Anketa

Který díl je podle vás nejlepší ?

Stalker: Shadow of Chernobyl
6 (75%)
Stalker: Clear Sky
1 (12.5%)
Stalker: Call of Pripyat
1 (12.5%)

Celkem hlasů: 6

Autor Téma: S.T.A.L.K.E.R.  (Přečteno 3299 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
S.T.A.L.K.E.R.
« kdy: Leden 14, 2010, 08:00:45 »

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
Odpoledne 12. dubna 2006 otřásla oblastí Černobylu masivní exploze. V Zóně, jak se zasažené oblasti začalo říkat, se objevila řada anomálních energetických poruch, proti kterým se i ty nejsilnější ochranné obleky záchranných týmů ukázaly být neúčinné. Měsíce plynuly a všichni byli bezmocní.
Armáda celou oblast uzavřela, aby zabránila vstupu nepovolaných osob, a také aby alespoň částečně místní obyvatelstvo přesvědčila o tom, že třímá situaci pevně ve svých rukou. Dnes, téměř čtyři roky po výbuchu, je již možné proniknout alespoň několik kilometrů hluboko do Zóny. Právě to dělají Stalkeři – dobrodruzi, kteří v Zóně hledají artefakty a anomální formace, po nichž je mezi jistými organizacemi a skupinami velká poptávka.
Hráč se ocitne právě v roli takovéhoto Stalkera. Vydává se do Zóny, aby získal různé informace, technologie a artefakty, jež by mohl prodat a s jejichž pomocí se mu možná podaří rozplést tajemství stojící v pozadí všech zdejších podivných událostí. Kromě nebezpečí, která se v Zóně ukrývají, se musíte mít na pozoru i před armádou, protože Stalker je vlastně zloděj – a ozbrojené složky držící oblast v karanténě nemají zrovna v lásce jedince, jež nedbají jejich rozkazů.
V Zóně budete muset být schopni odhalit podivné anomálie, jež celou oblast zamořují, a včas se jim vyhnout. Otázkou života a smrti také bude schopnost vyvarovat se setkání se všemi možnými mutanty. Když už se ocitnete v jejich blízkosti, musíte je zlikvidovat dříve, než udělají to samé oni s vámi. Buďte také připraveni na přítomnost jiných Stalkerů, kteří vám nemusí být zrovna přátelsky nakloněni.
HW nároky:
Pentium IV 1,8 GHz, 512 MB RAM, 3D graf. karta 128 MB, HDD 4 GB (minimum)
Intel Core 2 Duo, GeForce 7800 (DirectX 9), 2GB Ram, HDD 8 GB (doporučené)

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky je příběhový prequel titulu S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, který začíná tím, že skupina stalkerů pronikne poprvé do samého epicentra Zóny, do jaderné elektrárny v Černobylu. Tento odvážný kousek bohužel spustí neočekávanou reakci, masivní výbuch anomální energie, který začne překotně měnit celou Zónu. Staré oblasti mizí, nové vznikají a s neustálými změnami roste nejistota i napětí mezi jednotlivými frakcemi. Každý teď hraje sám za sebe. Neplatí žádná pravidla. Mezi frakcemi zuří válka. Hráč vstupuje do hry v roli žoldáka, který se může přidat ke kterékoli frakci. Právě na jeho volbách a činech závisí další vývoj situace, která nakonec vyvrcholí událostmi, jež dají vzniknout nové podobě Zóny, tak jak ji hráči znají ze S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Tato hra byla vytvořena za účelem varování lidstva proti nezodpovědnému používaní jaderných zbraní.
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
Události příběhu S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat začínají krátce po skončení S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Vláda se poté, co se objevila cesta vedoucí do nitra Zóny, rozhodla provést rozsáhlou vojenskou operaci s kódovým označením „Fairway“ s cílem dostat pod kontrolu CNPP. Podle operačního plánu měla první vojenská skupina provést letecký průzkum území a zmapovat místa s výskytem anomálních polí. Pak - jakmile budou mapy na světě - se měl vyslat hlavní úderný svaz. Navzdory důkladným přípravám operace selhala. Většina vrtulníků z předsunutých hlídek havarovala. Ukrajinská tajná služba proto vyslala do středu Zóny své agenty, aby získali informace související s nezdarem operace. A od této chvíle další vývoj příběhu závisí na hráči.
Minimální konfigurace
Operační systém: Windows XP/Vista Mechanika: DVD Procesor: 2000 MHz Operační pamět: 512 MB RAM Grafická karta: 3D grafická karta se 128 MB
Stejné jako Clear sky

Střílečky s mutanty a příšerami mě nikdy nebavily, Stalker je vyjímka potvrzující pravidlo. First-person akce s RPG prvky mi námětem i stylem provedení sedla a bafačka v podzemí Agropromu byl možná největší herní zážitek. Clear Sky šla s kvalitou dolů, ale Call of Pripyat se vrací v plné síle a s prvním dílem je srovnatelná, v některých prvcích i lepší.
Hráli jste a jaké máte zkušenosti ?
Ampulle !!!

bubák

• Host
Re: S.T.A.L.K.E.R.
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2010, 08:23:43 »
Na tuto hru jsem čekal velice dlouho (Vydávali jí asi 5 let :D) ale bylo to pro mě neuvěřitelná blbost. Nejvíce mi vydilo, že prostředí bylo tvořeno vpodstatě koridory, ve kterých se vždy při návratu obnovili nepřátelé na původních místech.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 17, 2012, 01:14:47 »
Na tuto hru jsem čekal velice dlouho (Vydávali jí asi 5 let :D) ale bylo to pro mě neuvěřitelná blbost. Nejvíce mi vydilo, že prostředí bylo tvořeno vpodstatě koridory, ve kterých se vždy při návratu obnovili nepřátelé na původních místech.

No nevím, zóna naopak žije vlastním životem. Podle mne ti nepřátelé, ať už mutanti, nebo nepřátelští stalkeři se chovají velmi sofistikovaně. A už se těším na STALKERa 2
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #3 kdy: Květen 23, 2012, 11:19:54 »
Jedna z nejlepších her, mám odehrané 2x všechny tři díly.....
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #4 kdy: Červenec 29, 2012, 05:14:49 »
Co se týká samotného konce jednotlivých titulů, tak asi nejpropracovanější je první díl. Hru lze ukončit dvěma způsoby, a ty každý opět několika - jeden dvěma (záleží na rozhodnutí hráče který zvolí), druhý pět (ale tam výběr není, určí to počítač dle celkového chování ve hře)

kdo si chce všechna ukončení prohlédnout, tak tedy zde

http://stalker.scorpions.cz/shadowofchernobyl/clanek/koniec-hry-vsetkych-7-koncov
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
« Odpověď #5 kdy: Červenec 05, 2014, 03:47:13 »
Hrál jsem Stalker Shadow of Chernobyl je to asi jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál. Lepší než Call of Duty a skvělá Americká armáda tato hra má příběh západní vývojáři by se měly nechat inspěrovat
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

NotSureIfGusta

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #6 kdy: Červenec 06, 2014, 03:41:02 »
Parádna hra :) Ale vadilo my že v SoCH/Clear sky neni free roam :(