Autor Téma: Atentát a Lidice  (Přečteno 11852 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

venco

• ČSR
  • Podporučík
Re: Atentát a Lidice
« Odpověď #15 kdy: Květen 31, 2012, 07:00:53 »
Tráva bola predom vylúčená, bo by silnej pružine a masívnemu záveru nezabránila v odpálení náboja. Aspoň v seriály to tvrdil zbraňový expert a ja si to tiež myslím. Ja sa skôr prikláňam k tej verzii so vzpriečením náboja. Heydrich je myslený ako 3 muž ríše, hlavne kvôli moci ktorou vládol. Ovládal najväčší bezpečnostný aparát ríše RSHA a na každého zo straníckych špičiek mal spis. Jeho smrť padla iste vhod aj týmto ľuďom...

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #16 kdy: Květen 31, 2012, 08:24:45 »
( Napadlo mne, jak by se asi Heydrich zachoval při atentátu na Hitlera z 20. července 1944. Na kterou stranu by se přiklonil?  Při své inteligenci by asi chápal kam Německo spěje a že smrt Hitlera je jistým východiskem, ale možná by zvítězila věrnost vůdci. A došlo by vůbec k tomu atentátu?  - to jentak mimochodem )

Sten byl skutečně velmi odolný na znečištění, nějaká špína z tašky by jej asi nezasekla. Je škoda, že se nedochoval žádný záznam z prohlídky inkriminované zbraně. Ten by mnohé objasnil, tak jen můžeme tápat a vyvozovat plané závěry.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #17 kdy: Květen 31, 2012, 10:09:47 »
Důležité je,  že to "dobře" dopadlo, jen se divím, že se jej nesnažili ještě dorazit, aby měli jistotu, že splnili  úkol. Samozřejmě je to jen úvaha od stolu. Píši to proto, že udajně to byla téměř sebevražedná mise, kde se s návratem moc nepočítalo..

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #18 kdy: Červen 01, 2012, 07:38:57 »
Kto má záujem nech si stiahne túto časť http://www.ulozto.sk/xeojQs7/heydrich-konecne-reseni-atentat-avi  venuje sa priamo atentátu. Je tam ukázaných dosť vecí, na ktoré sa tu pýtate  ;).

Werner-Ekkehard Knappe

• Luftwaffe
  • Stabsfeldwebel - podporučík
« Odpověď #19 kdy: Červen 01, 2012, 08:03:30 »
Podotýkam pripomenúť že v danom seriáli v dieli 36 účinkoval aj náš KVH v spolupráci s KVH ELSA a ELBE... je to diel "Souboj na Bulovce"...