Anketa

CO si myslite o maďarských tancích druhé světové války ?

Nejlepši na světě
2 (2.7%)
To nejlepši co si mohli dovolit
16 (21.6%)
Jde to
15 (20.3%)
Ty česky podvozky jsou z toho nejlepší
29 (39.2%)
Hromada železa
12 (16.2%)

Celkem hlasů: 25

Autor Téma: Maďarské tanky  (Přečteno 27251 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

  • Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Příspěvků: 2045
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Maďarské tanky
« Odpověď #30 kdy: Březen 17, 2015, 11:31:04 pm »
Tas 44M aneb Panther na maďarský způsob .....S rostoucí kvalitou tanků nepřítele si i Maďarsko uvědomilo potřebu vlastnictví středního tanku schopného boje s nepřítelem. Jeden tank již byl vyroben, který by se maďarské armádě zamlouval - německý Panzer V Panther, ovšem Němci je odmítli uvolnit pro maďarskou armádu.

Proto se maďarská strana rozhodla o vlastní konstrukci, přičemž chtěli použít stejné dělo a motor jako měl Panther, ovšem Němci pro maďarskou stranu uvolnili pouze licenční výrobu děla KwK 42. Maďarská strana proto použila motor domácí výroby a to typ Manfred Weiss-Z, který měl být ve vozidle v páru, čili jeden stroj měl míti dva motory shodného typu.

Celkově byly postaveny dva prototypy - první z nepancéřované ocele, druhý z pancéřové. První prototyp byl téměř hotov či byl ve slibné fázi vývoje, když 27.7. 1944 na továrnu Weiss Manfréd podnikly americké bombardéry nálet a stroj byl plně zničen. Výroba druhého prototypu byla přesunuta tedy do závodu Granz, kde ovšem stopy ohledně tohoto stroje definitivně mizí ....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/