Autor Téma: Debatní vlákno k tématu "Víte, co je dnes za den?"  (Přečteno 28924 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Debatní vlákno k tématu "Víte, co je dnes za den?"
« Odpověď #15 kdy: Únor 25, 2013, 11:50:47 »
Tak asi odpovídalo, nicméně demokratická legitimita únorových voleb není bůh ví jaká, když jedné straně pochodují milice v ulicích...
V únoru roku 1948 neproběhly žádné volby.
Ona ústava má dokonce dodatky, za jakých podmínek mohu provést státní převrat? tak to seberu 10 lidí od nás z hospody (jeden z nich výtečný řečník a překecal by i Hitlera :D ) a jdu s nimi svrhnout vládu a prezidenta - prezidentem se stane má maličkost a 4 lidé budou tvořit poslaneckou sněmovnu (to že se tam 20 let nic nedělá měnit nebudu) a 4 Senát (taky nic neměním - slyším o tomto ústavu pouze z občanské nauky, že se Vláda dělí na poslaneckou sněmovnu a Senát).
Beneš jednal dle ústavy, podle ní měl při demisi vlády na výběr dvě možnosti.
a) jmenovat tzv "úřednickou vládu"
b) pověřit předsedu nejsilnější parlamentní strany sestavením nové vlády
Beneš bohužel zvolil variantu b)
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #16 kdy: Únor 25, 2013, 01:09:21 »
Nj pravda. Nicméně postavení komunistické strany bylo odvozeno od voleb.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #17 kdy: Únor 25, 2013, 01:18:51 »
Nj pravda. Nicméně postavení komunistické strany bylo odvozeno od voleb.
Ano, ale od voleb v roce 1946, kdy většina národa měla v paměti mnichovský diktát 1938 a 6 let německé okupace. a to co se dělo v SSSR niko netušil, nebo spíše nechtěl tušit.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #18 kdy: Únor 25, 2013, 09:12:16 »
http://www.stream.cz/slavnedny/795283-25-unor-den-kdy-doslo-ke-komunistickemu-prevratu

nejsmutnější je, že vše bylo podle ústavy naší republiky
Ve videu zmiňují, že 22. února snad měly na sjezdu československo-sovětského přátelství padnout informace o tom, že sovětská armáda je připravena na našich hranicích. Nikdy jsem o tom neslyšel. Nevíte někdo, co je na tom pravdy?
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #19 kdy: Únor 25, 2013, 10:29:28 »
Slyšel jsem o tom. Údajně během jednání se Gotwald vyjádřil před Benešem, že v případě neúspěchu komunistů jsou na hranicích připravena vojska SSSR na podporu československých komunistů.

Citace: čtvrtek - 19.2.1948 - Do Prahy přilétá také náměstek sovětského ministra zahraničí Valerian Zorin, jehož údajným cílem návštěvy má být jednání o dodávkách obilí po katastrofálním suchu v roce 1947. Ve skutečnosti k ničemu takovému nedojde. Hned po příletu nechává Zorin prostřednictvím svých lidí v prezidentské kanceláři vzkázat Benešovi, že Sověti se v úsilí o soustředění moci v rukou komunistů nezastaví před ničím, včetně ozbrojeného zásahu.

V nějakém časopisu jsem dokonce četl článek o sovětských vojenských přípravách na podpoření komunistů v ČSR. Sovětské jednotky, jež by eventuálně mohly podpořit komunistický převrat, se nacházely v Polsku, Maďarsku, sovětské zóně Rakouska a ve východním Německu. Přímo v Praze operovalo v civilu několik set členů speciálního útvaru sovětské NKVD (údajně asi 400 lidí). O tom měl nejspíš Gottwald spolehlivé informace od Valeriana Zorina, náměstka ministra zahraničí SSSR, který se tehdy objevil v Praze. Připočteme-li k tomu ujištění ministra obrany Ludvíka Svobody, že „armáda půjde s lidem“, čili že s ní prezident, ač její vrchní velitel, nemůže počítat, máme co do činění s vydíráním a hrubým nátlakem, jimž byla hlava státu vystavena.

Dokonce Gottwald hrozil Beneši, že na pomoc přijde SSSR a rudá armáda. Gottwald skutečně žádal podporu ze strany Sovětského svazu ve formě nějaké demonstrace síly na rakousko-československé hranici. (Rudá armáda byla v části Rakouska.) Žádal o to tedy Gottwald. O dva dny později přišlo ze sovětské strany vyrozumění, že nic takového dělat nebudou.

Dále - Beneš se příchodu sovětských vojsk údajně obával více než možného konfliktu s Německem v září 1938.

Jako zajímavé čtení k tématu doporučuji:
http://www.komsomol.cz/agitprop/smkc_03_vu.pdf
http://www.rokzarokem.cz/1944-1948
www.go-east-mission.net/dateien/cz/44_080307.pdf
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #20 kdy: Únor 25, 2013, 11:21:09 »
Dále - Beneš se příchodu sovětských vojsk údajně obával více než možného konfliktu s Německem v září 1938.
Kdesi jsem četl, že:
E. Beneš se zasloužil o sovětský stát ...tím, že mu zařídil bohatou a poslušnou kolonii.
E. Beneš se zasloužil o bavorský stát ...tím, že do něj vystěhoval 3 milióny pracovitých lidí, zatímco líné ponechal doma.
E. Beneš se zasloužil o australský stát ...tím, že nikdy nevkročil na jeho území, ani se mu nepřiblížil blíže než na 4000 námořních mil.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #21 kdy: Březen 02, 2013, 04:14:04 »
Dne 2.3 1943 vyrazili vojáci 1. čs. samostatného praporu z Charkova na pochod směrem k prostoru Sokolova.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #22 kdy: Březen 07, 2013, 01:08:55 »
Dnešní významný den: výročí narození T.G,M,
Tomáš Garrigue Masaryk (7. března 1850 Hodonín – 14. září 1937 Lány) byl pedagog, politik, státník a filozof. Byl poslancem rakouské říšské rady a univerzitním profesorem. V roce 1918 se stal prvním prezidentem Československa. Za klíčový podíl na vzniku samostatného nezávislého státu byl označen za Prezidenta Osvoboditele (zákon č. 232/1935 Sb. z. a n., z 21. prosince 1935) a k osmdesátým narozeninám byl přijat tzv. Lex Masaryk obsahující větu: „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát.“ T. G. Masaryk byl sedmnáctkrát navržen (ale jen v deseti nominačních letech) na Nobelovu cenu míru.

citace i obrázek: wikipedia

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #23 kdy: Březen 15, 2013, 11:41:57 »
15.3. 1939 - den německé okupace zbytku Československa. I když se v mnichovském diktátu zavázali představitelé Německa, Francie, Británie a Itálie zaručit nedotknutelnost zbytku naší republiky, Německo nás okupovalo a zbytek těchto států tuto okupaci právně uznal.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0d/Bundesarchiv_Bild_183-2004-1202-505%2C_Prag%2C_Burg%2C_Besuch_Adolf_Hitler.jpg

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #24 kdy: Březen 15, 2013, 07:03:48 »
Dnes uplynulo 30 let od smrti generálplukovníka Václava Prchlíka. /1922-1983/ Tento člověk byl od roku 1958 do roku 1968 náčelníkem Hlavní politické správy  ČSLA a v letech 1958-1969 členem ÚV KSĆ . Takže byl velké zvíře. V roce 1968 inicioval a řídil tvorbu vojenské reformy, která vedla k uvolnění závislosti na Rudé Armádě. Prchlík zabránil generálskému puči na podporu A. Novotného a již v květnu varoval před možností sovětské okupace, upozorňoval na potřebu se na tuto eventualitu i vojensky připravit a tak ji aspoň zkomplikovat. Vedoucí představitelé to považovali za provokaci a proto jeho kariera tím skončila..Nejen jeho,/ale i 39 generálů a vys. důstojníků/ bylo  nakonec  z armády vyhozeno , celkem přes 11000 vojáků z povolání a civilních zaměstnanců..On byl degradován. odsouzen za protistátní činnost na 3 roky, ale poté na 22 měsíců, které si odseděl na Borech. Ačkoli mu nabízeli, aby požádal o předčasné propuštění, že mu bude vyhověno, odmítl to..Až do své smrti poté pracoval manuálně a poté se zapojil do disidentkého hnutí ve vojenské oblasti. I "zvíře" si může zachovat kus rovné páteře.. :-\

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #25 kdy: Červen 10, 2013, 07:51:21 »
Dnes je výročí vyhlazení Lidic.
Jak se dalo očekávat, nikde v našich veřejnoprávních prostředcích ani zmínka. To je velmi smutné.

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #26 kdy: Červen 10, 2013, 08:54:16 »
Thor Herman:Pozeral som túto smutnú udalosť na naších stránkach alebo v televízii, a žial nikde tiež ani zmienka :(  je to smutné, podla môjho názoru by sa o Lidiciach malo aspoň v televíznych novinách niečo povedať
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #27 kdy: Červen 10, 2013, 10:21:26 »
Dnes je výročí vyhlazení Lidic.
Jak se dalo očekávat, nikde v našich veřejnoprávních prostředcích ani zmínka. To je velmi smutné.
Nechci se nikoho zastávat, ale na ČT1 v Událostech tomu věnovali několik minut.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #28 kdy: Červen 11, 2013, 03:44:48 »
Ono, keď niekto pozerá TV NOVA a Primu, tak tam uvidí akurát "čo sa stane s vodou, ktorú necháme v mrazoch vonku" alebo "Bába pod kořenem"...   ;)

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #29 kdy: Červen 11, 2013, 06:54:45 »
No jugen máš pravdu ani na prime ani na nove, ale ani na STV 1 alebo 2 som nič nezachytil (možno som niečo prehliadol) o Markíze a JOJke ani nehovorím, tak preto súdim. Na ČT 1 som naozaj nepozeral :/ a o velkých záplavách, to je téma ktoré si myslím zaujíma väčšiu časť národa.
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.