já jo a jako nesmysl mi to nepřijde..a několikrát jsem psal, že náboje mu tam nosil jeho kolega

Proč sem pleteš, že si střilel z MG-čka, to s tim nemá nic společnyho, leda, že by si střilel pár hodin na živy cil. Střileli tam aji jini, ne jenom Severloh ! přečti si část "Iné skutočnosti" tomu věřím víc.

pletu to sem, protože vím, jakou má ten kulomet kadenci a můžu ti říct, že na pěkném vyvýšeném místě kam přijede několik vyloďovacích člunů, kde je odhadem 200 mužů je bezproblému mohl rozstřílet. Nikdy jsem nikde nenapsal, že tam byl celý den sám.. Do 12 hodin byly bráněné i ostatní úseky kousek od Severloha. Pokud si dobře pamatuji, BBC natočila i jeden hraný dokument o vylodění, kde byla část Severlohovi věnována a kde ta čísla taktéž říkali.

k-dog

• Host
« Odpověď #23 kdy: Listopad 13, 2007, 03:36:20 »
já tam nebyl, ale na několika stránkách jsem to tak četl, čili tomu docela věřím. Každopádně si tady nikdo neuvědomuje, že na Omaze se najednou nezjevilo 6000chlapů, ale že tam byli postupně přiváženi ve vyloďovacích člunech, což znamená, že jich vždy přijelo omezené množství..

Milan S.

• Finská armáda
« Odpověď #24 kdy: Listopad 13, 2007, 06:27:59 »
MG42 je solidni masomlejnek a behem par sekund by urcite poslal k panu kompletne narvanej vylodovaci clun, ale ze by Hein mel na svedomi 80% ztrat z cele plaze? Fakt, ze vsichni utekli a on byl jediny kdo strilel me prijde taky divnej, protoze dejme tomu uz byla pokrocila doba, hodne jich prijelo a dole bylo cca 4000 bojeschopnejch vojaku, na jeho useku jich dejme tomu 1000 bylo pribito k zemi jeho palbou. Ale umirali postupne, jeho palba mohla pokryt v jeden okamzik zlomek toho mnozstvi aby byli tak zamestnani schovavanim, aby nemohli strilet. A ten zbytek vidi nahore na kopci siroko daleko jedinej rvouci kulomet slehajici plamen a proud olova a zustanou lezet na zemi a koukat se na nej? V pripade nejakych novacku bych byl schopen uznat, ze v soku tam vsichni lezi mezi hromadami mrtvol a kratery neschopni akce, max. se modlici :) Ale tohle nebyl pripad jednotek co se tam vylodily. A kdyz tech cca 500 (kdyz budu skromnej) by zamirilo zhruba na zaslehy nahore na kopci a vsichni by palili jak o zivot.. no vlastne o zivot, tak by Sverloh rychle skoncil. 1000 bych uznal, ale 2000 ne.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #25 kdy: Listopad 14, 2007, 03:13:28 »
Citace
Pokud si dobře pamatuji, BBC natočila i jeden hraný dokument o vylodění, kde byla část Severlohovi věnována a kde ta čísla taktéž říkali.

Pokud já si dobře pamatuji bylo to celé o Gockelovi a zmiňují se tam jen, že vystřílel 10 000 nábojů.Ale nechci se hádat snad myslíme stejný dokument.
Ampulle !!!

Milan S.

• Finská armáda
« Odpověď #26 kdy: Listopad 14, 2007, 05:34:02 »
Jak jsem psal výše, tak o Gockelovi jsem zase našel informaci, že on si zas tolik nezastřílel, ale byl jeden z posledních Němců na pláži. Celkově se ty informace dost rozcházej :(

k-dog

• Host
« Odpověď #27 kdy: Listopad 15, 2007, 10:29:24 »
je možný, že to bylo o Gockelovi, jméno už fakt nevím..Každopádně o SEverlohovi jsem četl asi na 5 různých zdrojích..a info bylo shodné..Je možné, že jich zabil daleko míň, ale zůstávám tooh názoru, že jich mohlo být 2000 a že to není nemožné..

flak88

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. července 2008
« Odpověď #28 kdy: Listopad 08, 2009, 08:01:58 »
MG42 je solidni masomlejnek a behem par sekund by urcite poslal k panu kompletne narvanej vylodovaci clun, ale ze by Hein mel na svedomi 80% ztrat z cele plaze? Fakt, ze vsichni utekli a on byl jediny kdo strilel me prijde taky divnej, protoze dejme tomu uz byla pokrocila doba, hodne jich prijelo a dole bylo cca 4000 bojeschopnejch vojaku, na jeho useku jich dejme tomu 1000 bylo pribito k zemi jeho palbou. Ale umirali postupne, jeho palba mohla pokryt v jeden okamzik zlomek toho mnozstvi aby byli tak zamestnani schovavanim, aby nemohli strilet. A ten zbytek vidi nahore na kopci siroko daleko jedinej rvouci kulomet slehajici plamen a proud olova a zustanou lezet na zemi a koukat se na nej? V pripade nejakych novacku bych byl schopen uznat, ze v soku tam vsichni lezi mezi hromadami mrtvol a kratery neschopni akce, max. se modlici :) Ale tohle nebyl pripad jednotek co se tam vylodily. A kdyz tech cca 500 (kdyz budu skromnej) by zamirilo zhruba na zaslehy nahore na kopci a vsichni by palili jak o zivot.. no vlastne o zivot, tak by Sverloh rychle skoncil. 1000 bych uznal, ale 2000 ne.
Kolego není to o tom, jestli uznáte, nebo neuznáte, je to o tom, že probíráme něco, co je faktem a nikdo to nikdy nezpochybnil. Tak například v německé příručce k MG 42 se píše, že díky své kadenci 1 200 ran za minutu a dostřelu 3 000 metrů je nutno zvládnout prvotní opojení ze střelby a šetřit municí, v čemž dávám za pravdu K-dog. Navážíte se do něj jen proto, že na to máte jiný názor, ale prostě to berte jako fakt, republican Party nekomentuji vůbec, ale např. Vámi popsané zášlehy vůbec nikdo nemusel vidět v té vřavě způsobené podporujícím dělostřelectvem, abych řekl, byl to takovej šrumec, že někde bokem umístěný palpost kulometu nemusel ani nikdo postřehnout a Sverloh mohl nerušeně střílet, vždyť uvažte i to, že jedna kulka mohla/musela zabít třeba i 3 vojáky. Zkuste se také zamyslet nad tím, proč byla právě Omaha jediným úsekem, kde Eisenhower zvažoval stažení, nevíte někdo náhodou, proč jim to na Omaze nešlo? Já to vidím v katastrofálních ztrátách US Army a teprve když Sverloh přestal střílet, pohlo se to kupředu, protože opravdu ho nikdo dost dlouho "nezmerčil" a proto klidně střílel. Jestliže k tomu měl podmínky a on je měl, pak se stalo, co se stalo. flak88.
flak88

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #29 kdy: Listopad 08, 2009, 08:38:06 »
Odpovieš mi teda na otázku, čo robil celé tie hodiny zbytok nemeckého 916. pluku, ktorý bránil pláž Omaha, keď všetkých Američanov, ktorá padli v ten deň má na svedomí jeden človek ??
The only easy day was yesterday.