Autor Téma: Komentáře k povídkám (2.část)  (Přečteno 32281 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Re: Komentáře k povídkám (2.část)
« Odpověď #105 kdy: Květen 17, 2012, 09:11:34 »
Sláma má pravdu. Jedno ostré slovo dokáže autorovi skaziť chuť k dokončeniu nielen jednoho diela ale aj vôbec k pokračovaniu v tvorbe.

Osobne skôr preferujem nejaké vytýčenie cieľa pred začiatkom písania (nie vždy je mi však jasné ako príbeh skončí). Cesta k cieľu sa už odvíja sama od seba a je len na fantázií autora a jeho konštruktivite aby dej dával napokon zmysel, obsahoval pointu, a neustálym nabaľovaním sa nových a nových situácií, postáv a všetkého ostatného sa ti nezosypal na hlavu ako domček z karát.

Alebo to môže skončiť tak že sa v príbehu pustíš do rozláčnejšieho vysvetľovania slepých uličiek (minulosť nepodstatných postáv ktoré o 20 strán aj tak zomrú nie je podstatná a vždy po dokončení príbehu môžeš založiť nový opisujúci tú postavu ktorú chceš z pôvodného príbehu zvýrazniť ešte viac) a napokon sa ti z jednoduchého príbehu stane chobotnica ktorá má začiatok ale nerozoznáš jej koniec.
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
« Odpověď #106 kdy: Květen 18, 2012, 08:07:11 »
Já se vždycky dostanu do nějakého "sporu"!  ;D Pánové, to že jsem mu doporučil psát jako surrealista, neznamená, že snad neakceptuji nebo dokonce opovrhuji autory, jež mají promyšlenou dějovou stavbu, i já píši s částečně promyšlenou stavbou (bez toho to nejde), ale PRO MNE (a pár píšících přátel, ano opravdu jsme se na tom shodli) je lepší psát metodou bez přehnaného "předvymýšlení", jinak to dopadá bledě.
Samozřejmě vám neberu váš názor a ani na vás tímto neútočím.
Užijte pěkného dne  ;)
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #107 kdy: Květen 18, 2012, 08:43:20 »
to RainBowPolux : Ani já to nemyslel jako spor. Snad jenom, lze toto naše psaní a vyměňovámí si názorů brát pouze jako odbornou debatu "literární intelektuální menšiny" na tomto foru.   :)  Ani v nejmenším jsem nepomyslel na spor, natož tak útok!!
Asi ta nějak, že....
Sláma

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #108 kdy: Září 05, 2012, 03:42:20 »
Peterh, pěkné povídky. :)
Navíc ta fotka z Poslední útok mě docela naladila na jednu diorámu :D
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #109 kdy: Září 05, 2012, 03:56:23 »
dík ;)
ono stačí hledat tu slavnou serii fotek od Poteaux, existuje k tomu i video... případně mohu najít.

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #110 kdy: Září 05, 2012, 04:27:33 »
to peterth: připojuji se. krátké, ale silné.... líbilo se mně.
Sláma

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #111 kdy: Září 05, 2012, 08:15:35 »
Honza C.: z počátku sem se zalekl délky, nevadilo by kdyby si ji rozdělil na dvě poloviny, pak sem se ale začetl a rychle celou povídku přelouskal. Šikovná práce - chválím. Velice čtivé.

Peterth: připojuju se k chvále. Krátké, ale výstižné. Nevím proč, ale hned se mi vybavil Pospecův článek o bojích na Hodonínsku.

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #112 kdy: Září 05, 2012, 09:11:03 »
Děkuji vám pánové...
Já nemám talent na moc dlouhé povídkové psaní :D (je to součást původně reportáže z KVH akce), proto jsem chtěl, aby to bylo úderné, přesně vystihující situaci - člověk pak nemá šanci se zamotat... takové zpestření, aby u článku nebyly jen fotky, navíc se tam zamíchá, co jsme tam skutečně prožili, taková drobná "zážitková konzerva" ;)
Ano, a inspiroval jsem se také částečně situací v Bělovsi a Náchodě ´45...

ps. Mě se také ta Honzova věc (mmch. je to zpracované dle skutečné události z jihu Čech !), líbila velmi již tehdy...

MarkusSz

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Re: Dušičky 41
« Odpověď #113 kdy: Říjen 08, 2013, 07:18:29 »
Je to veľmi skrátený príbeh, zktorého by sa dal urobiť aj dvoj hodinový film. Ale nápad nie je zlý. Dobré to je!

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
Re: Re: Dušičky 41
« Odpověď #114 kdy: Říjen 08, 2013, 08:59:40 »
Ač jsem rád, že se povídka líbila musím apelovat aby komentáře byli psány do příslušného Topicu (mě je to jedno, ale pravidla jsou pravidla  :D )
My vyhráváme díky našim Tygrům!