Anketa

Jaké mince sbíráte?

České a Slovenské území od roku 1918
Rakousko-Uhersko až současnost ČR a SR
Evropa
Zámoří
Celý svět

Autor Téma: Numizmatika  (Přečteno 19852 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

FrantisekPalacky

• k.k. Landwehr
  • Korporal
Re: Numizmatika
« Odpověď #30 kdy: Duben 04, 2011, 06:22:45 »
Mám dost mincí z R-U, ale podle znalce stáří neznamená že by to mělo hodnotu, což mě zklamalo..
Víte někdo více o této minci?Tzv.Ševcovský tolar...
Tato válka by nikdy nemohla vypuknout, kdybychom nebyli vyhnali Habsburky z Rakouska-Uherska a Hohenzollerny z Německa. Vytvořením tohoto mocenského vakua jsme otevřeli prostor pro Hitlerovské a Bolševické monstrum, aby vylezlo ze své žumpy a zmocnilo se opuštěných trůnů.
Winston Churchill

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #31 kdy: Duben 04, 2011, 10:07:52 »
Ano ano, např. po zavedení korunové měny se začaly razit koruny (krone) a haléře (haller). A to roku 1892. Ovšem ty nebyly raženy v nijak oslňujících počtech....např. 1 koruna 1892 rakouské ražby stojí přibližně nějaké 4000kč zatímco následující rok 1893 dokážete sehnat ve výtečném stavu (bylo jich už 1000krát více než předchozí ročník) i kolem 50-100kč.

Jinak zde na vaší fotce se jedná o 15ti krejcar, jediný známý ročník ražby je rok 1807, ražená za vlády Františka I. (II.), jež vládl v letech 1792 - 1835. Zde je mincovna město Smolnik. U této mince bych to viděl při špičkové kvalitě (původní barva kovu, nepoškození, kompletní rysy postavy na minci) kolem 400-500kč, ovšem vaše mince je poškozena (nedělejte si nic z toho, já ji nesehnal o mnoho v lepším stavu):
-pouhé obrysy panovníka
-silně poškozený povrch mince do hloubky
-mizející nápisy

V případě, že bych jako zájemce chtěl tuto minci odkoupit (což nyní nechci), nabídl bych vám i se soucitem (i s velkým množstvím soucitu, nad prodávajícím zbožím)....maximálně 50-70kč

Zdraví,
POSPEC
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

nomad74

• Caporal-chef
« Odpověď #32 kdy: Duben 04, 2011, 11:20:25 »
Ja vlastnim mnoho minci ale skor to su iba teketo z Poľska Ukrainy mam jednu zo spojenych arabskych emiratov. Suto väčšinou mince 10 alebo 20 rkov stare ale vlastnim aj mincu z roku 1939s portretom A. Hlinku. To si cenim najviac. Mam aj dve 10 centove slovenske mince, ktore maju na strednej vežičke vlajočku. Hodnota je okolo 30€ ale to je tažko predat. Je ich iba 100 vyrazenych. TO je moja zbierka. A ak by mal niekto zaujem kontaktujte ma  ;) .... :D 
Si vis pacem, para bellum

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 13, 2014, 07:13:50 »
Trochu oživuju.

Sbíranáním mincí se nevěnuji (i když bych chtěl) ale přesto jsem vypátral něco
Papírová bankovka: 20 slovenských korun ze 6.Septembra 2004
3x slovenská 1koruna  2x z roku 1993 a 1x z roku 2006
1x slovenská 2koruna  z roku 1993
1x slovenská 5koruna z roku 1994
1x slovenská 10koruna z roku 1995
1x maďarský 1 forint z roku 1981 (zezadu je věnec a v něm erb a rudá hvězda)
1x československý 5haléř z roku 1979
1x československý 10haléř z roku 1976
1x československý 20haléř z roku 1986
2x český 50haléř z let 1997 a 2005
1x řecká 50-ti drachma z roku 1994
1x řecká 20-ti drachma z roku 1998
2x chorvatská 2 kuna obě z roku 2013
1x chorvatská 5 kuna z roku 2010
1x chorvatská 50-ti lipa z roku 2005
1x americký čtvt dolar z roku 1968
1x americký 5-ti cent z roku 1993
Několik britských liber a penny
Ale tohle mě obzvlášť znepokujuje (!):
mince velice lehká (asi z hliníku) vypadá to jako 2 části slepené k sobě
je velice stará a poškrábaná
a je na ní napsané z jedné strany: ZVA + ODVIC + (tak je to napsané dokola kolem mince a tam to není plus ale nějaký kříž tučně )
a z druhé strany: je postava a kolem dokola je napsáno: SER   AsA   DE I
Nevíte co to je ????!!!

Jestli je tu nějaký expert muže mi prosím říct jakou mají víše uvedené mince přibližnou hodnotu?
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 13, 2014, 09:47:38 »
Ak ti môžem poradiť, tak ak si to budeš chciet dať ohodnotit niekomu, určite si ho nepúšťaj domov. Kamarád mal zbierku mincí, dal si to ohodnotiť "znalcovi" a potom ho vykradli. Mince samozrejme zmizli.
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 14, 2014, 10:18:03 »
Už jsem trochu pátral a nemůžu nikde zjistit hodnotu těch slovenských korun  ::)  :(

a nemohl by mi tu někdo vysvětlit ty termíny třeba kvalita 0/0  ?
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 14, 2014, 10:54:24 »
termín nula nula je mince v nepoškozeném stavu, prakticky jako zrovna vyražená v mincovně, u starších mincí vzácné - většinou se zde jedná o stav 1/1 (mírně zašlé oběhem), dále 2/2 (výrazněji poškozené) a stavy 3/3 (nečitelné, prakticky kus kovu bez detailů ražby atd.), u starších mincí z první poloviny 20. století a druhé poloviny 19. století se objevují stavy 1/1 až 2/2.

K porovnání, vem si úplně lesklou minci dvacetikoruny z dnešního českého oběhu - lesklá, bez poškrábání či štípnutí, většinou by se dala dát do stavu 0/0, mírně zašlé se označují stavem 1/1 a zbylé, kde jsou již patrné odstíny, matnost a zašlost jsou stavy přelomu 1/2 až 2/2 ....

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 15, 2014, 03:54:04 »
Díky na internetu jsem to nemohl najít našel jsem ale něco podobnéheho ale je to označováno písmeny třeba VG , VF , PROOF atd. hádám že je to skoro to stejné jenom jinak značené.  :)

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 19, 2014, 12:20:23 »
http://www.vykupminci.cz/stupnice-zachovalosti/mezinarodni-oznaceni-minci.html, tak ono mé označování 0/0 atd. je taršího kalibru, nedávno bylo nahrazeno právě těmito termíny. N a stránce v mém příspěvku to máš vysvětleno :)