Autor Téma: Vylepšování zbraní  (Přečteno 12256 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Re: Vylepšování zbraní
« Odpověď #15 kdy: Duben 19, 2011, 04:55:05 »
na tom naozaj niečo je lebo keď som videl pochod chilskej armády ta mi ich uniformy prišli dosť povedomé!  :P :D

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #16 kdy: Duben 21, 2011, 05:51:04 »

Karel Schwarzenberg o uniformách chilské čestné stráže, z nichž je patrný německý vliv:
"Byl to takový zvláštní pocit vidět podobné uniformy, jaké si člověk pamatuje ze svého dětství."

Oficiální stránky chilského ministerstva obrany:
http://www.ejercito.cl/
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #17 kdy: Duben 21, 2011, 06:02:50 »
Ty přilby jsem netušil, že jsou pomalu origo, a to je pozůstatek po Juntě Pinocheta nebo to mají opravdu od 50. let..Nikdy předtím jsem je v těchto přilbách nezaznamenal..

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #18 kdy: Duben 21, 2011, 06:19:26 »
Tyto přilby se používají už jen ke slavnostním účelům, jedná se o poněkud odlišný typ:

I švédská královská stráž taky pořád používá pickelhauby (německé přilby z první války - s hrotem).
A krátce po první válce vyráběl Vickers pro Irskou armádu přilby velice podobné německým Rohatkám.
Faktem ale je, že Chilská armáda má poměrně dlouhou tradici v nošení německých přileb, nakupovali je už před válkou. Jiné Jihoamerické státy ale zase nakupovali přilby od čechoslováků atd.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #19 kdy: Březen 24, 2013, 09:46:19 »
Jinak k těm úpravám. Jedině co by si asi vylepšovali bylo napilování nábojů....ale to se dost trestalo (zvláště nepřítelem pokud vás zajali a zjistili že něco takovýho máte).
My vyhráváme díky našim Tygrům!

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #20 kdy: Březen 24, 2013, 09:50:55 »
O co přesně jde u toho napilování nábojů? Na internetu mi naskočila hromada odkazů, ale bez nějakého vysvětlení - jen zmínka, že upilování špičky náboje je téměř sebevražda :)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #21 kdy: Březen 24, 2013, 10:20:59 »
O co přesně jde u toho napilování nábojů? Na internetu mi naskočila hromada odkazů, ale bez nějakého vysvětlení - jen zmínka, že upilování špičky náboje je téměř sebevražda :)
Jsou to tak zvané střely "dum dum!. Tyto projektily mají buď ubrušený plášť na hrotu, anebo je střela na hrotu naříznuta. Takováto střela se snadno deformuje a způsobuje masivní devastaci tkání, což umocňuje krvácení. Cílem takové úpravy je rychlá likvidace protivníka.
Co se vojáků týče, byl-li s takovouto municí chycen nepřítel, nebyl brán do zajetí a byl, dle válečného práva, na místě popraven.

Noo, ta munice mohla být problémem, ale pochybuju, že by Němci Špaginy, který používali často, převrtávali na ráži 9 mm...to už spíš vyráběli v Německu munici. Kdysi jsem čet, že nějaký ruský dělo (nevím už jaký) se tak osvědčilo, že Němci zřídili přímo továrnu na výrobu munice do něj...

Právě Špaginy byly továrně převrtávány na ráži 9 mm, a byl vyvinut zvláštní přípravek který umožňoval použití klasického zásobníku MP38/40 do těchto zbraní

Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #22 kdy: Březen 25, 2013, 09:03:53 »
To napilování jde dobře vidět ve filmu Tobruk. Tam jeden československý důstojník napilovával kulky do Lee-Enfielda.
My vyhráváme díky našim Tygrům!