Autor Téma: 17. Panzer Division  (Přečteno 2524 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

  • Čestný moderator
  • Příspěvků: 1943
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
17. Panzer Division
« kdy: Prosinec 31, 2006, 10:39:52 »
Historie :

27. Infanterie Division : 1.10.1936 - 1.11.1940

17. Panzer Division : 1.11.1940 - 8.5.1945



Velitelé :

Generalleutnant Friedrich Bergmann : 1.9.1939 - 5.10.1940

Generaloberst Hans-Jürgen von Arnim : 5.10.1940 - 1.1.1940

Generalmajor Karl Ritter von Weber : 1.11.1940 - 17.7.1941

General der Panzertruppen Wilhelm Ritter von Thoma : 17.7.1941 - 15.9.1941

Generaloberst Hans-Jürgen von Arnim : 15.9.1941 - 11.11.1941

Generalleutnant Rudolf - Eduard Licht : 11.11. 1941 - 10.10.1942

General der Panzertruppen Fridolin von Senger und Etterlin : 10.10.1942 - 16.6.1943

Generalleutnant Walter Schilling : 16.6.1943 - 21.7.1943

Generalleutnant Karl - Friedrich von der Meden : 21.7.1943 - 20.9.1944

Generalmajor Rudolf Demme : 20.9.1944 - 2.12.1944

Oberst Albert Brux : 2.12.1944 - 19.1.1945

Generalmajor Theodor Kretschmer : 1.2.1945 - 8.5.1945



Vznikla 1. listopadu 1940 ze 27. pěší divize. V rámci operace Barbarossa postupovala na středním úseku fronty a bojovala u Smolenska, Kyjeva, Brjanska a Tuly. V podstatě celý rok 1942 strávila stále na středním úseku fronty v oblasti Orla. V prosinci se účastnila operace Zimní Bouře, začátkem roku 1943 bojuje u Rostova a Charkova později n Dněpru. Rok 1944 pro ni přinesl boje u Čerkass, Kamenetz-Podolsku a v závěru roku 1944 u Baranova. Poslední rok války bojovala v Polsku a na frontě na Odře, poslední dva měsíce se účastnila bojů na Československém území v oblasti Ostravy.



Znaky divize :



Platný v období 1941 - 1945

"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "