Autor Téma: Ochrana pěchoty  (Přečteno 24708 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
Re: Ochrana pěchoty
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 02, 2010, 05:41:18 »
Ona látková vesta není nic nového, v Číně se papírové zbroje využívaly několik- set let předtím. Korea je můj obor a o žádné potyčce s Francouzi z roku 1860 nic nevím:)
Jedná se o špatný fonetický překlad, mělo by to být 흥선대원군, nebo-li H1ngSan Dewongun (1 čti jako neurčitý člen v Anj).

rase: sloučil jsem ty dva příspěvky do jednoho.
Jak jsem nakoupil tak prodávám, přiloženo z anglického textu, tak se nemužu hádat.

V pořádku, zkuste si to, co jste koupil, přečíst anglicky, ne česky:)
Je to stejná blbost, jako když neznalec používá v Čechách pinin. Absolvoval jsem v korejštině sice jen tři semestry, ale anglické učebnice mi to opravdu neusnadňovaly:)

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #16 kdy: Červenec 08, 2012, 12:34:52 »
Mohl bys sem prosím Tě umístit více fotek ochranných masek pro německé tankisty používané v tancích A7V?(Povšiměte si použití a upevnění k hlavě - fotek mám víc, pokud chcete
Ochranu tváře také používaly posádky německých tanků, aby se chránily před střepinami a ulomky)Díky moc!  :P
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #17 kdy: Červenec 08, 2012, 02:11:24 »
No prakticky vzato používaly všechny tankové osádky za WWI velice podobný typ masek.
Britská maska:

Britská maska:

Německá maska:

Němečtí tankysté:

Francouzská maska:

Francouzská maska:

Americká maska:

Neidentifikovaný typ:
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #18 kdy: Červenec 08, 2012, 03:02:27 »
Díky moc! ;D  Na foru valka.Cz mě jeden kolega odepsal:(Německé masky buď neexistovaly, nebo se o nich nepíše.) S tím já samozřejmě nesouhlasím.Když se nad tím zamyslím, tak hrozilo naprosto stejné nebezpečí od úlomky střel které by pronikly štěrbinou pro pozorováni do tanku a proto si myslím, že tehdejší tankisté se také snažili zcela určitě chránit...Fotku německého tankisty jsem nalezl i zde na Panzernet fóru :-)

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #19 kdy: Červenec 08, 2012, 03:18:14 »
No němci jednoznačně ochrané masky aktivně používali - o tom není pochyb. Problém je ale původ těchto masek, jelikož jsou natolik podobné (totožné) s těmi spojeneckými, že se domnívám, že se tyto masky v Německu nevyráběly, nebyl důvod (pro těch pár tanků A7V). Jednoduše se používaly kořistní masky. Hodně se jich muselo najít ve zničených nebo ukořistěných tancích nepřítele. Když mohli Němci používat kořistní tanky, proč by nemohli používat i kořistní tankové masky - že.
Přikládám ještě obrázek vnitřku masky. Tak mě napadá že by šlo podobnou masku relativně snadno vyrobit - pokud bych sehnal kousek z drátěné košile :-)

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #20 kdy: Červenec 08, 2012, 03:44:14 »
Tvá úvaha se shoduje i s tou mou...Pro pár kusů tanků vlastní produkce asi opravdu nebyl důvod své vlastní masky vyrábět a svůj účel splnila maska kořistní.(na forum valka.Cz jsem i naši společnou úvahu přepsal) Po obrázcích masek jsem pátral, ale nebyl jsem tak úspěšný jako Ty  8) Přiznám se, že vnitřek masky na fotografii vidím prvně.Masku by určitě vyrobit šlo.S tím kouskem drátěné košile bych také problém neviděl  :P Stačilo by oslovit člověka, který se zabývá šermem.Otázkou však zůstává, kde by si ji chtěl použít?  :P Myslíš doma jako dekoraci?  :P

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #21 kdy: Červenec 08, 2012, 07:13:50 »
Jj. mám domu už několik dělaných ledovcovích brýlí, upravené bodáky, zrekonstruovaný bajonet Mauser 1898/05, upravenou protiplynovou masku a spoustu dalších divných udělátek a artefaktů. Jak budu mít chvíli času, pokusím se něco vytvořit - tu drátěnou část vytvořím až někdy pozděj (třeba najdu nějakou vhodnou aukci na aukru).

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #22 kdy: Červenec 10, 2012, 09:03:40 »
Jak tomu mám rozumět?  ;D Upravené bodáky, zrekonstruovaný bajonet Mauser 1898/05 a  upravenou protiplynovou masku? Hodně věcí si vyrábíš sám? Já se přiznám, že sbírám výstroj a výzbroj rudé armády do roku 1945  :P A občas si udělám rodost ale i něčím jiným :-) Nedávno jsem si třeba pořídil helmu Adrian vz.1915  :P S tou drátěnou částí  bych to tak beznadějně neviděl... Třeba se i tady najde někdo, kdo kousek může mít doma :P

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #23 kdy: Červenec 10, 2012, 09:20:37 »
No zatím sem se zasekl na tom, že sem už vypotřeboval všechny hliníkové lžičky a nedaří se mi najít obyčejnou škrabošku (všude mají jen různě vykrojené a luxusní... které nemůžu použít). Kroužkovku bych si upletl, našel sem místo kde se dají koupit nachystané kroužky za slušnou cenu. Celý projekt tak zatím ustrnul na neurčitě. Teď si ještě hraju s plynovou maskou.
Tady je ten bodák Mauser 1898/05. Na horní fotce je fotka z aukra, jak sem ho kupoval od slováků. Jak je patrné, jedná se jen o kus rzi. Čepel ale byla ochráněná díky pochvě. Dělal sem nově záštitu, rukojeť, šrouby, závěsník a úchytku závěsníku (na pochvě) + sem musel všechno vyčistit.

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #24 kdy: Červenec 11, 2012, 08:32:53 »
Koukám, že s bodákem ses moc pěkně pomazlil a také vyhrál!  :P Vypadá opravdu luxusně... Koukám, že seš řemeslník všeho druhu v jedné osobě.  Když umíš s kůží, železem a dřevem...  ::) Také máš asi i solidní vybavení. To já v paneláku nemám ani malou dílnu. Ps: Klidně sem dej ještě nějaké fotky. Moc rád se ještě na nějaké Tvé díla podívám...  :P

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #25 kdy: Červenec 11, 2012, 10:07:46 »
No s železem mi musel pomoct otec, jelikož má v práci vybavení. Taky musím dělat všechno v obyčejném bytě (mám tam jenom hoblici a nějaké nástroje). Nějakou chvíli sem zase něco hodím. Zrovna sem dodělal taková udělátka k plynové masce  :D

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #26 kdy: Červenec 11, 2012, 10:11:22 »
Koukám, že si hračička  :P Šup sem s fotkama...  :P :P :P Ps: Nemohu Ti poslat osobní zprávu. Jak je to možné? Zajímalo mě, zda-li máš Facebook. Mám tam také něco málo fotek :-)

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #27 kdy: Červenec 11, 2012, 10:43:50 »
Hledej Sedláček Radomír (mám tam na ksichtu tu masku)  :D
Jo a původně to byla obyčejná gumová maska z 50. let. Přidal sem očnice, potáhl kůží a udělal chobot

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #28 kdy: Červenec 11, 2012, 10:45:43 »
OK  :o Bože! :-) Co to je? :-) To je nějaká maska z VERNEOVKY ne?  ::)