Autor Téma: 8. Panzer Division  (Přečteno 3761 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

  • Čestný moderator
  • Příspěvků: 1943
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
8. Panzer Division
« kdy: Prosinec 29, 2006, 10:46:06 »
Historie :

3. Leichte Division : 10.11.1938 - 16.10.1939

8. Panzer Divison : 16.10.1939 - 8.5.1945



Velitelé :

General der Panzertruppen Adolf Kuntzen : 10.11.1938 - 20.2.1941

General der Panzertruppen Erich Brandenberger : 20.2.1941 - 21.4.1941

Generalleutnant Walter Neumann-Silkow : 21.4.1941 - 26.5.1941

General der Panzertruppen Erich Brandenberger : 26.5.1941 - 8.12.1941

Generalleutnant Werner Hühner : 8.12.1941 - 20.3.1942

General der Panzertruppen Erich Brandenberger : 20.3.1942 - 6.8.1942

Generalleutnant Josef Schrötter : 6.8.1942 - 10.11.1942

General der Panzertruppen Erich Brandenberger : 10.11.1942 - 17.1.1943

Generalleutnant Sebastian Fichtner : 17.1.1943 - 20.9.1943

Generalmajor Gottfried Frölich : 20.9.1943 - 1.4.1944

Generalmajor Werner Friebe : 1.4.1944 - 21.7.1944

Generalmajor Gottfried Frölich : 21.7.1944 - 5.1.1945

Generalmajor Heinrich-Georg Hax : 5.1.1945 - 8.5.1945



Vytvořena z 3. lehké divize po skončení Polského tažení. Po bojích ve Francii se účastnila Balkánské operace, poté zamířila ve stavu skupiny armád Sever k Leningradu. U severní skupiny armád zůstala až do prosince 1942 kdy byla přesunuta ke skupině armád Střed a účastnila se bojů u Smolenska a Brjanska. V rámci Kurské ofenzívy postupovala v rámci Modelovi 9.armády ze severu, po ruském protiútoku bránila město Orel. Poté se přesunula dále na Jih a v rámci skupiny Jih a posléze skupiny Severní Ukrajina bojovala Kyjeva, Shitomiru, Tarnopolu v Karpatech a na Slovensku. Začátkem roku 1945 byly vyčleněna k obraně Budapešti, po ústupu z Maďarska kapitulovala v květnu 1945 na českém území Rudé armádě.



Znaky divizí :

1940 - Znak používaný během tažení na Západ





Znak přidělen v roce 1941 před zahájením operace Barbarossa a používan až do konce války

"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Fritz

  • Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
  • Příspěvků: 57
  • Motor zvítězil nad koněm, a kanon nad kopím
Re: 8. Panzer Division
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 07, 2009, 11:50:21 »
Stav 8. Panzer Division
duben 1940
10. Panzer Regiment (2 prapory)
67. Panzer Batallion ( přidělen jen krátce)
8. Schtzen Brigade
 - 8. Schutzen Regiment (3 prapory)
 - 8. Kradschutzen Batallion
80. Artillerie Regiment
43. Panzerjager Abteilung
59. Pionier Batallion

únor 1943
10. Panzer Ragiment (2 prapory)
8. panzer Grenadier Ragiment (2 prapory)
28. Panzer Grenadier Regiment (2 prapory)
80. Artillerie ragiment (3 prapory)
8. Aufklarung Abteilung
43. Panzerjager Abteilung
59. Pionier Batallion
"Motor zvítězil nad koněm, a kanon nad kopím" Heinz Guderian