Autor Téma: Plkání o něčem, co vybočilo z tématů  (Přečteno 73445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Carius

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
Re: Plkání o něčem, co vybočilo z tématů
« Odpověď #15 kdy: Červenec 22, 2010, 08:02:14 »
Dobrý den, Pane Supe, po pročítání této diskuze a především vašich příspěvků, by neznalec došel k názoru, že sovětská technická vyspělost a převaha byla vždy vyšší, než u protivníku a vedla tak k vítězství sovětské strany a protivník pouze kopíroval a chybně, jak jinak. Rád bych se zeptal, jestli někdy sovětské síly vyhrály jen technickou převahou? ( určitý počet sovětských tanků porazí obdobný počet tanků protivníka díky vyšší sovětské technické vyspělosti ) Vynechme rovnou 2.světovou válku, kde rudá armáda vyhrála...prostě mnohonásobnou početní převahou. Koukněme se do Koreje, a dalších konfliktů...Poprosil bych o konkrétní, na mou otázku odpovídající odpověd

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #16 kdy: Červenec 22, 2010, 10:41:32 »

RimmerCZ

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #17 kdy: Červenec 31, 2010, 11:40:46 »
Podle mého němečtí tankoví inženýři a technici byli nejlepeší ve svém oboru na světě. V záplavě nových nápadů z nichž některé byly použity v boji a některé byly na konci války ve fázi vývoje např. infravýbava pro boj v noci, automatické nabíjení, požární systém v motorovém prostoru, přídavné pancéřové pláty "Schurzen", zadýmovací granátometa atd... mi chybí, nebo jsem to nikde nenašel jedna věc a to automatická stabilizace hlavně za jízdy, aby tanky mohly vést přesnou palbu i za pohybu. - Nevíte někdo, jestli se o to němečtí inženýři nepokoušeli, případně jaký typ měli v plánu tímto systémem vybavit?
Někde jsem se dočetl, že koncem války byl tímto systémem vybaven nový britský tank ( název neznám ani zda byl nasazen na frontě ).
díky za info
Němečtí inženýři byli jistě velmi schopní, ale leckdy podléhali i politickým tlakům, či byli nuceni se zabývat takovymý nesmyslnými projekty jako byl pozemní křižník P-1000 "Ratte" ci supertěžký tank Maus. To leckdy ubíralo výzkumnou kapacitu.
Není ovšem sporu, že z jejich dílen vzešlo spoustu skvělých nápadů i skvělých strojů a já sám je také považuji za nejlepší konstruktéry své doby. Chtěl bych dodat, že přídavné pancéřování i zadýmovací granáty byly aktivně používány na strojích Třetí říše, nebyli na konci války rozhodně ve fázi vývoje. (Minimálně přídavné pláty typu Schürzen museli být použity mnohem dříve než na konci války, neboť kumulativní střely byli představeny poměrně brzy a tyto pláty byly zdaleka nejjednodušší možnou obranou proti nim a nebylo na nich nic složitého k vynalézání.)
Co se týká systému stabilizace kanonu u německých obrněnců, o něm bohužel nic nevím (netvrdím, že se nezkoušel, jen jsem se tímto tématem bohužel nikdy nezabýval). Vím ale, že tímto systémem byl vybaven nový americký tank M26 "Pershing", který byl rovněž nasazen na úplném konci války ve Francii v počtu několika kusů. Zde právě předvedly názorný příklad zničení nepřátelského Pantheru za jízdy, čímž vyvolaly u Říšských vojáků značný údiv.
Ješte tu padla zmíňka o tanku IS3 v Lešanech. Jelikož v tomto muzeu pracuji, měl jsem možnost si tento stroj důkladně prohlédnout. Musím uznat, že je to vskutku velice povedený tank, co do výzbroje tak hlavně do pasivní ochrany posádky. Moji oblibu si získal hlavně díky velice zvláštně řešené věži, která je však navržena tak, že poskytuje posádce výtečnou ochranu. I trup tanku, zejména přední část, je velice dobře balisticky tvarována. Není divu, že když poprvé vyjel do ulic na přehlídce v Berlíně krátce po konci války, nahnal Spojencům strach a postavil je před fakt, že Sověti disponují těžkým tankem takového kalibru, jakému se žádné Spojenecké tanky nemají šanci rovnat. Tank IS3 představoval další krok v před ve vývoji tanků.
Teď mě napadá, zítra mám ještě službu, vezmu foťák a udělam pro vás pár obrázků IS3, když ho tak vynáším do nebe :-)

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #18 kdy: Srpen 01, 2010, 08:58:45 »
Kdo se zajímá o WW2 a přečetl si knihy a dostupné informace o této válce, musí uznat , že technickou úroveň a vědecký potenciál , jakou mělo Německo  , neměl nikdo..Že rusové měli ke konci války velké zkušenosti z výroby tanků a jejich IS 3 byl výborný , není  sporu a že ten v Lešanech je impozantní není pochyb..Ale dělat z největších plagiátorů technický předvoj , je nefér..Samozřejmě , že v tom hraje roli osobní sympatie k té , které straně , ale do dnešních dnú vidíme, že veškerý vědecký potenciál byl a je nasměrován v Rusku pouze a jen k vývoji zbraní../Matrjoška a ruská zmrzlina je tomu dokladem/.Německé slepé uličky  je stály mnoho sil , ale ukázaly cestu, kam ne..A také díky tomu přišel Panther I  pozdě a Panther II vůbec...Neupírám Rusům jejich přímý tah k jednoduchosti a využitelnosti za všech podmínek , ale jejich hlavní síla, která vyhrála válku, byla v množství jak techniky tak potravy pro děla...A že se jim někdy povedlo zvítězit 1:1 ,to je velká vyjímka...Spíše poměr 10:1  je pro srovnání úspěšnosti lepší...hlavně při ústupu německých sil...Nekamenujte mně ,prostě bylo to tak..

RimmerCZ

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #19 kdy: Srpen 01, 2010, 06:40:14 »
No rusům jejich jednoduchost opravdu nelze upírat. Jenže tato jednoduchost byla zvolena právě díky velkým výrobním kapacitám a na druhé straně chatrné technologické vybavenosti.
Jednoduchost zaručovala nenáročnost výroby a velkou produkci zaměřenou na kvantitu. To byl hlavní důvod ruské jednoduchosti.
Na druhou stranu prohlašovat, že všechny bitvy byly vyhrány jen díky převaze 10:1 by nebylo zcela objektivní. Ke konci války byla Rudá armáda a její velení podstatně mocnější a bojeschopnější než v roce 1941. Samozřejmě průmyslové kapacity SSSR dovolovali v této době sovětským generálům a maršálům požívat luxusu naprosté početní převahy, ale jsem si jistý, že Rudá armáda nepotřebovala ke svým jednotlivým vítězstvím v této době převahu 10:1 a že by byla schopna zvítězit i v s menší převahou. (vezmeme li v potaz, že německé jednotky byli povětšinou poškozeny z bojů).
Samozřemě tato převaha pěchoty, či potravy pro děla, jak bylo zmíněno, zajistila Rudé armádě přežití až do doby, kdy se vzchopila a začala být rovnocenným protivníkem. Ruku na srdce, která jiná armáda světa by byla schopna se vyrovnat se ztrátami které Rudá armáda utrpěla na začátku války, byť bychom vzali jen období do konce roku 1941. Miliony mužů v zajetí a tak dále, to by jakoukoli jinou zemi okamžíte položilo na lopatky.
A teď ten slíbený IS3:
Celkový pohled zepředu
http://img715.imageshack.us/i/p1010623i.jpg/
Boční náhled
http://img706.imageshack.us/i/p1010624er.jpg/
Balisticky tvarovaný trup i věž
http://img842.imageshack.us/i/p1010625d.jpg/
Informační tabulka
http://img829.imageshack.us/i/p1010628m.jpg/
P.S. Chtěl jsem to hodit přímo do textu, ale to mi nešlo :-D

Monty

• Rudá armáda - RKKA
  • майор - Major
« Odpověď #20 kdy: Srpen 01, 2010, 06:53:37 »
Jo ten v lešanech je fakt krásnej..všechno v Lešanech je krásný (teda kromě toho růžovýho IS-2 ) maj tam zajímavý stroje v dobrym stavu, a taky pěknýho německýho spojaře co leze po sloupu. :D :D

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #21 kdy: Srpen 01, 2010, 10:14:47 »
Samozřejmě netvrdím, že 10:1 bylo pravidlem , jen poměr sil, který nebyl nic vyjímečného...Dovedete si představit, že by němci měli v roce 1944  5000 kusů Panterů....?

RimmerCZ

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #22 kdy: Srpen 02, 2010, 01:32:51 »
To jsme pánové nebyli ještě u nás v depozitáři, který máme za muzeem a kde jsou věci, co je už nemáme kde vystavit. Několik hal nabušených americkými džípy, sanitkami no prostě vším možným - veřejnost tam ale nemá přístup. Ani jsme ještě všechno neviděl a nestačil okouknout.
Jinak je to tam skutecne pekne udelany, vsechny srdecne zvu na Tankový den 28. srpna, uvidíte v akci spustu strojů, současných i historických, už to pro vás připravujeme.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #23 kdy: Srpen 07, 2010, 07:38:24 »
Plagiátoři Rusové.....
Největší plagiátoři jsou Němci. Okopírovali tanky od Britů (Mark Mk.I), letadla od Wrightů (Fleyer III) a ponorky od Hunleyho (USC Hunley H4). Vysílačky z tanků jsou zase lohnuté Marconimu, pásové tahače ukradli Holtu a pušku ukradli Britům, balistické raktey Rusům......
Plagiátoři Rusové.....
Nevyděsil snad T-34 Němce tak, že ho okopírovali, z čehož v dalších fázích vzniknul váš obdivovaný Panther?
V čem s výjímkou raket a šípového křídla byli Němci tak napřed? Královnu zbraní atomovou pumu zvládli Američané, spojenecké jednodmychadlové motory byly daleko spolehlivější (MiG-15 létá dodnes s původními RD-45, to se o Jumo 004B říci zrovna nedá....) atd.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #24 kdy: Srpen 07, 2010, 10:47:21 »
Už jsem se lekl, že se neozvete..Kdysi jsem četl knížku o tom , že všechny vynálezy ,které pohnuly lidstvem  vynalezli rusové...rozdojili kozla , sovětská žena  ve věku 80. letech byla schopna svojím uvědoměním  a sovětským myšlením  vyvolat ve svém těle proces tvorby mléka a svými  svislými prsy  odkojila opuštěného kojence po vyvraždění  vesnice nepřítelem...  A časopis Ogoňok  psal i jiné fantastické výsledky ruské vynalézavosti.. ;)
Já nevím , jak Vy , ale já neznám  ruský stroj, který by nebyl kopie nějakého dříve vyrobeného cizího stroje...Poválečné reparace pro ně byly požehnáním a byl to pro ně skok vpřed..Odvezli, co mohli ...proč by to jinak dělali...?Oni dodnes nejsou schopni vyrobit auto nebo motocykl vlastní konstrukce ..Vždy  ....! to byly jen kopie a já dodnes , když opravuji  např. naposled CHevrolet..,je to jako kdybych dělal Volhu ...vše v čem si oni vozili svoje prdele bylo americké nebo německé provenience...A o leteckých motorech vůbec nemluvte...jejich motory byly vždy jen kopie....vylepšené...

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #25 kdy: Srpen 07, 2010, 11:03:54 »
Jaderný reaktor jim tedy taky dali američani   ::).
Nebo takový ZIS-3.
"ZIS-3 byl nejvíce proslavenou sovětskou zbraní. Profesor WOLF (hlavní inženýr konstrukce děl u Kruppa) napsal ve svém deníku, "německé děla byly lepší než děla ostatních zemí s výjimkou Sovětského svazu. Během druhé světové války, jsem testoval kořistní děla, jak britské tak i francouzské. Ty testy jasně ukázaly že německé zbraně byly kvalitnější a výkonnější. Ovšem sovětský ZIS-3 byl nejlepší dělostřeleckou zbraní v druhé světové válce. Bez žádného přehánění. Já tvrdím, že tato zbraň byla jednou z geniálních zbraní v historii dělostřelectva."
Ampulle !!!

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #26 kdy: Srpen 08, 2010, 10:27:50 »
Ale samozřejmě nic není černobíle, já osobně jsem byl velice zklamán , když jsem zjistil ,jak to je..Co já jsem se jako mlaďas nahádal , co všechno rusové dokázali..A pak jsem nastoupil do práce, mezi chlapy, kteří pamatovali předválečnou i válečnou techniku a postupně jsem zjištoval, že je všechno jinak..Rusové mají obrovský potenciál, ale neměli žádný základ..A proč o tom máme lhát ..?A tady vůbec nejde o američany nebo martany , ale o to , že velkou smlouvu s rusy udělal Ford a až na vyjímky většina prvních nákladáků byla Ford..A dodávky od spojenců během války dali základ k technice co mají rusové téměř dodneška.Co je asi URAL,ZIL a podobné ..?Okopírovali co mohli.., ale já jim to  nevyčítám , během války neměli čas na nějaký dlouhý vývoj , potřebovali stroje hned..A že kosmický výzkum jak u nich tak v USA , by začal možná až za 20.let , nemít němce to je fakt..A že V2 je prazáklad všech opravdu funkčích raket , to je také fakt...Tak co zbývá ..,ukradená atomová puma /kde se účastnili také němečtí vědci/ , to je také fakt...A co se týká okopírování T34 němci...samozřejmě , že silueta Téčka , lepší a logičtější než německé krabice , němce bouchla přes čumák hned, když zjistili jakou skýtá výhodu.A samozřejmě nejen to..Ale pojetí Panthera a T 34 ,je přece jiné...,ne? Jde mi jen o to, netvrdit něco, co se nezakládá na pravdě , užil jsem toho už dost...neustále se lhalo o výsledcích ruské techniky, ale když se to nepovedlo ,  ani nepřiznali barvu a byli  takový zbabělci ,že byli schopni člověka i zavřít,nebo i něco jiného...Vůbec mi nejde o nějakou glorifikaci němců , nebo ameriky nebo třeba Gronska , ale o fakta.Samozřejmě je mi jasné,že myšlenky se předávaly a kradly vždy ,ale výroba kopie je něco jiného...

Carius

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #27 kdy: Srpen 08, 2010, 05:50:40 »
Pane Supe, nechci se přít, ale když Němci tak všecko čmajzli :D tak to aspoň uměli dát pěkně dohromady. Ve válce je jedno kdo co vymyslel, ale jak kdo co použil.
No co, Panther byl okoukaný od T- 34, ale ruku na srdce ,co tankistu zajímá víc , kdo kopíroval od koho anebo, že dokáže nepřátelský tank vyřadit na 2000 metrů. :D?

Plky mimo téma "Panther II" skončilo, pokračují plky mimo téma "Atentát na Hitlera"

Tiny

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
« Odpověď #28 kdy: Srpen 12, 2010, 02:15:14 »
A jestli to nebude vadit, rád bych ještě k tomuto dodal, tak bokově, týká se to, jak zde někdo napsal toho, že Stalin nedbal rad a nepřipravil se. Můj názor je, že Stalin by byl 100 x ochotnější bojovat po boku Němců, než k tomu byl ochoten Adolf. On pořád doufal, že se toto nestane a i když byli Němci asi 100 km v hloubi Ruska, pořád tomu nechtěl věřit a říkal : Adolf Hitler by nikdy neporušil naši dohodu! Dokonce jsem zjistil, že prý nechával ze začátku střílet ty, kteří by se Němcům postavili, bral to jako jen nějakou provokaci a tudíž vojáci nesmí napadnou jeho německého spojence. Otázka je, jak to skutečně bylo s útokem na Evropu nebo jak by to dopadlo, kdyby byli spojenci. Ale to je na delší dobu, někdo by na toto téma mohl založit topic :) Stalin si v Postupimi smutně povzdechl a řekl : Ach jo, proč?? Spoli s Němci bysme dobyli svět...
Teplé pivo je horší, než-li studená Němka!

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
« Odpověď #29 kdy: Srpen 12, 2010, 07:28:26 »
Neviem prečo toľko ľudí verí v báchorku, že Stalin bol prekvapený, keď ho Hitler napadol - triasol sa niekde strachom až sa pokakal. Áno, bol prekvapený, ale kvôli času. Dohodol sa s Hitlerom o neútočení, aby si vzájomne proti západnej Európe pomohli, rozdelili Európu a potom sa  - napadli. To, že medzi nimi bude vojna, to bolo jasné každému. Otázka bola len kedy. Hitler urobil prvý ťah, ako vždy prekvapivo rýchlo, v čase keď /po fínskej vojne/ bolo každému zrejmé, že sovietska armáda je oslabená, bez schopného velenia atď. Čiže nechcel dať Stalinovi čas, aby sa na vojnu pripravil. Za pár týždňov - myslel - budú Rusi na kolenách a myslel si to stále. Lenže zabudol na lišiaka Stalina, na obrovskú ruskú zem, na nenáročných tvrdo vychovaných ruských ľudí, na neobmedzené zdroje a samozrejme na generála Zimu a generála Mráz.
To, že Stalin bol génius - nikto nespochybňuje - nebudem teraz hovoriť o tom, že každý samozrejme odsudzuje jeho kruté konanie. Bez báťušku Stalina by nebolo Rusko - urobil z neho svetovú veľmoc. Zaostalé Rusko postrčil síce  tvrdým surovým spôsobom - ale postrčil poriadne dopredu. To, že Rusi Stalina milovali /a ešte mnohí milujú/ - je všeobecne známe. Mnohí si najprv mysleli, že má pravdu, že naozaj je  medzi nimi veľmi veľa nepriateľov, ktorých treba zlikvidovať /a aj mnohí boli/. Potom si mysleli, že NEVIE o tom, čo sa deje atď. Stále ho obhajovali - to je predsa základ kultu osobnosti - stáť nedotknuteľný niekde vysoko, všetkými milovaný a všetkými ospravedlnený. Tvrdá ruka, ktorou vládol je jediná možnosť ako prinútiť Rusov k poslušnosti a ako z nich niečo dostať. Ich mentalita je od našej veľmi odlišná. My sme síce všelijakí bordelári tzv. balkánske typy ale Rusi prekonávajú všetko a v každom extréme. Ak by nebol taký aký bol, keď Hitler napochodoval do Ruska, sovieti by sa otočili a utekali až k mongolským hraniciam.  Na to, akú moc mal, o tom mohol Hitler iba snívať, a predsa dokázal potlačiť svoje ego, zmobilizovať národ a už potajomky rozmýšlať ako si rozdelí Európu po Hitlerovom páde.
Samozrejme robil chyby ako každý. Nehovorím, že bol dokonalý, ani ho neobhajujem. Ale bez Stalina by nebolo dnešné Rusko, nech už je hocijaké.
A to, že mal krutý mocenský aparát? Ježova, Jagodu, Berju? To len svedčí o jeho prefíkanosti. Tých ľudia nenávideli, ale Stalina? Musím sa smiať. A že plytval ľuďmi, materiálom? Choď sa pozrieť dnes do Ruska. Ešte stále nechápu, že aj ich prírodné zdroje, rieky atď. budú vyčerpané, špinavé, vyschnuté, bez života a bez vody. Keď má človek niečoho veľa, tak si toho neváži. Rusi majú široké srdce, ale idú z extrému do extrému.
Vrátim sa k téme. Na Hitlera bolo spáchaných xy atentátov. Na Stalina pokiaľ viem ani jeden. Aj to o niečom svedčí.
A trvám na tom, že Stalin bol génius  -v určitých veciach, nie vo všetkom.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková