Autor Téma: Výcviková korouhev obrněných automobilů [1933-1935]  (Přečteno 2491 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiří Fidler

  • Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
  • Příspěvků: 179
Výcviková korouhev obrněných automobilů [1933-1935]
« kdy: Červen 07, 2010, 08:46:22 »
Výcviková korouhev obrněných automobilů [1933-1935]
Velitelství korouhve obrněných automobilů vzniklo nově 15. září 1933.
Nacházelo se v Milovicích (barákový tábor) a od 1. října 1934 v Kostelci nad Labem (Dělostřelecké kasárny), ve věcech odborných podléhalo velitelství Pluku útočné vozby [1933-1935], ve věcech ostatních podléhalo velitelství Jezdeckého pluku 1 [1920-1936].
Součástí korouhve obrněných automobilů bylo:
- velitelství korouhve s pomocnou četou
- Výcviková eskadrona obrněných automobilů 1 [1933-1935] (15. září 1933 – 15. září 1935)
- Výcviková eskadrona obrněných automobilů 2 [1933-1935] (15. září 1933 – 15. září 1935).
Velitelství korouhve obrněných automobilů bylo 1. října 1935 zrušeno.
Velitel korouhve obrněných automobilů:
- podplukovník jezdectva Josef Buršík (15. září 1933 – 1. srpen 1935)
- major jezdectva Josef Wagner (1. srpen 1935 – 14. září 1935)
- štábní kapitán jezdectva Jan Eisner (14. září 1935 – 1. říjen 1935)

zelezny kriz

  • Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Příspěvků: 1443
Re: Výcviková korouhev obrněných automobilů [1933-1935]
« Odpověď #1 kdy: Červen 07, 2010, 09:22:15 »
Koukám,že všichni tři důstojníci jsou známé postavy našeho odboje v zahraničí...včetně cizinecké legie...

Sláma

  • RAF
  • Group Captain
  • Příspěvků: 1015
Re: Výcviková korouhev obrněných automobilů [1933-1935]
« Odpověď #2 kdy: Červen 08, 2010, 12:09:24 »
Pane Fiedler, vaše témata jsou zajímavá, ale přiznám se, že (nejen pro mne) i vcelku neznámá. Můžete, máte informace, je trochu rozvinout? Rád bych si o výcvikové korouhvi přečetl více. Mockrát děkuji.
Sláma