Autor Téma: Wings of War  (Přečteno 1313 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Geier

  • RAF
  • Senior Aircraftman
  • Příspěvků: 55
  • Snáším se z oblohy jako sup!
Wings of War
« kdy: Leden 20, 2010, 05:41:16 »

Výrobce: Silver Wish Games / Illusion Softworks
Vydavatel: Take 2 / Gathering
Popis hry: arkádový letecký simulátor z období první světové války
Datum vydání: srpen 2004
Windows 98, 2000, ME, XP,
procesor 1000MHz,
paměť 128MB RAM,
grafická karta s 32MB
„Jmenuji se B.A.Whitlers. Benjamin Michael Whitlers. Ale všichni váleční veteráni mi neřeknou jinak než Butch. Legrační na tom je, že tuhle přezdívku jsem dostal hned první den co jsem přišel na frontu a zůstala mi až do konce války.“
Příběh v této hře není nejlepší, ale přeci tu nějaký je. Když začnete kampaň, vtělíte se do B.A.Whitlerse. Tento mladý chlapec ve svých dvanácti letech jednoho nedělního odpoledne poprvé viděl na louce poblíž Londýna předvádění letadel a okamžitě zahořel touhou létat. Když potom narazil na inzerát školy létání, neváhal ani okamžik a absolvoval základní kurz. Bohužel, idylu přerušila “Velká válka“ (1. světová válka), a tak se rozhodl přidat se k letectvu jako stíhací pilot.Přátel budete mít asi 5: Coleman, Jenkins, Sparrow, Cowley, Rasby a vaším nepřítelem bude německá armáda, ale tím největším německé eso "Max" s kterým se setkáte již v první misi a váš dlouhý boj ukončíte až v předposlední misi. Ale hlavním dějem je létání a plnění úkolů.Kampaň celkově obsahuje 13 misí (1 tréninková + 12 příběhových).
V Options si můžete nastavite místo Arcade režimu mód Classic, stane se rázem z arkádově pojatých letadýlek skoro plnohodnotný simulátor. Režim Classic nabízí celkem věrný fyzikální model včetně setrvačnosti letadel.
Arcade
V arkádovém režimu mají všechna letadla zjednodušený fyzikální model s potlačeným vlivem setrvačnosti, zanedbávají poškození, střety s překážkou nemusí být fatální (záleží na stavu letadla), řízení má spřažené klapky a kormidlo, takže se snadněji ovládá na dvouosém joysticku. Pro znalce může být nevýhoda právě toto zjednodušené chování se letadel.
Classic
V klasickém režimu se naopak chování letadel blíží skutečnosti. Letadlo je řízené matematickým modelem, který uvažuje výchylky řídících ploch a jejich stav i hmotnost letadla, pro řízení lze použít joystick se třemi osami a lze ovládat klapky a kormidlo zvlášť a kolize s překážkami bývají většinou fatální.
Škoda že je Wings of War přeci jen o něco více arkádou než simulátorem, zřejmě proto, že se ve hře vyskytují různé bonusy, které jsou odlišené barvou, žluté vám přidají další kulomety, červené doplní zdraví, zelené vylepší motor , bílé dají nesmrtelnost a černé body. Tyto bonusy se vyskytují v několika variantách. Buď můžete sebrat speciální barevné diamanty, nebo můžete zlikvidovat pozemní vozidlo (vezoucí vlajku označující druh bonusu) nebo je možné zničit označený pozemní cíl či letadlo. Bonusy získáváte taky za plnění úkolů ve hře, z nichž některé jsou nepovinné.
Hlavní zbraní je kulomet, který je nekonečný (sice se přehřívá, ale to můžete v menu vypnout), zato bomb a raket (sice nevím, kde by se v první světové válce vzaly rakety) je omezeně, a tak jejich doplnění potěší.
Modely všech 25 letadel, se kterými se ve hře setkáte v různých kamuflážých, jsou sice jednoduché, ale moc pěkně provedené. Také bych ocenil velmi krátké nahrávací časy a velmi rychlé prvotní nahrání samotné hry.
Já osobně jsem se k této hře dostal asi před čtyřmi lety a musím říct, že jsem byl velmi překvapen, že něco takového existuje. Protože z 1. světové války toho opravdu moc není. I když nevím kde by se v té době vzali na letadlech rakety a piloti vyskakovali na padácích, ale to nevadí. Samotné létání opravdu po chvilce omrzí takže rád si vystřelím třeba z věže bombardéru nebo z toho vlaku či auta. A také bych si ještě dovolil připomenout, že za vaší kariéru dostáváte body a vyznamenání což se mně velmi líbí.

Obrázky
http://www.abcgames.cz/?p=screenshoty_zobraz&id=8389
PS: From železný kříž: rusáka s kosou tam opravdu nenajdeš  :D
Who dares wins!