Autor Téma: Hudba vietnamské války  (Přečteno 17532 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
Re: Hudba vietnamské války
« Odpověď #15 kdy: Březen 22, 2012, 12:12:47 »
děkuji za pěkné pokračování z jiného tématu ! a také za pěknou hudební sondu do doby konce 60. let...
upřímně mě nikdy "květinové" ideály moc nebraly a hudba pro mě začíná až na přelomu 60./70. let (a ano, Beatles), kdy vznikaly první pre-hardrockové záležitosti (I. Butterfly, Cream, Yardbirds...) ... právě Hendrix byl podle mě někde na pomezí...
tak trochu bych se chtěl ohradit proti zařazení Deep Purple do té květinové vlny po boku "hippies" kapel... těm tyhle ideály myslím už v roce 70-71 určitě nic neříkaly (viz. Child in Time), samozřejmě jako u všech kapel v tom byl chlast (u DP speciálně, oni o sobě mluví v té době jako o "kapele ochmelků" :D), drogy už tak ne. fakt je, že na prvých třech deskách zde ty květinové vlivy byly !, ovšem již tehdy se DP lišili kvalitní instrumentací a sehraností !
určitě po hudební stránce se od toho v roce 1970 chtěli hudebně oprostit, proto vydali opus a skalní základ heavy metalu In rock (po poměrně vlažně přijatém Concerto for group and orchestra) ! také byli v tu dobu považováni za z nejtvrdších (zde poté převzali iniciativu Black Sabbath) a instrumentálně (zde zdatně sekundovali Led Zepp) nejlepších kapel na světě...
PS: jo a Hey Joe, to je původně tradicionál, předělávalo to hodně kapel, mj. i Hendrix...

snad to bude k pochopení  ;)

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
Re: Hudba vietnamské války
« Odpověď #16 kdy: Březen 22, 2012, 12:24:18 »
samozřejmě jsem si vědom, že DP časově spadají do období vietnamského konfliktu !
spíš je třeba vnímat oddělení od té ideologie "hippies"...
 ;)

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
Re: Válka a hudba
« Odpověď #17 kdy: Březen 22, 2012, 04:17:59 »
Já jsem to psal už na začátku, že to chci spíš udělat jako.... místo písniček z té doby, ne hipísácký peacekoutek, také nesdílím jejich naivní ideály....
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)