Autor Téma: Claus von Stauffenberg  (Přečteno 12619 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rastislaus

 • Host
Claus von Stauffenberg
« Odpověď #15 kdy: Září 17, 2007, 11:06:25 »
Citace: "Panzer"
Podľa neznámeho českého filozofa, ak by führer pri atentáte zahynul, uzavreli by zrejme atentátnici so spojencami mier. Inými slovami, Nemecko by sa vzdalo len preto, že führer padol. A práve vďaka tomu by neskôr Nemecko mohlo opäť povstať ako vojenská veľmoc!
 Co by mali z toho mieru, ked Rusi aj Spojenci chceli bezpodmienecnu kapitulaciu ? Keby Hitler pri tom atentate zomrel, tak by vojna urcite coskoro skoncila a Nemecko by bolo tak ci tak rozdelene na okupacne zony a muselo by vydat nacistickych pohlavarov.

Peter Steindl

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 790
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2009
Claus von Stauffenberg
« Odpověď #16 kdy: Září 17, 2007, 05:07:24 »
Citace: "Panzer"
Chvalabohu, že to Stauffenbergovi nevyšlo!!!Aj keď  to tak na prvý pohľad vyzerá, fakt nie som nazi!Vychádzam len z článku jedného českého filozofa, ktorý bol uiverejnený krátko po vojne a podstatou ktorého bola myšlienka, že je veľkým šťastím pre ľudstvo, že Nemci prehrali vojnu ako národ a že ju neprehrali len v dôsledku Führerovej násilnej smrti!Podstatou tejto myšlienky je fakt, že Nemecko po prvej vojne sa dokázalo postaviť na nohy len vďaka tomu, že podľa nich vojnu prehrali kvôli "rane do chrbta". Inými slovami že zařvali na komunistický odboj vnútri krajiny.Podľa neznámeho českého filozofa, ak by führer pri atentáte zahynul, uzavreli by zrejme atentátnici so spojencami mier. Inými slovami, Nemecko by sa vzdalo len preto, že führer padol. A práve vďaka tomu by neskôr Nemecko mohlo opäť povstať ako vojenská veľmoc!
Ani se příliš nedivím, že ten "filosof" raději zůstal anonymní. Moc by mě totiž zajímalo, jestli jemu osobně mezi 20. červencem 1944 a 8. květnem 1945 někdo zahynul v koncentračním táboře, byl popraven nebo padl na frontě.

Ten člověk si patrně neuvědomil, že kdyby se atentát zdařil, nemusely zemřít miliony lidí. Varšava nemusela být srovnaná se zemí, mnoho Židů mohlo přežít, sedmnáctiletí chlapci z Německa by nemuseli jít s panzerfausty proti tankům. Pokračování války mohlo vyhovovat jenom bezcitným stvůrám a válečným štváčům, kteří chtěli ještě něco vytřískat.

Navíc není možné srovnávat ww1 a ww2. Po první světové válce nebylo Německo okupováno, po dřívějším konci ww2 by stejně bylo.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

Páter

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 962
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 12. května 2008
Claus von Stauffenberg
« Odpověď #17 kdy: Září 17, 2007, 09:39:57 »
Cele je to len o dohadoch. Ako mozes tvrdit, ze vojna by nepokracovala? Stalin by urcite nesuhlasil s mierom, ked mal vojnu takmer vyhratu. Pochybujem, ze aj Britania a USA by boli naklonene tejto myslienke, kedze podmienka bezpodmienecnej kapitulacie bola dohodnuta uz ovela skor a Nemci by na nu nepristupili.
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

fafin

 • Wehrmacht
  Gefreiter - svobodník
 • Příspěvků: 22
Re: Claus von Stauffenberg
« Odpověď #18 kdy: Listopad 18, 2012, 07:45:04 »
Otázkou je, zda-li by po úspěšném atentátu a převratu Spojenci přistoupili na separátní mír, jak se v Německu čekalo. Spíš ne-e. Pokud by ale na druhou stranu byli schopni sami Němci přistoupit na bezpodmínečnou kapitulaci již srpnu, nebo září roku 1944, neznali bychom dnes údaje o statisících popravených vězňů na "poslední chvíli", kdy se zametali stopy, nečetli bychom o absolutně vybombardovaných Drážďanech a dalších městech (např. Mohuč, Hildesheim), zastavilo by se válečně běsnění na všech civilních obyvatelích Evropy. A to jsou pouze nevojenské výčty. Situace, ve které se Německo nacházelo, byla vojensky již zkrátka neřešitelná a každý mrtvý voják byl mrtvý zbytečně. Ať byl u jakékoliv armády.
Spiklenci tedy podle mého měli do akce jít s vědomím, že pokud nebude se Spojenci řeč o separátním míru, budou muset kapitulovat. Jinak jejich převrat neměl pražádný smysl.