Autor Téma: Nechtěný lesk barev  (Přečteno 2597 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Filip Junek

• Čestný moderator
Nechtěný lesk barev
« kdy: Listopad 19, 2010, 10:52:17 »
Ahoj chlapi,

Mám následující problém, tuhle jsem se dal do stavby diorámy. Patlám ruskou pěchotu a koukám, ani po 4 hodinovém schnutí mi barva nezmatněla, ale zůstala taková jakoby lesklá. Nijak sice extra, ale na to, že měla být matná to tomu  moc nenasvědčuje. A to jsem jí mohl míchat do aleluja. Nevíte někdo, co s tím??

Díky,

Filip
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands

bubák

• Host
Re: Nechtěný lesk barev
« Odpověď #1 kdy: Listopad 19, 2010, 11:15:29 »
Zalakovat matným lakem

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Listopad 19, 2010, 11:25:00 »
Nechat pořádně zaschnout a opatrně přetřít ředidlem, Nemám však zjištěno, zda-li to funguje u všech barev.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #3 kdy: Listopad 19, 2010, 03:45:52 »
otázka je, jaké i používáš barvy. Barvy akrylátové, olejovky, nebo nějaké jiné?
Případně od jaké firmy ty barva jsou.

Tony - u skoro veškerých barev to takto funguje, ovšem většinou nesmíš např na barvy Tamiya použíti ředidlo na barva Agama. Každá z těchto firem totiž vyrábí barvy podle svých specializací a někdy by to nedělalo dobrotu.

Nejlepší by bylo, kdyby ještě Filip napsal jaké barvy to jsou přesně, jestli akrylátové nebo ten olej, případně firmu....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Filip Junek

• Čestný moderator
« Odpověď #4 kdy: Listopad 19, 2010, 09:34:44 »
Jo to mě na brigošce dneska taky napadlo, že jsem vtipně nenapsal, jaké barvy to jsou. Takže jedná se o barvy Humbrol. Ale jako jestli jsou akrylátový, nebo jiný, to bohužel nevím. To ředidlo bych vážně nepoužíval, protože používám nouzovku-normálně průmyslový ředidlo :D  Modelářské jdu koupit až v pondělí. Každopádně díky za ten tip s tím lakem, zkusím to. Ještě dneska jsem je ne úplně suché otřel suchým štětcem a zas ten lesk poněkud opadl... Díky za rady porady. Já se tady ještě s nějakým dotazem ukážu, protože mě to začalo dost bavit :)
They have nothing in ther whole imperial arsenal that can break the spirit of one Irishman who doesn't want to be broken

-Bobby Sands