Autor Téma: Nefunkční skupina - Kriegsmarine  (Přečteno 15440 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hans Lehmann

• Luftwaffe
  • Oberjäger / Unteroffizier - četař
  • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
    • "We are last gantlemen"
Re: Nefunkční skupina - Kriegsmarine
« Odpověď #30 kdy: Listopad 10, 2011, 08:10:15 »
Nikdy som nič podobné nevidel, ale nevyzerá to príliš "autenticky"... Po prvé v nemčine nie je U-Boat ale U-Boot, a potom na obátenej strane je dolu nejaká stránka... asi to bude len reklama...  ;)
"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #31 kdy: Listopad 10, 2011, 11:03:12 »
Štuka - Ďakujem na tej fotke mi to sekne :D

Lehman - vďaka bohu za Silent Hunter Mission Editor :D inak by to asi ani nešlo.

A tá medaila by sa mi v skrini celkom dobre vinímala. No a tých pár nepresností s radosťou prehliadnem ak bude z číreho zlata :D
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #32 kdy: Listopad 11, 2011, 09:29:58 »
Poviedkár - na tej fotke si sa vymydlil a oholil pre fotografa  :D inak si mal bradu po pás a špinu až za nechtami. Na hliadke to inak ani nejde. Ale dala som sem túto fotku, aby sa ťa malé deti nebáli.
Chlapci, oddýchnite si a vyrážame opäť na more. Nepriateľ číha, nepriateľ nespí.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Hans Lehmann

• Luftwaffe
« Odpověď #33 kdy: Listopad 11, 2011, 06:05:36 »
Úsmev ti určite vyčarila tá požičaná medaila... mne taká jedna v skrinke chýba..  ;D

Keď chlapci z Luftwaffe nemajú čas hliadkovať na mori, musia si námorníci poradiť samy, tu sú dve malé príklady:

1. Znázornenie lietadla má málokedy účinok taký akoby si si námorníci predstavovali, hlavný problém spočíva vo výdrži takéhoto lietadla a v spotrebovanej munícií, vďaka bohu že je to len hra...  ;D

2. Alebo si naši námorníci postavia vlastné malé "lietadielko"? Samozrejme! Nie je nič čo by námorníkov na ponorkách zastavilo... ;D

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #34 kdy: Listopad 14, 2011, 02:09:58 »
Lovu zdar! :D
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #35 kdy: Listopad 14, 2011, 07:46:05 »
Momentálne máme ponorku v suchom doku na generálnej oprave takže to tak skoro na akciu navyzerá no doma mám rozrobené niečo takéto:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Bundesarchiv_Bild_146-1978-043-02,_Focke-Wulf_Fw_200_C_Condor.jpg/250px-Bundesarchiv_Bild_146-1978-043-02,_Focke-Wulf_Fw_200_C_Condor.jpg

takže vám zatiaľ budem kryť chrbát zo vzduchu.

Šťastný lov morský vlci!
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #36 kdy: Listopad 15, 2011, 10:30:36 »
Sedím v ponorke a čítam knižku o evolúcii. Môžem sa v kľude vzdelávať, nohy mať vyložené a popíjať čaj. Nepriateľ, keď zistil, že som s Lehmannom na mori, tak zdupkal. :D Len sa tak vlna za ním zčerila.
                                                            E. Vacková

T.Langr

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 04, 2011, 04:41:20 »
Nevidím rozdiel medzi funkčnou a nefunkčnou skupinou. Vidím len rozdiel medzi záujmom a nezáujmom. T.Langr, ak máš záujem o nemecké ponorky, vitaj medzi nami. Skontaktujem sa s vedúcim skupiny veliteľom Lehmannom, aby ťa privítal. Do tej doby by si mohol uviesť , čo ťa najviac na ponorkách zaujíma a čo si v tejto oblasti preskúmal, prečítal, "vybojoval". ;) Čo ty na to?
Zdravim, no jsem teprve v ponorkách takový začátečník, ale hned mě uchvátili. Jezdim po bojištích a letos jsem poprvé navštívil ponorku. Přesně U - 995 v Laboe. A od té doby jsem menší blázen. Nejvíc se mi líbí to hrdinství námořníků ... opravdu šílenci! Konstrukce ponorky sama o sobě je úchvatná. Rád o nich čtu. Ať se jedná o smyšlený děj, či literatura faktu. Pro mě to jsou hrdinové. :) ... byl bych rád kdyby jste mě přijali. Budu se učit a samozřejmě se snažit abych i já vám podal nějaké zajímavosti.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 05, 2011, 09:56:42 »
Mám z tebe radost.  Do naší ponorky se ještě jeden nadšený začátečník vejde. Taky s tebou sdílíme hrdost nad odvahou posádek.
                                                            E. Vacková

Hans Lehmann

• Luftwaffe
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 14, 2011, 08:29:31 »
T.Langr taktiež som tomu rád, avšak s hrdinstvom týchto mužov by si mal trošičku brzdiť... niekto by to mohol zle pochopiť...  ;) To čo však nemusíme ani zďaleka tajiť, alebo nejako upravovať je fakt, že námorníci na ponorkách boli neohrozený a nesmierne odvážny... Kto by sa dnes sám od seba zavrel na mesiac do neskutočne malého priestoru, ešte znásobeného pocitom pod vodou, s nepriateľmi nad hlavou... Nekonečné hry na mačku a myš...

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 14, 2011, 01:55:16 »
Lehmann, už sme mysleli, že Ťa nepriateľ dostal. Hliadku si mal  dlhú. Kde Ťa čerti odniesli?  Prúdy Ťa zaniesli mimo trasy nepriateľských konvojov. A zatiaľ nepriateľ do hrste sa smial.
                                                            E. Vacková

Hans Lehmann

• Luftwaffe
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 20, 2011, 09:46:36 »
V poslednom čase sa na našu ponorku zamerali britské jednotky... trochu sme prehnali útok na konvoj v severnom atlantiku... nepriateľ však aj napriek všetkým snahám ešte nezlomil morálku mužstva...

(môj počítač vypovedal službu, dúfam že po sviatkoch dostanem nový... ospravedlňujem sa za tak veľký časový odstup)

ObLt. Lehmann

T.Langr

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 21, 2011, 12:05:46 »
Zdravim všechny námořníky :) tak jsem se k vám přidal a mám Silent Hunter 3 :) zatim to moc neovládám :D ale to bude tim, že to mám zatim v Anglickém jazyce. Vy to hrajete nějako přes internet? :) :P

T.Langr

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 24, 2011, 08:52:34 »
šťastné a veselé vánoce vy mořský vlci!

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #44 kdy: Prosinec 27, 2011, 02:12:26 »
Zdravim všechny námořníky :) tak jsem se k vám přidal a mám Silent Hunter 3 :) zatim to moc neovládám :D ale to bude tim, že to mám zatim v Anglickém jazyce. Vy to hrajete nějako přes internet? :) :P

www.silenthunter.cz/forum   

Sem se podívej, nasávej informace a uč se......zatím s automatickým zaměřováním torpéd....a za dlouhý čas přejdeš k manuálnímu :-)

Na internetu se to taky hraje, ale myslím, že minimálně půl roku si zcela jistě vystačíš sám...:-)

Dobrý lov. 
"пуля дура, штык молодěц!!!"