Autor Téma: Haunebu - Informační mezera v nacistickém výzkumu  (Přečteno 10668 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
Haunebu - Informační mezera v nacistickém výzkumu
« kdy: Prosinec 06, 2010, 02:19:39 »
HAUNEBU -  INFORMAČNÍ MEZERA V NACISTICKÉM VÝZKUMU

Ad 1.: Thule a Vril
   Než začnu o Haunebu vůbec mluvit...

Odkud se vzaly tyto pojmy. K odkrytí těchto pojmů je nutné zabrousit do takové...šedé historické zóny, jakou je okultní minulost Třetí říše. Významnou a téměř těžko zastupitelnou roli ve vývoji Třetí říše a hlavně NSDAP tvořila celá skupina paranáboženských fanatiků, kteří se sdružili hlavně kolem okultních společností Thule a Vril. Kromě těchto tu byla celá řada méně významných, dalo by se říci i sekt. Ty však neměly takovou moc. Vril a Thule nezřídka ovládaly samotný výzkum a vývoj zbraní, které však nikdy již nebyly použity. O tom bude pohovřeno dále ve vztahu k organisaci Černé slunce.

B) Co je ona Thule. Thule, nebo spíše ultima Thule (nejzazší Thule) je podle středověkých kartografů země, která se nachází na samém okraji jejich tehdejšího známého světa. Ještě přesnější překlad je spíše „za známým světem“. Může tedy jít o mytickou zemi. Ze zeměpisného hlediska to má být pevnina na dalekém severu. Moderní vědci se domnívají, že se jedná o Island, norský ostrov Hitra nebo Faerské ostrovy. Právě zájem ze strany okultistů o tento mystický a nedokázaný původ země Thule podnítil vznik stejnojmenné okultistické organizace. To, čím se zabývala zde nebudu příliš rozvádět, protože rozsah činnosti je tak široký, že bych se dostal někam úplně jinam. V kostce stačí říct, že primárním zájmem byl okultismus.

B) Co je Vril. S pojmem Vril se setkáváme zhruba v polovině 19. století, kdy anglický novinář Edwar Bulwer-Lytton napsal knížku „The Comming Race“ - Přicházející rasa. Nastínil v ní teorie tzv. Duté země, v níž má žít neuvěřitelně vyspělá rasa. Kniha je velice poutavá a čtivá, proto ji celá řada lidí pokládala za naprosto pravdivou a svědeckou výpověď.

Vril se tedy dostal do ohniska zájmu okultistů. S čím přišli? Došli k závěru, že Vril je mimo podzemní říše i jistá éterická síla, která je s to z obyčejného člověka stvořit Nadčlověka. Slovo bokem: Vril byla čistě ženská organisace.  Kladla si za hlavní cíl vytvoření Nadčlověka. Samozřejmě ve spojení se silami přírody.

Právě Adolf Hitler a jeho okultistické spolky stoprocentně věřily v existenci této podzemní rasy a síly. To je také důvod pro to, proč Hitler nechal takové organisace pracovat nezávisle na nacistickém aparátu, ačkoli on sám okultní výzkum nikdy nepodporoval. Od toho tu byl Himmler. Mimo jiné, samozřejmě. Ale zpátky k síle Vril. Ta tu měla zanechat mimo jiných věcí právě i hákový kříž. Podle výzkumů však víme, že s hákovým křížem přišel hinduismus, archeologové jej objevili i u Indiánů a podobné kříže jsou spatřitelné i v kultuře keltské.

Tyto dva pojmy se staly klíčovými pro založení oněch dvou okultistických skupin v nacistické Třetí říši. O jejich existenci není příliš známo, protože pracovaly velice skrytě. Co se týče jejich objevů, tak většina toho je zahalena těžko prostupnou rouškou tajemství. Jisté je však to, že byly po zničení velkoněmecké říše zajištěny buď Spojenci nebo Sověty. Co se s okultním výzkumem dělo dál, to není jisté.

Ad 2.: Cesta k Haunebu
   Odkud přišlo?

Začnu prostě. A aby jste se nenudili po předchozích odstavcích, pokusím se vás trošku popíchnout. Existence Haunebu nebyla nikdy prokázána. Zcela určitě se jedná o diskoplán, nebo letoun diskovité kontrukce pro více, než jednoho člena posádky.

Jeho vývoj nezačíná na rýsovacích prknech v oddělení výzkumu v Junkersových závodech, ani v kancéláři pana Messerschmita, nebo snad Heinkela. Ani bratři Hortenové si nehráli se svými kružítky, když zrovna neměli co dělat.

SS totiž založily organisaci s názvem Schwarze Sohne, neboli Černé slunce. Jak jsem již nastínil v odstavci o okultním výzkumu, tady nešlo o nic jiného, než opět o okultismus. Shromáždili vědce, kteří nepracovali pro žádný z leteckých, či jiných zbrojních podniků, a zaúkolovali je vytvořením zbraně, která by zapadala do Hitlerovy koncepce tzv. Vergeltungswaffen, čili zbraní odplaty.

Protože se nedostávalo ropy a už vůbec nemluvě o benzínu, museli vědci z Výzkumného oddělení 4 přijít na jiný způsob, jak dostat jejich diskoplán do vzduchu. Pustili se do vývoje motoru, který by získával energii z ničeho. Byli postaveni před v té době velice složitý technický úkol. Pro vědce jiných zemí velice těžko proveditelný, až nemožný. Sami Američané pak po konci války užasli, když se jim do rukou dostal záznam s funkčním antigravitačním motorkem, který dokázal udržet předmět ve vzduchu po dobu několika málo minut.

Jistý vědec Hans Koehler sestrojil motor s názvem Koehler Magnetstormapparat. Jednalo se o velice složitý přístroj, který měl fungovat na základě magnetické rezonance, kterou objevil dr. Otto Schuman. Ve své podstatě držel předmět nad zemí bez použití tuhého, nebo tekutého paliva. Čistě na principu magnetismu, jenž byl vyvíjen uvnitř jeho stroje.

Ad 3.: Kde je zkoušeli a kolik jich bylo?
   Jestli vůbec:

Kolem počtu diskoplánů, místa jejich vývoje a případných letových zkoušek se točí velké množství otazníků. Jeden tábor, to jsou historici, ten tvrdí, že takové letadlo pravděpodobně nikdy neexistovalo, a jde pouze o výplod nacistické propagandy. Druhý tábor, to jsou konstruktéři, prostí badatelé a lidé se zájmem o takovouto oblast, a i konspirační teoretici, ti tvrdí, že stroje Haunebu skutečně konstruovány byly. A teď kde.

V mrazivé pustině Antarktidy se rozkládalo německé území zvané Neuschwabenland. Nové švábsko. Zde měla existovat základna 211, do které se snad za pomocí ponorek dovážely životně důležité komponenty pro program Haunebu. Její poloha je připisována Muehlig-Hoffmanovým horám a samotná základna měla být postavena v letech 1941-43. Je to však vetchý údaj. Základna byla asi nejspíš zcela soběstačná, to předpokládá existenci generátorů proudu, ubytovací kapacity pro množství vědců, ale také nějaké přistávací plochy pro ony létající talíře. Kam však celé vybavení včetně staveb zmizelo?

Podivné světelné a zvukové úkazy byly pozorovány zejména v prvních poválečných letech. To lze dohledat v odtajněných argentinských dokumentech. Americké námořnictvo se pokusilo tuto oblast prozkoumat a zahájilo celou vojenskou operaci s krycím názvem High Jump. Neobešla se bez ztrát na životech. Zhruba po 100 dnech však Američané doslova utekli. Co našli, to se dodnes neví. Admirál Richard E Bird ve svém projevu v Kongresu pak uvedl, že „Musíme počítat s tím, že nepřítel nás napadne z obou pólů,“...

Kolik jich bylo.
To je otázka, která se nedá dost dobře zodpovědět. Podle dostupných a aspoň nějak ověřitelných faktů měla Říše sestavit celkem tři verze Haunebu. (Haunebu I-III) Posledně jmenovaná verze III měla mít až 70 metrů v průměru, posádku tvořilo 32 členů. Nejlepší na konec, měl dosahovat rychlosti 40 000 km/h a bez doplnění pohonné hmoty, nebo dobytí baterií měl vydržet nějakých 8 týdnů. Měl být dokončen kolem roku 1944, dostal krycí jméno Ostara a uskutečnilo se s ním cca 19 pokusných letů.

Kde je skladovali. Nevíme. Traduje se, že letoun diskovitého tvaru, který by popisem i způsobem letu připomínal létající talíř, byl ukryt na letišti Praha-Kbely. Tady se o něj měla starat skupina vědců, dále pak naprosto uzavřený pozemní personál a jistá skupina vědců, které sem delegovaly SS. Nebo snad Černé slunce? Když se blížil konec války, probudil obyvatelstvo nedaleké, tehdy ještě vesničky Letňany, nebývalý hluk. Jeden z obyvatel vypověděl, že se jednalo o kruhovité letadlo vznášející se kolmo k obloze. Pak mělo v záblesku světla zmizet. Kam? Proč? s kým na palubě? Otázek je mnoho a odpovědi téměř žádné.

Tolik k mému pokusu o první odborný článek...

Filip Junek

Zdroje:

Literatura: Geofrey Brooks, Hitlerovy hrozivé zbraně.

Internet:
Wikipedie, heslo Haunebu
http://ufo.webovka.eu/ufo/haunebu-nemecke-ufo/
http://hucek.cz/l_kopecky/ufo_hoax/ovnis/vril04.htm
http://waffen.mysteria.cz/

They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

bubák

• Host
Re: Haunebu - Informační mezera v nacistickém výzkumu
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 06, 2010, 04:18:50 »
Pro milovníky konspiračních teorií to bude něco.
Napiš mi tu nějaké výsledky operace High Jump prosím.

Ale líbí se mi to ;)

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 06, 2010, 04:31:04 »
Ahoj. To jsem rád, díky :) Hele výsledky operace High Jump... to bude horší :/ Když jsem ten článek psal, tak jsem našel hordu věcí o samotný operaci od nasazených lodí až pomalu po velitele oddílů, ale výsledky, co a jak našli, to jsem nenašel.

Akorát zmíněný admirál řikal to, co jsem napsal. Že je nebezpečí, že USA budou napadeny z obou pólů. Takže způsob, jakým jednotky z oblasti kolem jižního pólu vypochodovaly dává tušit, buď za
a) se střetly s něčím, co základnu (když připustím, že tam byla. A vůbec jestli ještě funkční) bránilo. Třeba stráže, nebo tak. Nebo za
b) že prostě je spíš dostalo klima a drsné podmínky na Antarktidě. Spíš bych se ale přikláněl k té první možnosti. Výsledky High Jumpu jsou pořád utajované, a že je USA odtajní, na to bych moc nesázel.  Zkus pohledat něco na netu, třeba budeš úspěšnější. Někde jsem narazil i na mapku, kde by zhruba měla základna ležet. A na youtubu bylo zajímavé video, které ukazovalo něco jako betonové budovy, rozjezdovou dráhu a kolem nějaké stožáry. Ještě u toho připsali souřadnice, tak jestli máš GoogleEarth, mělo by to jít. Mě to po pravdě neukázalo nic. Zkus ale na YT třeba tagy "Neu Schwabenland, Haunebu, nebo tak něco :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 06, 2010, 04:36:14 »
http://www.youtube.com/watch?v=k0OpF1y3yUQ

Tohle by mohlo pomoci, je to německo/ruský dokument o Novém Švábsku. Narazil jsem na to bohužel až dneska, ale zkus na to kouknout, třeba se něco nového dozvíš :)

-Bobby Sands

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 06, 2010, 07:36:07 »
Odvážny počin, tento článok. Pre tzv. Nazi UFO sa používa viacero označení- Haunebu, Vril, Kugelblitz, Feuerkugel, Feuerball, Rundflugzeug, Flugkreisel,... a v neposlednom rade sem môžeme zaradiť aj projekt Glocke.

Našiel som niekoľko nákresov a dokumentov, ktoré sa tvária ako dobové, ťažko povedať, či sú falošné:

Zbraň, tzv. Donar KraftStrahlKanone, ktorý mali niektoré typy lietajúcich tanierov niesť. Zrejme sa jednalo o energetickú zbraň.

K spoločnosti Vril- v súvislosti s ňou sa často spomína médium Maria Orsic, ktorá mala nadviazať kontakt s akousi "vyššou silou". Vril-geschäft (ak vôbec existovala) mala byť čisto ženské okultné spoločenstvo. Jeho cieľ som neodhalil, ale jeho členky mali z neznámeho dôvodu dlhé vlasy až po zem (teda až na jednu dámu).

Tu sú o niečo serióznejšie informácie:
http://www.hitechweb.genezis.eu/UFOpreprava.htm

A odporúčam prečítať si toto:
http://www.cez-okno.net/clanok/rfz-haunebu-a-vril-vydareny-ufo-hoax
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 06, 2010, 07:48:01 »
Díky za info :). O Vrilech se chystám psát teď. Co se toho týče, to je ještě těžší, jak psát o Haunebu, protože co jsem se dočetl, tak na stránkách byly i mnohdy protichůdné informace. Někdy třeba pisatel zaměnil Vril za Haunebu a naopak. No a pitvat to z anglickýho překladu, to je fakt něco. Specielně Vril je snad něco jinýho než Haunebu a já nevim co ještě :) Na Tebou přidaných obrázcích (Za ně moc díky :) ) je vidět, že se plánovala sériová stavba. Na druhou stranu, jejich pravost se mi zdá docela diskutabilní, jako, že by někde nechali ležet tak důležitou součást dokumentace, jako jsou počty sériově vyrobených kusů, zásadní technické dispozice, to se mi zdá jako vyložený pokus o podvrh, ale kdo ví. Chybí tam třeba razítka, podpisy kompetentních osob. Je to zřejmě pouze část dokumentace. Nejsem technik, nebo tak, ale to vypadá, že je to odněkud ze začátku, ne? Kdo ví, jestli je to pravé, nebo ne :)

O společnosti Vril vím jen tolik, že to byla čistě ženská záležitost s ambicemi na meziplanetární lety. Ty jejich setkání musely bejt celkem show, jako :D :D Jo a ten poslední odkaz, z toho čerpám info pro létající talíře Vril :)

-Bobby Sands

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 07, 2010, 09:51:42 »
Všechno to zní zajímavě, ale bůhví, jak to bylo, taky to všechno můžou být jen plky...anebo taky ne. Je pravda, že byli Němci ve výzkumu mnohem napřed, hovoří se o asi 20 letech před Spojenci a Rusy. Teoreticky bylo možný pomocí ponorek dostat na jih, na Antarktidu materiál a vše potřebné na stavbu nějaké základny určité velikosti, koneckonců německé ponorky v půlce války ovládaly prakticky celý Atlantik. Nicméně prakticky to není tak lehce proveditelné, už jen kvůli tomu klimatu. Proč by stěhovali vývoj diskového letadla zrovna tam?? Kdyby ve skutečnosti byli tak daleko, že by byli schopni něco takového vyrobit, tak by to udělali někde v Evropě, například Norsko, místo, kde se to dá dobře skrýt. Proč by sázeli na jižní pól, kde jsou šílené podmínky pro vše a mysleli si, že po válce udělají nějaký "útok z pólů". Pokud by něco takového vyvíjeli, tak by s tím zkrátka skončili, když Německo padlo a pochybuju, že by po porážce Třetí říše dělali nějaký hokusy pokusy někde na Antarktidě, bez podpory z vnějšku apod. Jesti něco bylo, ví to jen Amíci nebo Rusové a bůhví, kdy promluví.

Pokud jde o ty okultistický skupiny, tak k těm byl Hitler skeptický...nevím, doporučujete nějakou kvalitní literaturu k tomuto tématu?? Onehdá jsem četl asi 200 stránkovou knížku Nacisté a okultismus a skutečná historická fakta jsou v knize omletá páté přes deváté, zkrátka debility (útok na Moskvu v roce 42, zkrátka nepřenosti a zkomoleniny). Je možné, že šlo o chybný překlad do češtiny. Ale v té knize se tvrdí, že Hitler byl skeptický a nedával jim moc podpory, spíš je nechal, aby pracovaly samy. Šlo o téma nacisté a spojení s temnými silami a psalo se tam o tom asi tak, že šlo o různé skupinky bláznů, případně jednotlivce, co dělali hokusy, to je tak vše. Po 70 letech už může za pravdu být považováno cokoliv.
Teplé pivo je horší, než-li studená Němka!

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 07, 2010, 02:58:35 »
Pokud jde o ty okultistický skupiny, tak k těm byl Hitler skeptický...nevím, doporučujete nějakou kvalitní literaturu k tomuto tématu?? Onehdá jsem četl asi 200 stránkovou knížku Nacisté a okultismus a skutečná historická fakta jsou v knize omletá páté přes deváté, zkrátka debility (útok na Moskvu v roce 42, zkrátka nepřenosti a zkomoleniny). Je možné, že šlo o chybný překlad do češtiny. Ale v té knize se tvrdí, že Hitler byl skeptický a nedával jim moc podpory, spíš je nechal, aby pracovaly samy. Šlo o téma nacisté a spojení s temnými silami a psalo se tam o tom asi tak, že šlo o různé skupinky bláznů, případně jednotlivce, co dělali hokusy, to je tak vše. Po 70 letech už může za pravdu být považováno cokoliv.

Odporúčal by som Okultní kořeny nacismu a Černé Slunce od  Nicholasa Goodrick-Clarka, Hitler a tajné společnosti od Philippe Valodeho a ešte Himmlerova křížová výprava od Christophera Halea.
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 07, 2010, 05:05:53 »
To Tiny: Přesně tohle je závěr, který jsem už nechtěl z důvodu přílišné délky do článku psát, ale mám dojem, že jsem ho tu řekl už někde pár příspěvků nazad. Po 70 letech je docela problém už cokoli dohled o nacistickém tajném výzkumu. Hlavně když ještě je zuřivě utajován Američany a Rusy. .)

To Ghola: Poslyš, mě se blíží zkouškový a ty mi sem naposíláš takový tituly. :D Já se potřebuju učit :D Ti tedy díky, no :) Ne vážně, To Černé slunce vypadá zajímavě, aspoň to zase bude nějaký nový pohled na věc. Okultní kořeny nacismu jsem četl, ale nic moc mi to neřeklo a Himmlerova křížová výprava může být zajímavé čtení. Je to formou vyprávění, nebo jako dokument, nevíš?

-Bobby Sands

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 07, 2010, 07:42:09 »
Díky, Gholo...ta výprava je prej dobrá, někde jsem na to čet recenzi. Všechno jsou to takové dohady v oparu záhad. Hráli jste oba Wolfensteiny?? Tam se těchto pojmů jako Černé slunce, Thule atd. chytali :) Samozřejmě si z toho udělali, co chtěli. Dokonce prý ten zámek  RTCW měl být hodně přesně okopírovaný od nějakého skutečně existujícího zámku v Německu, podobně jako Wevelsburg i tento používali nacisti. Tyto záhadný pojmy spojený s nacismem se cpou do her a podobně, takže každej to někdy slyšel, ale nikdo neví, co to přesně mělo být :D Já třeba čet, že runy SS, co měli třeba na přilbách, vůbec nebyly coby označení SS (a celou dobu jsem si myslel, že to tak je), ale 2 blesky měly symbolizovat germánského boha Wotana nebo Thora, už nevím, ale jeden byl bůh bouří nebo tak něco. Takže Himmler a SS si na těchto tradicích hodně zakládali, v podstatě blázni :) Thule, Lemurie, Atlantida, ty výpravy do Asie apod...kdoví, jak to bylo. Stejně tak prý v hradě Wevelsburg údajně byla krypta, kde měli být pochování obergruppenführeři SS po vzoru germánských králů a další věci.
Teplé pivo je horší, než-li studená Němka!