Autor Téma: Berlin  (Přečteno 6105 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Berlin
« kdy: Srpen 26, 2010, 01:10:51 »
Krome Berchtesgadenu se zajimam jeste o Berlin.Z me lonske navstevy pridavam par fotek. Rad bych videl fotky domu vysokych predstavitelu treti rise ,ktere jsou u Wannsee. Ma-li nekdo dalsi namety na zajimava miste v Berline a okoli budu rad.

Reichstag

Brandenburgska brana

Hotel Adlon

Gestapo - Prinz Albrecht Strasse

Ministerstvo letectvi H.Goring

Ministerstvo propagandy J.Goebbels

Misto kde stalo nove risske kanclerstvi

Paleni knih - Bebelplatz

Neue wache

Neue wache uvnitr

Kaiser-Wilhelm Gedächniskirche

Anhalter nadrazi

Bunkr u Anhalter nadrazi

KL Sachsenhausen

bubák

• Host
Re: Berlin
« Odpověď #1 kdy: Srpen 26, 2010, 08:56:25 »
Příští týden Jedu do Berlína. Do TEchnického muzea a do Gatowa. Po návratu přidám nějaké fotky.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #2 kdy: Srpen 26, 2010, 10:34:11 »
Krásné fotky Siegmunde.  Napiš co je ve Wannsee. Ať vím, jestli se mi tam oplatí jet.
Ještě k Berlínu ...Nějaké fotky z Germanie pod Berlínem by nebyli? Nebo se tam nedá jít? A vchod do H. bunkru? Nenašel si ho? Nedá se lokalizovat? Je tam sice dnes parkoviště a vchod je zazděn - jak jsem viděla v televizi, ale vědí přesně kde je.
A nějaké obranné bunkry v okolí Berlína? Myslím, že jich tam bylo víc a jsou ještě v dobrém stavu.
Bubáku - vem mě sebou na vodítko. :D :D
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

bubák

• Host
« Odpověď #3 kdy: Srpen 26, 2010, 11:01:31 »
Jedu tam s CK Praděd. Podívej se na jejich stránky, snad měli ještě nějaká místa volná.

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #4 kdy: Srpen 27, 2010, 09:23:22 »
To techenicke muzeum je blizko Anhalteru ,take se tam chystam expozici maji super. Loni jsem to bohuzel nestihl :( To letecke muzeum schvaluji :) take ,tesim se na foto dokumentaci!
Wannsee - kazdopadne je nezbytne navstivit vilu ,kde se konala konference. Pak jsme "vybadal" ,ze tam stoji
vily Dr.Morella ,Speera a Goebbelse. Urcite nebude lehke je dohledat a hlavne potom vyfotografovat. Je "zajimave" jak je vetsina techto vil chranena pred badateli.Narazil jsem na to u Teegernsee a v Schonau. Moc bych za to nedal ,ze soucasni rezidenti jsou dedici puvodnich majitelu....
Berlin - do podzemi Germanie se da dostat ,ale je to o kontaktech ,ty zatim nemam ,stejne tak do zavrenych bunkru na Obersalzbergu.
Na miste kde byl bunkr pod riskym kanclerstvim je ted travnata plocha ,zadny zazdeny vchod neexistuje.
V okoli berlina urcite bude spousty  ochrannych bunkru ,ale nepatram po nich. Pouze chci videt flakovou
vez.

bubák

• Host
« Odpověď #5 kdy: Srpen 27, 2010, 02:08:05 »
Flakové věže v Berlíně byly strženy. Zachovaly se ve Vídni a Hamburku.

Siegmund

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #6 kdy: Srpen 27, 2010, 02:37:16 »
Ne vsechny ,ikdyz poskozena zustala dodnes vez cislo 3 v Humbolthain parku. A po dvojce zustaly jenom
zaklady v Friedrichshain parku. Jedina vez cislo jedna v Tiergarden je kompletne pryc.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Humboldthain.jpg

bubák

• Host
« Odpověď #7 kdy: Září 05, 2010, 10:48:38 »
Tak ta věž v Humbolthain teda nic moc :(