Anketa

Co si myslíte o jejich umístění v ČR?

Obojí sem dejte!
38 (33.9%)
Samotný  radar!
13 (11.6%)
Samotnou základnu!
0 (0%)
Je mi to jedno.
12 (10.7%)
At' si to zařídí jinde!
49 (43.8%)

Celkem hlasů: 4

Autor Téma: Radar a raketová základna USA  (Přečteno 154933 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

punisher1911

 • Rudá armáda - RKKA
 • мл. Сержант - Mladšij seržant
 • Příspěvků: 40
Re: Radar a raketová základna USA
« Odpověď #585 kdy: Listopad 23, 2009, 06:16:21 »
www.sme.sk štvrtok 1. 2. 2007
Ruský prezident Vladimir Putin dnes odmietol argument Washingtonu, že účelom možného umiestnenia amerických protiraketových systémov v Česku a Poľsku je čeliť iránskej hrozbe. Putin varoval, že Rusko prijme protiopatrenia.
USA v rámci Národného systému raketovej obrany (NMD) plánujú postaviť bližšie nešpecifikované množstvo radarových staníc v Česku a v Poľsku rozmiestniť rakety, ktoré majú chrániť spojencov z NATO pred prípadnými útokmi z krajín ako je Irán. Ruskú bezpečnosť to podľa Washingtonu neovplyvní.
Putin však na svojej výročnej tlačovej konferencii v Kremli vyhlásil, že tomuto tvrdeniu neverí. "Naši vojenskí experti neveria, že protiraketové systémy, ktoré majú byť umiestnené vo východnej Európe, majú čeliť hrozbe Iránu alebo teroristov," uviedol ruský prezident. Irán podľa jeho slov vlastní rakety, ktoré nie sú schopné doletieť do Európy.
"Takéto tvrdenia považujeme za neopodstatnené a prirodzene nás priamo znepokojujú a privodia náležitú reakciu. Reakcia bude asymetrická, avšak vysoko účinná," zdôraznil Putin. (myslim že všetci vieme čo tym mal na mysli)
Podľa mňa dobre že to tam nedali. Bush tvrdil že to je na obranu proti teroristom ale priznajme si že Bush je idiot ktory amerike nič nepriniesol. Keď sadol do kresla na stole mal ekonomiku na urovni, riadnu armadu a rozpočet na vyše. Keď s toho kresla odchadzal tak bolo všetko na opak. Rusi nie su svine, su to nekonfliktny národ, ktorý sa snaží jednať tak aby boli povedzme: v bezpeči, na USA by nikdy nezautočili a už vôbec nie keby tym mala vzniknuť ďalšia s.v.aj keď to bolo počas toho raketoveho programu napäte. Raketova zakladňa bola nezmysel ktory len pridal uhlik do ohňa medzi Ruskom a USA. Keď Obama to zrušil tak Rusi na oplatku sľúbili Spojeným štátom, že udržia na uzde iránsky jadrový program. Izraelu zas prisľúbili, že prehodnotia predaj protilietadlových rakiet Iránu, ktorý ich potrebuje na odrazenie prípadného preventívneho izraelského úderu... Američania program nakoniec presunuli do Turecka a do Izraela. Je to aj vyhodnejšie lebo to presunuli bližšie ku skutočnej iranskej hrozbe. A tak sú všetci spokojny.
,,Sú pred nami, za nami, naľavo aj napravo, teraz nám už neutečú."

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Radar a raketová základna USA
« Odpověď #586 kdy: Listopad 23, 2009, 06:54:49 »
Punisher 1911-vsa´d se,že neuplyne moc vody a přijde se na to,že Bush nebyl až takový vůl...vše chce svůj čas,ale někdy je pozdě...

darkshadow

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 15
Re: Radar a raketová základna USA
« Odpověď #587 kdy: Srpen 28, 2010, 09:40:36 »
Jednu dobu jsem byl silně proti, ale teď jsem změnil názor.