Autor Téma: Plkání o něčem, co vybočilo z tématů  (Přečteno 75374 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
Plkání o něčem, co vybočilo z tématů
« kdy: Prosinec 30, 2009, 07:30:46 »
Takže mazat možná nic nebudu, ale sem odkáži (přesunu) veškerou diskuzi, která se odloupne od kteréhokoliv původního tématu.
(Je zde také možnost, že taková témata mohou skončit v Pokecu, stačí jen kliknout, takže se kroťte. Plkací téma jsem si připích, abych ho nemusel dloho hledat.) *T*
<-------------------------------------                                                         ---------------------------------------->
Pokračování tématu T-44
Já tedy nedám na německou techniku dopustit ale na ruské frontě byla domácí technika králem bez ohledu na pancíř a palebnou sílu.Hlavně na jaře a na podzim měly němečtí tankisté dost velké starosti se zamrzajícím blátem mezi koly u PZ IV a natož u tigerů.Někde jsem četl že takhle přišla německá armáda asi o 12 stojů a to jen díky tomu že se nemohly pohnout z místa

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Plkání o něčem, co vybočilo z tématů
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 30, 2009, 09:28:49 »
Ani rusum se zima nevyhýbala, zasobování jim zamrzalo a tonulo do bláta stejně jako němcům...
Kdyby to nebyla pravda, tak proč se Rusové přez němce nepřevalili, když němci trčeli v blátě... že  ;D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Dog45

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
  • "Verný sebe, svorne napred!"
    • Vojna-2
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 30, 2009, 09:32:15 »
Ani rusum se zima nevyhýbala, zasobování jim zamrzalo a tonulo do bláta stejně jako němcům...
Kdyby to nebyla pravda, tak proč se Rusové přez němce nepřevalili, když němci trčeli v blátě... že  ;D

Ja s ním súhlasím.

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 31, 2009, 10:23:06 »
No dobrá kluci,jak jsem koupil tak jsem prodal :D

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 31, 2009, 10:55:16 »
Souhlas,ale kdo je doma,ten je doma a určitě je lépe připraven,než vetřelec,který o pořádném blátě a zimě ani neslyšel...Tohle prostě CANARIS a jeho výzvědný spolek posral...Teď jde o to,zda mu nekřivdím a jestli to pánové s maršálskou holí a čalouník chtěli slyšet...Ono mít za prdelí topení,těžko se chápe,že někomu umrzají prsty  a mnoho jiných důležitých věcí na těle...Chtělo by to ty zhuntovaná stařecká těla vyslíci z kožichů a prdel jim zabořít do ledové tříště....

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #5 kdy: Leden 11, 2010, 08:20:46 »
To jo,v teplíčku u kafe se to machruje než když jsi venku v mrazu a nemužeš se najíst,napít a ani pořádně hejbat.Tim chci říct že když s tim počítáš,dáš si bacha(rusové)když s tim nepočítáš tak dopadneš jako(němci a já).Před vánoci jsem si s avkou přivezl dřevo a zaparkoval v bahně a dnes ráno jsem kolem toho běhal jak řeznickej učeň s hrncem horký vody a polejval gumy abych se odlepil.

Dog45

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
  • "Verný sebe, svorne napred!"
    • Vojna-2
« Odpověď #6 kdy: Leden 11, 2010, 08:29:13 »
Souhlas,ale kdo je doma,ten je doma a určitě je lépe připraven,než vetřelec,který o pořádném blátě a zimě ani neslyšel...Tohle prostě CANARIS a jeho výzvědný spolek posral...Teď jde o to,zda mu nekřivdím a jestli to pánové s maršálskou holí a čalouník chtěli slyšet...Ono mít za prdelí topení,těžko se chápe,že někomu umrzají prsty  a mnoho jiných důležitých věcí na těle...Chtělo by to ty zhuntovaná stařecká těla vyslíci z kožichů a prdel jim zabořít do ledové tříště....
No možno boli lepšie pripravený na zimu, ale s výzbrojou ani veľmi nie....

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #7 kdy: Leden 11, 2010, 10:38:41 »
Rozdíl byl kupříkladu ten, že zatímco Němci odváželi stovky raněných s omrzlinami domů jako raněné, tak Rusové své vojáky s omrzlinami trestali, protože byli vycvičeni tak, aby i s primitivní výzbrojí dokázali omrzlinám předejít.

GREIF

• Wehrmacht
« Odpověď #8 kdy: Leden 15, 2010, 07:33:58 »
To je taky pravdou.Jednou jsem na montáži podcenil zimní počasí a jak byl dobrej papír v botách.

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #9 kdy: Leden 15, 2010, 09:52:19 »
Ono je rozdíl pokutovat dělníka za to,že nepoužil ochranné prostředky/když je má/,a dělníka ,který žádné nemá a ještě ani není vyškolen jak je používat...

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #10 kdy: Leden 15, 2010, 10:08:56 »
Plky mimo téma T-44 skončilo, pokračují plky mimo téma Panther II
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #11 kdy: Červenec 15, 2010, 04:37:57 »
No a bez víťaztva Sovietov by USA nemali Európu, ale bol by v nej Fric. Nepreceňovať tovar dodávaý v rámci "prenájmu a pôžičky" okrem toho na začiatku Sovieti pekne cvakali a z Murmanska plávali lode so zlatom. To preceňovanie : čo bolo naozaj pre Sovietov, ako dar z nebies, boli hlavne autá. To ostatné so so. / chceli B-17 /.
Že Nemcov nikto neživil? A čo napr. výroba zbraní v Čechách. Že za ňu platili? Tak to, skade na to brali peniaze, Ti netreba vysvetľovať. Nechcem sa už opakovať, ale takú lacnú a početnú pracovnú silu, ako mali Nemci nemal nikto.
No tak prr. Každý 4. tank v SSSR  v letech 43-45 byl vyroben z oceli dodané z USA a jelikož SSSR vyrobil přes 120 000! tanků za celou válku, tak je to dost. Další dodávky barevných kovů, kaučuku, radiostanic a nákladních aut, které poháněly bič války nepočítám. Pro rejpaly vím, že reaguji s tříletým spožděním.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #12 kdy: Červenec 15, 2010, 10:17:37 »
Je to fakt....Je zajímavé, jak lidé i v osobním životě rychle zapomínají na ty, kteří jim pomohli , když jim bylo nejhůř....A státy, ty jsou na tom stejně..   A po válce se říká - Spojenci to dělali, jen aby si zajistili odběr zboží..Měli tady málo mrtvých , to Rusové, ti jich měli..Na západě byla ho..o válka, jenom se flákali a prosili Stalina aby jim pomohl ,když měli průser v Ardenách..atd.. Já tyhle kecy chápu.., říkají to lidé, kteří jsou  ignoranti a pitomci v jednom....

aldaris

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #13 kdy: Červenec 15, 2010, 11:00:35 »
Je to fakt....Je zajímavé, jak lidé i v osobním životě rychle zapomínají na ty, kteří jim pomohli , když jim bylo nejhůř....A státy, ty jsou na tom stejně..   A po válce se říká - Spojenci to dělali, jen aby si zajistili odběr zboží..Měli tady málo mrtvých , to Rusové, ti jich měli..Na západě byla ho..o válka, jenom se flákali a prosili Stalina aby jim pomohl ,když měli průser v Ardenách..atd.. Já tyhle kecy chápu.., říkají to lidé, kteří jsou  ignoranti a pitomci v jednom....
A hlavně ti, kteří tam nikdy nebyli, což jsou vlastně už asi skoro všichni. Jejich názory jsou ignorantské a trochu sobecké. Vojáci všech mocností trpěli bez rozdílu, když se někdo musí hnát proti kulometnému hnízdu, je fuk jaké je národnosti.

Monty

• Rudá armáda - RKKA
  • майор - Major
« Odpověď #14 kdy: Červenec 16, 2010, 12:27:13 »
Ani se nemusí hnát proti kulometnému hnízdu.
I kdyby někdo proseděl celou válku ve stanu a ošetřoval lidy tak si tu strašnou válku taky prošel.
PS: Poslední příspěvky jsou trochu mimo-možná by se mohlo udělat nové téma.