Autor Téma: Upozornění pro uživatele a pravidla pro příspěvky  (Přečteno 14856 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

panzernet

 • Administrátor
 • Příspěvků: 281
  • http://www.panzernet.net
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. května 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 26. května 2009
Upozornění pro uživatele a pravidla pro příspěvky
« kdy: Červen 08, 2006, 01:14:31 »
Vítejte na diskusním fóru stránek www.panzernet.net!
Účelem tohoto fóra není podpora nacismu, rasismu, žádných hnutí, spolků či politických stran ani glorifikace války a zabíjení! Proto se prosím při psaní svých příspěvků zdržte jakýchkoliv projevů nacismu, rasismu antisemitismu apod. Totéž platí i pro hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné materiály, které mohou porušovat zákony.
Pokud citujete text z jiného webu, uveďte prosím přesný zdroj a ujistěte se, že autor textu souhlasí s takovým používáním jeho díla. Zároveň se prosím pokuste takové citatce omezit na minimum.
Nedodržení těchto podmínek vám může přivodit okamžité a permanentní vyhoštění z fóra. IP adresa všech příspěvků je zaznamenávána pro případ potřeby vynucení těchto podmínek. Webmaster, administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma, kdykoliv zjistí, že odporuje těmto podmínkám.
Ačkoliv se administrátoři a moderátoři tohoto fóra pokusí odstranit nebo upravit jakýkoliv všeobecně nežádoucí materiál tak rychle, jak je to jen možné, je nemožné prohlédnout každý příspěvek. Proto musíte vzít na vědomí, že všechny příspěvky v tomto fóru vyjadřují pohledy a názory autora příspěvku a ne administrátorů, moderátorů a webmastera (mimo příspěvků od těchto lidí), a proto za ně nemohou být zodpovědní.

Jako uživatel souhlasíte, že jakékoliv informace, které vložíte, budou uloženy v databázi. Dokud budou tyto informace prozrazeny třetí straně bez vašeho svolení, nemohou být webmaster, administrátor a moderátoři činěni zodpovědnými za jakékoliv hackerské pokusy, které mohou vést k tomu, že data budou kompromitována.
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím." Heinz Guderian

Peter Steindl

 • Luftwaffe
 • Oberstleutnant - podplukovník
 • Příspěvků: 790
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2009
Re: Upozornění pro uživatele a pravidla pro příspěvky
« Odpověď #1 kdy: Duben 01, 2010, 07:48:22 »
Důležitá a závazná pravidla
1.) Je zakázáno vyjadřovat se na fóru jakýmkoliv způsobem o současné politické situaci České a Slovenské republiky v podobě konkrétních stran či jmen.
2.) Je zakázáno zasílat příspěvky, které absolutně nesouvisí s tématem. Moderátor dané sekce či administrátor si vyhrazuje právo rozhodnout o hranici, kde se debata týká tématu a kde ne. Dále se výslovně zapovídá připisovat do témat subjektivní příspěvky s vyjádření díků či nesouhlasu autoru předchozího příspěvku. Toto prosím řešte za pomoci PM. Zákaz se týká také jednoslovných příspěvků (bravo, perfektní či super) a podobně.
3.) Je zakázáno používat v podpisu obrázky. Velikost textu nesmí přesáhnout dva řádky o velikosti 12. Je též zakázáno používat barevný nebo běžící text.
4.) Na tomto fóru je zakázáno sdílet jakýkoliv nelegální obsah, filmy, hudbu a podobně. Odkazováním na věci porušující platné zákony ČR se dotyčný vystavuje hrozbě vyloučení z fóra či jinému kárnému opatření.
5.) Foto (avatar) obsahující důstojníky a vojáky jednotky SS, budou smazány a při opětovném nahrání, bude následovat po poradě adminů a modů příslušný trest. Dále se přísně zakazuje mít v avataru symboly, patřící a vyjadřují obdiv k totalitnímu režimu. Dále není žádoucí mít za avatar foto prezidentů, diktátorů, politiků, jiných státníků (nynějších i minulých) nebo válečných zločinců.
6.) Kompletní okopírování či pouze nepatrné změnění práce někoho jiného a následné umístění na fórum je zakázáno.
7.) Dále se zakazuje zakládat témata, jejichž předmět a zaměření se plně či téměř plně shoduje s tématy již založenými.

V případě porušování pravidel bude uživatel potrestán vedením fóra:
a) prvním stupněm potrestání je veřejná výstraha, která je publikována ve Vzkazech od adminů. V případě nepokračování v prohřešcích je veřejná výstraha po 6 měsících anulována.
b) druhým stupněm je zařazení do Trestného praporu. Z této skupiny je možné se dostat pouze vyvarováním se nových prohřešků a kvalitní i soustavnou prací pro fórum. Nejkratší doba strávená v Trestném praporu jsou 3 měsíce. Uživatel si může oficiálně zažádat o propuštění z Trestného praporu po uplynutí této lhůty. V případě negativního rozhodnutí vedení fóra si může uživatel znovu zažádat po dvou měsících.
c) třetím stupněm je vyloučení z fóra (tzv. ban): může mít podobu vyloučení na určitou dobu či trvalého
Při zvláště hrubém porušení pravidel si vedení fóra si osobuje právo kterýkoliv ze stupňů potrestání přeskočit.

Pokyny a doporučení
1.) Pro osobní dotazy, informace nesouvisející s tématem, či připomínky využívejte soukromé zprávy (PM).
2.) Foto nebo obrázky (avatar) větší než přípustná velikost budou smazány a pisatel varován, že je to velice nevhodné vůči ostatním. Doporučená velikost je 150x100. Maximální rozměr je 200x150, s tím, že nesmí být překročen žádný rozměr strany. Kdo nechce obrázek deformovat, musí ho celkově zmenšit.
3.) Jako svůj nickname (přezdívku pod kterou budete na fóru vedeni) si nevybírejte jména současných i bývalých světových nebo našich politiků, nacistických a komunistických pohlavárů nebo válečných zločinců. V účtu (nick) nebo v podpise by neměly objevit citace nebo motta  jmenovaných jednotlivců či dalších zakázaných skupin nebo stran. Dále se zakazuje používat v nicku čísla 1 a 8 (přesněji 18, 81, 88). Doporučuje se v nicku nepoužívat žádná čísla. Nepoužívejte v nicku písmena "s" (S) za sebou.
4.) Fórum se dělí na faktografickou a debatní část. Faktografická část zahrnuje Tanky, Námořnictvo, Letectvo, Dělostřelectvo, Bitvy, Ruční zbraně, Osobnosti, Jednotky, První světovou válku, Opevnění a Válečné zločiny. Do této části je zakázáno psát ryze subjektivní hodnocení a názory, připouštějí se pouze příspěvky s informační hodnotou. Taktéž není povoleno zakládání debatních témat porovnávající bojovou techniku či osobnosti a spekulace o alternativní historii.
Do debatní části patří témata neuvedené výše.
5.) Uživatel musí na fóru dodržovat základní pravidla českého či slovenského pravopisu a interpunkce. Nevhodné je i bezdůvodné poangličťování vlastních jmen a názvů neanglického původu.
6.) Mimo tyto základní pravidla se nachází v tématických sekcích další upřesnění pravidel od moderátorů, než uvedete článek či příspěvek na fórum, je nutno tyto pravidla respektovat.
7.) Maximální velikost obrázků (fotek) v příspěvku je 800x600 (u čtverce pak 800x800). Je třeba tuto velikost dodržovat, jinak i když budou pěkné či hodnotné, budou mazány. Kvalitní obrázky (foto) mohou být i menší, doporučená velikost je 640x480.

Vyznamenání na fóru Panzernet
Uživatelé mohou získat čtyři druhy vyznamenání:
1) za věrnost: získá osoba, která déle než 2 roky na fórum pravidelně a kvalitně přispívá. Po získání vyznamenání za 3 a více let se původní medaile odebírá.
2) za kvalitní příspěvky do sekce: uživatel může získat jednu z šestnácti medailí za dlouhodobou a kvalitní práci v některé sekci.
3) za nejkvalitnější články: získá uživatel, jež bude oceněn v Soutěži fóra Panzernet. Uživatel může být oceněn i mimořádným povýšením. Medaile má tři stupně; po získání vyššího stupně se nižší odebírá. Uživatel může být vyznamenán i za kvalitní přispívání do sekce, za něž nezasluhuje Vyznamenání za kvalitní příspěvky do sekce.
4) za zásluhy: nejvyšší vyznamenání za dlouhodobou práci pro fórum nebo soustavné vkládání příspěvků s velmi vysokou informační hodnotou. Vyznamenání má pět stupňů, po získání vyššího stupně se nižší neodebírá.
Všechna vyznamenání jsou uživatelům pouze propůjčena. V případě jednání poškozujícího fórum a porušování pravidel mohou být vyznamenání po rozhodnutí administrátorů a moderátorů odebrána.

Nová pravidla vstupují v platnost 1.dubna 2010.
Tak jak neznalost zákonů neomlouvá, tak i u nás nepřečtení pravidel fóra není ve sporných záležitostech bráno jako omluva.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.