Autor Téma: Komentáře k povídkám (2.část)  (Přečteno 31706 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
Komentáře k povídkám (2.část)
« kdy: Leden 14, 2011, 11:35:40 »

Kdokoliv, kdo chce něco podotknout k povídkám, ať to prosím napíše sem a nikoliv za povídku jako post reply, zachová se tak pořádek. V knížce za kapitolou taky nejsou komentáře čtenářů....

Dále bude po delším čase vždy přesunuto několik stránek komentářů do Archivu v důsledku omlazení fóra.

Děkujeme....moderátoři sekce Autorské Povídky
Filip Junek, R. Sedláček (Rase)

They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: Komentáře k povídkám (2.část)
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2011, 12:34:05 »
Bylo těžké, posoudit jednotlivé povídky a určit "nejlepší"..např. povídka Stuky mne překvapila svou květnatostí jazyka a je na ní vidět, že jí psala žena, což samozřejmě vůbec není handicap, ale je to četba pro jiné rozpoložení mysli než zrovna jsem..Sláma mne překvapil tématem a jeho pohledem na věc, kde je vidět rozhled autora a jeho moudrý pohled na věc a oprostění se od předsudků...Jeho povídka je taková jemnější...v dobrém slova smyslu. Ale přiznám se, že u mne zvítězila určitá primitivnost , která u mne při četbě převažuje a to je boj...kde se každý obnaží a člověk pozná s kým má tu čest..A to umí vystihnout právě Junek, kterému jsem dal hlas pro nejlepší povídku .......Samozřejmě, znáte to jistě sami, někdy chcete protestovat, někdy jste smířlivější jindy chcíplej..a podle toho sáhnete do knihovny...A je v tom i určitá osobní averse k  příběhům, které popsala Hakky, kde působení partyzánů samozřejmě morálně opodstatněné, ale přesto působící někdy jako rána zezadu a dobíjení raněných...Naposledy ve mně uvízla výpověď  zběhlého vojáka Slovenského státu , který měl dokázat loajalitu k sovětským partyzánům tím, že zabije německého vojáka a provedl to tak, že šel k Německé hlídce ve Slovenské uniformě a voják ani nechtěl heslo, Slovák pozdravil ahoj kamaráde, připálíš mi cigaretu..? Němec ochotně zapálil zapalovač a naklonil se k druhovi ve zbrani a on mu vrazil kudlu do břicha...Proto jsem tohle téma trochu přehlédl..Jinak přeji všem spisovatelům  vstřícné vydavatele... ;)

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #2 kdy: Leden 25, 2011, 09:17:22 »
Filip Junek - tak sme se konečně dočkali. Tohle je asi poprvé kdy sem se nenechal zaskočit obsáhlostí textu a celý článek jsem přečet. Je třeba říct že sem ho zhltnul jako nic. Výborná práce.
Dokonce mě přivedla k myšlence sepsat článek o RAF - Rote Armee Fraktion, nebo spíše povídku z téhle doby. Nuž uvidíme co z toho bude.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Leden 26, 2011, 03:46:09 »
Rase: Díky moc, popravdě, psal jsem to, když jsem měl virózu, takže ten konec možná není nic moc, ale ve druhém díle to snad bude lepší. RAF mi není neznámmou kapitolou, něco málo o Frakci rudé armády vím, tuším, že to byl případ zabití Aldy Mory, ne? Každopádně ta I.R.A mi přišlo docela zajímavý téma...
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #4 kdy: Leden 26, 2011, 07:59:29 »
Doporučuju film Baader Meinhof Komplex. Ten se odehrává v době první a druhé generace RAF.
Jinak skupina působila od roku 68 do 90. let a pozabíjeli velké množství politiků, později i běžných lidí.
Jinak tě organizace skoro totožná s IRA, taky je naháněli policisté, dokonce měli i hodně sympatizantů.

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #5 kdy: Leden 26, 2011, 09:37:56 »
Jojojo, ten film znám. :) Vim, že to je o RAF, jen jsem si nemohl vzpomenout na tuhle dvojici. Vim, že ve světě terorismu jsou to známý jména. RAF má/měly příznivce spíše v levicovém spektru, tomu odpovídaly i jejich cíle. Co se příznivců IRA týče, tak tady záleží na tom, z jakýho pohledu se na problém člověk dívá. Pokud to vidí z pohledu náboženství, to je takové nejfrekventovanější hledisko, což jsem v Séanovi použil jen lehce. Pak je druhý hledisko, který se moc neprezentuje logicky ve vztahu ke Spojenému království, sice ten fakt, že je to spíš problém územní, jak náboženský. Protože UK si přeci nemůže otevřeně do světa vykřičet fakt, že nejsou schopni udržet celistvost svojí země právě v oblasti Severního Irska. A tohle hledisko jsem se snažil rozvést v prvním díle Séana McLoughlina... Což si myslim, že se povedlo. :)

-Bobby Sands

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #6 kdy: Leden 26, 2011, 10:06:00 »
Jelikož sme o tom dneska pořád kecali, tak sem sepsal první část povídky o RAF. Jméno sem nezmiňoval schválně, jelikož se mi nechce dodržovat historické souvislosti... tady je tedy příběh pana K (jako od Kafky :D) a jeho boj za revoluci v Německu.

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #7 kdy: Leden 27, 2011, 09:45:43 »
Zaměření se pomalu mění. Východní a všechny možné fronty 2. svět. v. ustupují do pozadí a na scénu se dostávají pololegální a ilegální skupiny :DD No, jak jen budu mít trošku času, podívám se na to. :)

-Bobby Sands

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #8 kdy: Leden 28, 2011, 11:06:40 »
Séan McLoughlin nakonec nebude mít pouze 2, ale nakonec 3 díly. Nyní jsem započal práce na druhém. V něm příslušníci Mortonovy buňky podniknou v prvním díle plánovaný útok na vojenské kontrolní stanoviště. Jen nastíním, že v díle 3. pak budou prchat před vyšetřovateli. Konec samozřejmě prozradit nehodlám ;) Přibližné vydání: první půlka února.

Po dokončení této minisérie se hodlám opět věnovat Novým Čechám. Možná (Určitě) se dočkáme úplně nového ostrova, pracovně nazvaného Větší Morava, ale s největší pravděpodobností se bude jmenovat nejspíš jinak. Bude asi tak stejně velký jako Nové Čechy. Zeměpisně už bude odlišnější. Bitvy a střety s jednotkami sovětské armády budou orientovány vyloženě na partyzánský způsob (přepad, atentát, bombové útoky, nájezdy na základny).  Plánuji příběh i v roli ženy :) Ještě nemám plně rozmyšleno, zda to bude jen jedna dlouhá série s jedním/více hrdiny, nebo jako Nové Čechy, kdy byly příběhy každý pes jiná ves :) aby se  zmapoval ostrov celý, takže víceméně počítám s druhou variantou. Pro některé příběhy mám vybrané skutečné oblasti, avšak vesnice a místa se budou jmenovat jinak.
Přibližné vydání prvního dílu: druhá půlka/konec února

-Bobby Sands

habr100

• Slovenská armáda
  • Strelník
  • Techno zen
« Odpověď #9 kdy: Únor 01, 2011, 03:02:21 »
Jelikož sme o tom dneska pořád kecali, tak sem sepsal první část povídky o RAF. Jméno sem nezmiňoval schválně, jelikož se mi nechce dodržovat historické souvislosti... tady je tedy příběh pana K (jako od Kafky :D) a jeho boj za revoluci v Německu.
tak to som zvedavy na pokracovanie, pretoze mi to v tuto dobu pripade, ze take slovenske RAF by sa viac ako zislo :D

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #10 kdy: Únor 01, 2011, 03:51:43 »
Taky už mě napadlo, že by další díl byl v alternativní budoucnosti, nebo tak něco. Nějak to ještě musím vykoumat.
Rád bych tam totiž zmínil Nestora Machna, Bélu Kuna, Cheguevaru nebo i jiné anarchisty, ať je trochu sranda.
Možná o nich bude přemýšlet hlavní hrdina a celý příběh se bude odehrávat v jeho hlavě... nebo snu (!)

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #11 kdy: Únor 01, 2011, 07:06:45 »
Filipe, radši piš o IRA - pokud mohu poprosit. RAF snad chvíli nééé, proboha. :D
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #12 kdy: Únor 01, 2011, 07:41:31 »
Rase: ve snu?? Heej, tak to bude krutý :) Na fórum proniká surrealismus :D
Stuka: No neboj, ten druhej příběh už bude zábavnější, už se sem tam bude střílet :)

-Bobby Sands

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #13 kdy: Únor 02, 2011, 12:01:09 »
Takže ja sem pridávam dnes novú poviedku - Za rodinu!!! Práve teraz totiž premýšľam ako sa ďalej vyvinie 81 a toto už mám hotové. Je to jedna z kratších prác takže sa ju posnažím hodiť sem čo najskôr celú.

(Vážené víly kouzelných příběhů a vážení rytíři pera, prosím upozorňuji, že téma "PanzerRedakce aneb na čem se pracuje" slouží pro zamluvení faktografických článků, aby víc uživatelů nepracovalo naráz na shodném tématu. Vámi vytvořenou povídku nikdo nevyfoukne, na plány a upozornění ohledně povídek používejte toto téma /"Komentáře k povídkám"/ ) *T*
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

poviedkar

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
« Odpověď #14 kdy: Únor 07, 2011, 02:35:44 »
Tak. S veľkým ufffffff na perách vám oznamujem že poviedka Za rodinu!!! je konečne hotová. Trvalo mi dlhšie ako som čakal preniesť 9 strán veľkého zošita sem na fórum. Ale konečne som hotový!

Dúfam že sa vám bude príbeh páčiť aj keď k nemu mám aj alternatívny koniec ktorý sem možno niekedy prihodím. Neviem. Zatiaľ budem čakať na vaše ohlasy a popracujem na pokračovaní ostatných nedokončených prác.

Zdar!
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman